Kołdry, koce i pledy

Dobra kołdra powinna być ciepła. Powszechnie uznaje się, że najlepszy komfort termiczny gwarantują kołdry puchowe. Jest w tym ziarno prawdy - dlatego wiele osób nadal decyduje się na dokonanie takiego zakupu. Ciepłe kołdry puchowe znajdujące się w asortymencie naszego sklepu zostały znacznie udoskonalone w porównaniu do swoich pierwowzorów sprzed dziesiątek lat. Dzięki drobnym przeszyciom i zastosowaniu delikatnych tkanin kołdry są lekkie, a pierze się w nich nie przesuwa.

Jednak nie wszystkie osoby mogą cieszyć się komfortem, jaki zapewnia gruba kołdra z wypełnieniem z gęsiego pierza. Alternatywnych rozwiązań muszą szukać alergicy. Na szczęście w naszym asortymencie znajdziesz kołdry antyalergiczne, których wkład wykonany jest z materiałów syntetycznych. Technologie wykorzystywane do produkcji umożliwiają stworzenie kołder do spania tego typu, które oferują użytkownikowi ciepło porównywalne do temperatury zapewnianej przez egzemplarze z wypełnieniem puchowym. Dodatkowym atutem kołder dla alergików jest stosowanie materiałów blokujących rozwój roztoczy, bakterii i grzybów.

Czym konkretnie różni się kołdra puchowa, od tej wykonanej z materiałów syntetycznych? W klasycznych, puchowych modelach, znajduje się wypełnienie z ptasich piór. Takie rozwiązanie jest chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na dbaniu o środowisko. Z kolei wypełnienie kołder syntetycznych składa się w większości z granulatu poliestrowego, pokrytego silikonem. Sztuczne materiały nie są pozyskiwane w sposób ekologiczny, ale za to do ich produkcji nie są wykorzystywane zwierzęta. Z reguły kołdry puchowe i syntetyczne różnią się także ceną. Nieco droższe modele puchowe są inwestycją na długie lata, z kolei tańsze kołdry syntetyczne można częściej wymieniać dostosowując je do swoich aktualnych potrzeb i preferencji. Nie da się jednoznacznie określić, które rozwiązanie jest lepsze - każde z nich ma zarówno zalety, jak i wady. Zawsze warto jednak kierować się przede wszystkim jakością produktu. Zarówno kołdra syntetyczna, jak i puchowa, będzie dobrym wyborem jeśli została wyprodukowana z materiałów wysokiej jakości.

Aby jeszcze bardziej podnieść swój komfort cieplny podczas snu, warto wyposażyć sypialnię w ciepłe koce. Wybierając model w stonowanym kolorze, można dopasować go do każdego wnętrza i użytkować zarówno w sypialni, jak i w salonie. Ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym na podniesienie estetyki pokoju, jest użycie koca 130x180 jako narzuty. Dzięki temu, w ciągu dnia łóżko przepięknie się prezentuje przykryte grubym, puszystym kocem, a w wyjątkowo chłodne noce, dostępna jest pod ręką dodatkowa warstwa do przykrycia się. Szukając idealnego koca, warto dopasować go do kolorystyki, w jakiej utrzymane są pozostałe tekstylia znajdujące się w sypialni. Spójność poduszek, pościeli i narzuty to klucz do estetycznego umeblowania pokoju.

Jeśli chcesz, aby Twoja sypialnia była zarówno funkcjonalna, jak i przytulna, koniecznie sprawdź aktualne trendy i to do nich dopasuj dodatki i akcesoria. Obecnie w modzie króluje minimalizm. Zgodnie z nim, doskonale może się sprawdzić ciepły koc z delikatnymi frędzlami, cały w jednym kolorze. Inne elementy, które powinny znaleźć się w nowoczesnej sypialni to obrazy w stonowanych kolorach, miękkie dywaniki, czy świeczki zapachowe. Dzięki takim drobiazgom wieczór spędzony w łóżku, pod ciepłym kocem i kołdrą, będzie niezastąpionym sposobem na relaks.

