Komfort snu latem zapewnia nam nie tylko odpowiednia temperatura w sypialni, lecz także materac wykonany z tworzyw o pewnych określonych właściwościach. Najważniejsze jest, by nie gromadził w sobie wilgoci i ciepła, ponieważ to jeszcze bardziej uprzykrzy nam sen w upalne noce. Które materiały zatem najlepiej sprawdzają się jako komponenty najlepszego materaca na lato?

Pianka Greengel - idealna temperatura podczas snu

Pianka GreengelNajważniejszą cechą materaca na upały powinna być zdolność do zachowywania odpowiedniej temperatury, dzięki czemu unikniemy dodatkowego przegrzewania się organizmu. Stworzona przez specjalistów pianka Greengel sprawia, że materac jest niezwykle przewiewny i nie gromadzi nadmiaru ciepła. Ponadto termoregulacyjna pianka wpływa także korzystnie na regenerację kręgosłupa podczas snu. Modelem, do którego produkcji wykorzystano to tworzywo jest materac Materasso Thermogel - jego wysoka plastyczność umożliwia dopasowanie powierzchni materaca do sylwetki każdego użytkownika.

Włókno Labirynth - dla najlepszego komfortu

Włókno LabirynthInnym komponentem, który zapewnia doskonałą wentylację wewnątrz struktur materaca na upały, jest włókno Labirynth. Podobnie jak pianka termoelastyczna, dopasowuje się do ciała użytkownika, lecz w przeciwieństwie do niej nie zatrzymuje w sobie ciepła. Materiał ten odznacza się również niezwykłą elastycznością i sprężystością. Co równie ważne, został stworzony z myślą o alergikach - jest bardzo higieniczny, gdyż nie pochłania kurzu z powietrza. Włókno Labirynth możemy znaleźć w modelu Hilding Zumba. Proponowany produkt świetnie sprawdzi się latem, dzięki bardzo dobremu przepływowi powietrza wewnątrz struktur materaca, co wpłynie nie tylko na komfort snu, ale także zahamuje rozwój grzybów i groźnych dla naszego zdrowia roztoczy. 

Lateks - elastyczny i wygodny

LateksJednym z materiałów stosowanych do produkcji materacy rekomendowanych na lato jest również lateks gwarantujący właściwą izolację termiczną. Ponadto, dzięki swojej elastyczności, materace lateksowe dopasowują się do naturalnych krzywizn ciała i zapewniają zdrowy sen. Pianka lateksowa, którą znaleźć można między innymi w materacu Hilding Latino czy Janpol Nyks, cechuje się wysoką trwałością oraz odpornością na nacisk. Nie odkształca się pod wpływem ciężaru, dlatego też na materacu lateksowym mogą bezpiecznie spać dwie osoby. 

Pianka Polargel - przyjemny efekt chłodzenia

Pianka PolargelLatem istotne jest również to, aby zapewnić właściwe warunki do zdrowego i wygodnego snu najmłodszym. W tym celu warto zastanowić się nad zakupem dziecięcego materaca na upały, takiego jak model Materasso Baby Natur. Do jego licznych zalet należy zastosowana przy produkcji pianka Polargel posiadająca specjalną część żelową. Sprawia ona, że użytkownik podczas snu odczuwa przyjemne uczucie chłodzenia. Dodatkowo, w trosce o prawidłowy rozwój kręgosłupa dzieci, materac ten relaksuje mięśnie, a jednocześnie regeneruje je. Poza tym, materac Materasso Baby Natur nie zawiera szkodliwych substancji i nie wywołuje alergii.

Najlepsze materace na lato to te, które zawierają nowoczesne systemy termoregulacji. Podczas upałów istotna jest bowiem nie tylko odpowiednia twardość materaca i jego wytrzymałość, lecz przede wszystkim zdolność do odprowadzania nadmiaru ciepła i wilgoci.