Wiadomości i blog

Czy zdrowy sen jest ważny? Jakie są skutki niedoboru snu i jak zacząć się wysypiać?

Sen zajmuje nam nawet jedną trzecią życia. Choć przez życie w ciągłym biegu i stresie może wydawać się, że to marnotrawienie czasu, sen jest czynnikiem niezbędnym dla zachowania zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlaczego sen jest tak ważny, czym skutkuje jego niedobór i jak zadbać o jakość wypoczynku?

Dlaczego materac żółknie?

Z biegiem czasu nasz materac zaczyna powoli żółknąć lub pojawiać się na nim niehigieniczne plamy. Dlaczego tak się dzieje i czy możemy przeciwdziałać wskazanemu problemowi?

Odkształcanie materaca - jak temu zapobiec?

Powstające na powierzchni materaca odkształcenia są w stanie w skuteczny sposób utrudnić nam spokojne przespanie całej nocy. Czy jesteśmy jednak w stanie temu zapobiec? Dzisiaj o tym, jak dbać o powierzchnię, na której śpimy żeby służyła nam naprawdę długo!

Zaaranżuj sypialnię według zasad Feng Shui!

Feng shui: niektórzy wskazane zasady aranżacji sypialni określają mianem “czarów i zabobonów”, jednak specjaliści już dawno stwierdzili, że warunki, w jakich żyjemy mają bezpośrednie przełożenie na nasze samopoczucie. Jak w takim razie zaaranżować sypialnię, aby znajdowała się w niej tylko dobra energia? Dowiedz się z naszego artykułu!

Czy materac 140x200 jest dobrym wyborem do dwuosobowego łóżka?

Zamieszkaliście razem, a może planujecie? Czas pomyśleć o wygodnym łóżku, który zagwarantuje wam wspaniałe noce i jeszcze lepsze poranki pełne energii i aktywnych planów na cały dzień. Jednak wybór łóżka, jak i materaca nie jest taki prosty, a na dodatek macie małą powierzchnię w sypialni? Zastanówcie się zatem nad materacem 140x200 cm, który idealnie...

Jak dobrać szerokość łóżka? Jaki ma wpływ szerokość łóżka na komfort snu?

Nie da się ukryć, że sen jest jedną z najważniejszych funkcji życiowych, wszak przesypiamy prawie 1/2 naszego życia, dlatego warto zadbać o komfort snu już dziś, aby rano budzić się pełnym energii. W poniższym materiale zebraliśmy dla was garść ważnych informacji o tym, jaka jest odpowiednia szerokość łóżka oraz jakie rozmiary łóżek i materacy znajdziemy...

Materac 160x200 – kto najczęściej decyduje się na zakup materaca w takim rozmiarze? Czy materace 160x200 są dobre dla łóżek dwuosobowych?

Jeśli trafiliście na ten artykuł to z pewnością znaczy, że zastanawiacie się, czy warto kupić materac 160x200 cm i czy te wykalkulowane 80 cm na jedną osobę wystarczy, aby spokojnie się wyspać, a rano budzić z uśmiechem na ustach. Jeśli zgadliśmy, to zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem na temat materacy o rozmiarze 160x200 cm. Podpowiemy...

Niewyspanie – jakie są jego powody i skutki braku snu? Jak rozwiązać problemy z niewysypianiem się?

Deficyt snu i problemy z nim związane wpisują się w XXI wiek i niemal stają się chorobami cywilizacyjnymi naszych czasów Nie powinniśmy jednak ich marginalizować, biorąc pod uwagę znaczenie snu w dobrym funkcjonowaniu organizmu. Trudności w zasypianiu czy sen zakłócony ciągłymi pobudkami w nocy to pierwsze sygnały nieprawidłowości zdrowotnych.