Niemożliwe jest urządzenie sypialni bez umieszczenia w niej kołdry i koca. Szukając idealnych produktów, warto wziąć pod uwagę warunki, które będą panowały w czasie ich użytkowania. Jeśli w sypialni jest ciepło, zbyt gruba kołdra spowoduje przegrzanie organizmu, a koc spotęguje problem. Z kolei podczas wyjątkowo mroźnych nocy, niezbędne będzie wyposażenie się w grubą kołdrę i jak najcieplejszy, wełniany koc. Nieco inne kryteria musi spełniać kołdra całoroczna, a inne ta przeznaczona na miesiące letnie. Warto też pamiętać o tym, że odczuwanie temperatury jest subiektywne. Każda osoba powinna więc brać pod uwagę swoje indywidualne potrzeby i to do nich dopasować rodzaj kołdry i koca do swojej sypialni. Jednak podstawowym czynnikiem, który koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jest temperatura panująca w mieszkaniu w poszczególnych miesiącach. Nieco inne produkty sprawdzą się w domach zlokalizowanych w chłodnych rejonach, w których przez większą część roku panuje niska temperatura, a inne w ciepłych mieszkaniach, do których przez większą część doby dociera słońce. Wszystkie te czynniki warto dokładnie przeanalizować przed dokonaniem zakupu idealnej kołdry i ciepłego koca.

Kołdry, koce i pledy

Kołdry, koce i pledy

Pokazano 1-28 z 48 pozycji

Kołdry i koce są nieodłącznym elementem wyposażenia każdej sypialni. Ich zadaniem jest nie tylko zapewnienie komfortu cieplnego podczas snu, ale również wpływanie na estetykę wnętrza. Koc wełniany bądź kaszmirowy może pełnić funkcję narzuty na łóżko, a gruba kołdra puchowa sprawi, że łóżko będzie wyglądało na wyjątkowo miękkie. Jeśli szukasz idealnego koca i kołdry do spania, zapoznaj się z charakterystyką poniższych produktów i wybierz te, które idealnie spełnią wszystkie Twoje oczekiwania!

Kołdry
Kołdra antyalergiczna Fit.4.Sleep z randrolą
139,00 zł
Główna
Kołdra naturalna całoroczona Hilding
689,00 zł
Kołdry
Kołdra puchowa White Flower PIÓREX linia luksusowa
2 400,00 zł
Kołdry
Kołdra puchowa letnia PIÓREX linia standardowa
538,00 zł
Kołdry
Kołdra puchowa Royal Star PIÓREX linia luksusowa
2 400,00 zł
Kołdry
Kołdra puchowa zimowa PIÓREX linia standardowa
888,00 zł
Kołdry
Kołdra puchowa materacowa PIÓREX linia luksusowa
2 800,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna Essmeeda letnia PIÓREX
290,00 zł
Kołdry
Kołdra puchowa tropic PIÓREX linia ekskluzywna
1 280,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna Essmeeda standard PIÓREX
340,00 zł
Kołdry
Kołdra puchowa letnia PIÓREX linia ekskluzywna
1 380,00 zł
Artykuły sypialniane
Kołdra antyalergiczna New Lavender PIÓREX
220,00 zł
Kołdry
Kołdra puchowa zimowa PIÓREX linia ekskluzywna
1 320,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna Body Nice Tropic PIÓREX
200,00 zł
Kołdry
Kołdra puchowa klimatyczna PIÓREX linia ekskluzywna
1 300,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna Body Nice całoroczna PIÓREX
260,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna Royal Satin PIÓREX
190,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna Satin Cotton letnia PIÓREX
390,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna Satin Cotton całoroczna PIÓREX
520,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna Satin Cotton dziecięca PIÓREX
130,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna dziecięca Antyroztoczowa PIÓREX
130,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna Antyroztoczowa PIÓREX
550,00 zł
Artykuły sypialniane
Kołdra puchowa Natural kasetowa PIÓREX linia standardowa
824,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna AMZ Outlast
626,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna AMZ Outlast+Bamboo
530,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna AMZ Lyocell
620,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna AMZ Satyna Bawełniana
524,00 zł
Kołdry
Kołdra antyalergiczna AMZ Batyst
446,00 zł

Koce i kołdry - ciepło i estetyka wnętrza

Nawet najlepiej urządzona sypialnia, w której znajduje się doskonałe łóżko z idealnie dobranym materacem, nie spełni swoich podstawowych funkcji, jeśli nie będzie w niej kołdry dopasowanej do indywidualnych preferencji użytkownika. Jakie rodzaje ciepłych kołder znajdziesz w naszej ofercie?

