Wiadomości i blog

Zaaranżuj sypialnię według zasad Feng Shui!

Feng shui: niektórzy wskazane zasady aranżacji sypialni określają mianem “czarów i zabobonów”, jednak specjaliści już dawno stwierdzili, że warunki, w jakich żyjemy mają bezpośrednie przełożenie na nasze samopoczucie. Jak w takim razie zaaranżować sypialnię, aby znajdowała się w niej tylko dobra energia? Dowiedz się z naszego artykułu!

Czy materac 140x200 jest dobrym wyborem do dwuosobowego łóżka?

Zamieszkaliście razem, a może planujecie? Czas pomyśleć o wygodnym łóżku, który zagwarantuje wam wspaniałe noce i jeszcze lepsze poranki pełne energii i aktywnych planów na cały dzień. Jednak wybór łóżka, jak i materaca nie jest taki prosty, a na dodatek macie małą powierzchnię w sypialni? Zastanówcie się zatem nad materacem 140x200 cm, który idealnie...

Jak dobrać szerokość łóżka? Jaki ma wpływ szerokość łóżka na komfort snu?

Nie da się ukryć, że sen jest jedną z najważniejszych funkcji życiowych, wszak przesypiamy prawie 1/2 naszego życia, dlatego warto zadbać o komfort snu już dziś, aby rano budzić się pełnym energii. W poniższym materiale zebraliśmy dla was garść ważnych informacji o tym, jaka jest odpowiednia szerokość łóżka oraz jakie rozmiary łóżek i materacy znajdziemy...

Materac 160x200 – kto najczęściej decyduje się na zakup materaca w takim rozmiarze? Czy materace 160x200 są dobre dla łóżek dwuosobowych?

Jeśli trafiliście na ten artykuł to z pewnością znaczy, że zastanawiacie się, czy warto kupić materac 160x200 cm i czy te wykalkulowane 80 cm na jedną osobę wystarczy, aby spokojnie się wyspać, a rano budzić z uśmiechem na ustach. Jeśli zgadliśmy, to zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem na temat materacy o rozmiarze 160x200 cm. Podpowiemy...

Niewyspanie – jakie są jego powody i skutki braku snu? Jak rozwiązać problemy z niewysypianiem się?

Deficyt snu i problemy z nim związane wpisują się w XXI wiek i niemal stają się chorobami cywilizacyjnymi naszych czasów Nie powinniśmy jednak ich marginalizować, biorąc pod uwagę znaczenie snu w dobrym funkcjonowaniu organizmu. Trudności w zasypianiu czy sen zakłócony ciągłymi pobudkami w nocy to pierwsze sygnały nieprawidłowości zdrowotnych.

Jak wybrać materac dla osoby szczupłej?

Idealnie dobrany materac to gwarancja wspaniałego wypoczynku, wartościowego snu i rześkiego poranka. Na co zwrócić uwagę kupując nowe podłoże do spania? Przede wszystkim na wagę użytkownika. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej modelom dla osób o niskiej wadze. Jakie materace są im polecane? Czym powinny się charakteryzować? Zachęcamy do przeczytania!

Od czego uzależniona jest cena materaca? Ile musimy zapłacić za dobry materac?

Ceny materacy różnią się między sobą, czasem o kilkaset, a czasem nawet o kilka tysięcy złotych. Każdy z tych materaców zasługuje na miano dobrego. Zobacz, czym różnią się materace, dlaczego jedne kosztują więcej, inne mniej i gdzie można kupić dobry materac.

Rodzaje poduszek do spania – jak wybrać najlepszą?

Nasz komfort snu zależy od dwóch czynników: materaca i poduszki. Warto zadbać o to, by oba te elementy wyposażenia sypialni były doskonale dopasowane do naszych potrzeb, a także do siebie wzajemnie. Jaką poduszkę do spania wybrać? Oto kilka wskazówek, które pomogą nam podjąć decyzję.