  • Kołdry hipoalergiczne - kołdry antyalergiczne znajdujące się w naszej ofercie wykonane są z reguły z bawełny, ze splotem satynowym. Są sprężyste i wytrzymałe, a struktura syntetycznego wypełnienia imituje miękkość i lekkość kołder puchowych.
  • Kołdry puchowe - to tradycyjne modele, których wypełnienie stanowi gęsty puch. Dzięki nim możliwe jest zagwarantowanie sobie komfortu cieplnego nawet podczas wyjątkowo chłodnych dni. Ich wadą jest to, że niektóre osoby mogą cierpieć na alergię na pierze.
  • Kołdry letnie - kołdry letnie dostępne w naszym asortymencie to zarówno modele puchowe, jak i antyalergiczne. Różnią się między sobą przede wszystkim grubością warstwy stanowiącej wypełnienie. Nieco inny jest też materiał zewnętrzny - przykładowo kołdry puchowe w wariantach letnich uszyte są z inletu.
  • Kołdry zimowe - sprawdzą się najlepiej podczas mroźnych miesięcy, kiedy temperatura na zewnątrz spada znacznie poniżej zera. Do ich produkcji stosuje się większą ilość puchu i dba o jak największą wyporność - to te dwa czynniki zapewniają optymalną termoizolację.
  • Kołdry całoroczne - stanowią swego rodzaju kompromis między modelami letnimi a zimowymi. Są dobrym wyborem dla osób posiadających mieszkania, w których przez cały rok panuje taka sama temperatura.
  • Kołdry dziecięce - najczęściej są zaprojektowane z myślą o często występujących u najmłodszych problemach z alergenami. Kołdry dziecięce z reguły wypełnione są wsadem z włókniny, który nie przepuszcza roztoczy.

Szukając idealnego koca do sypialni, należy brać pod uwagę przede wszystkim materiał wykonania. Najpowszechniej stosowane są koce polarowe - charakteryzują się przystępną ceną i szybko schną, ale gwarantują jedynie umiarkowany komfort cieplny. Wynika to z zastosowania sztucznej tkaniny. Wśród naszych produktów znajdziesz koce bawełniane, z domieszką polaru - połączenie tych materiałów sprawia, że produkt jest oddychający, a jego właściwości termoizolacyjne znacznie wzrastają.

Dla osób wyjątkowo wrażliwych na zimno polecamy koce kaszmirowe i wełniane. To właśnie one najlepiej chronią przed chłodem. W zależności od wybranego rodzaju przędzy, stopień oferowanej przez nie termoregulacji ciała będzie nieco inny. Warto pamiętać o dodatkowych korzyściach wynikających z używania koców wełnianych. Wykazują one właściwości higroskopijne, a także pochłaniają promienie UV. Dzięki stworzeniu mieszanki z wełny oraz kaszmiru, oferowane przez nas koce są przyjemne w dotyku i nie wywołują niekomfortowego efektu “gryzienia”. Korzyści wynikające z wyposażenia sypialni w dobrej jakości kołdry i koce są niezaprzeczalne. Przede wszystkim, znacznie zwiększa się komfort snu. Jest to możliwe dzięki temu, że stała temperatura ciała zapobiega wybudzaniu się w nocy. A jak wiadomo - tylko ciągły, nieprzerwany sen może zapewnić efektywną regenerację. Dodatkową korzyścią jest oczywiście estetyka wnętrza. Sypialnia zaaranżowana z dbałością o aspekty wizualne stwarza warunki sprzyjające wypoczynkowi i kreuje atmosferę relaksu i odprężenia.

Jakie cechy powinny mieć kołdry i koce, aby spanie pod nimi nie szkodziło zdrowiu użytkownika?

  • Dostosowanie wypełnienia do ewentualnych alergii - zakup dobrej kołdry jest największym wyzwaniem dla alergików. Wiele osób ma uczulenie na pierze - wtedy jedyną rozsądną opcją będzie zakup kołdry syntetycznej. Również wybierając koc warto wziąć tę kwestię pod uwagę. Osoba uczulona na kurz może komfortowo korzystać z wełnianego koca. Jednak użytkownik wrażliwy na lanolinę powinien wybrać raczej egzemplarz uszyty z poliestru.
  • Możliwość prania w wysokiej temperaturze - to czynnik istotny nie tylko dla alergików. Podczas prania kołder i koców zabijane są roztocza, bakterie i grzyby nagromadzone podczas procesu użytkowania. Możliwość prania - najlepiej w dość wysokiej temperaturze - to podstawa, aby możliwe było zachowanie higieny snu.
  • Zdolność do odprowadzania wilgoci - osoby, które intensywnie się pocą, powinny zwrócić uwagę na to, aby w składzie produktu znajdował się jak największy procent naturalnych materiałów. Kołdra musi być przewiewna - jeśli nie będzie odprowadzała wilgoci, bardzo łatwo można się przeziębić.
  • Właściwości termoizolacyjne - kołdry i koce mają przede wszystkim gwarantować ciepło. Jeśli nie spełniają tej cechy, wychłodzone ciało podczas zimowych nocy może bardzo szybko zachorować.