Filtruj według

Producent
Producent
Rozmiar
Rozmiar
Cechy
Cechy
Twardość materaca
Twardość materaca

Materace z kokosem

Materace z kokosem powstały z myślą o osobach preferujących twardsze podłoże do spania, a także o osobach, którym zależy na zdrowym, higienicznym śnie. Materace kokosowe swoje właściwości zawdzięczają macie z naturalnego włókna kokosowego połączonego elastycznym lateksem, co wpływa na ich wyjątkową sprężystość oraz jednoczesną twardość. Materace z kokosem są w efekcie bardziej odporne na uszkodzenia i eksploatację - nie odkształcają się nawet po wielu latach użytkowania, a komfort ich użytkowania pozostaje taki sam jak na początku zakupu.


Materace kokosowe, dzięki swojej budowie, mimo że zapewniają materacowi właściwą sztywność, dostosowują się do naturalnej pozycji ciała podczas snu, tworząc punkty podporowe dla kręgosłupa. Poleca się je w szczególności osobom śpiącym na brzuchu lub plecach oraz osobom o większej masie ciała. Modele te są rekomendowane także osobom borykającym się z wadami postawy, bądź też pragnącym im zapobiec. Materace z kokosem, po konsultacji ze specjalistą, mogą być także użytkowane przez osoby cierpiące na problemy z kręgosłupem.


Należy pamiętać, że mimo nazwy, materace kokosowe nie są wykonywane w całości z włókien kokosa. Przyjmują one postać maty, którą przekładane są poszczególne warstwy wkładu. W materacach z kokosem najczęściej wykorzystywane są takie komponenty jak sprężyna kieszeniowa, bonellowa, lateks, pianka wysokoelastyczna czy pianka termoelastyczna, które nadają materacom kokosowym dodatkowych właściwości zwiększających komfort snu. Co więcej, ekologiczna mata kokosowa, stosowana jako uzupełnienie zarówno w przypadku kokosowych materacy sprężynowych, jak i piankowych, zapewnia doskonałą ochronę antybakteryjną i antygrzybiczną, nie wywołując tym samym reakcji alergicznych. Ponadto jest materiałem przewiewnym, gwarantującym prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu - dzięki temu użytkownik nie przegrzewa się i nie poci nawet w upalne noce. Materace z kokosem to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących spać na twardszych, higienicznych podłożach.

Loteria DPD

Materace z kokosem

Materace z kokosem

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Materace z kokosem to propozycja dla osób oczekujących twardego oraz higienicznego podłoża do snu. Powstają poprzez połączenie sprężyn lub/i pianek z naturalną matą kokosową z włókien kokosowych – wkład ten nie tylko utwardza materac, ale też nadaje mu właściwości antyalergicznych. Materace z kokosem są ponadto odporne na odkształcenia, a co za tym idzie służą użytkownikom przez długie lata.

Aktywne filtry

Główna
HILDING KOŁYSANKA - materac dziecięcy, piankowy
349,00 zł
Główna
HILDING PASODOBLE - materac kieszeniowy, sprężynowy
1 379,00 zł -20% 1 103,00 zł
Główna
HILDING FANDANGO - materac kieszeniowy, sprężynowy
799,00 zł
Główna
HILDING LAMBADA – materac kieszeniowy, sprężynowy
1 829,00 zł -20% 1 463,00 zł
Materace
JANPOL EREBU DREAM - materac kieszeniowy, sprężynowy
1 459,00 zł
Materace
JANPOL EREBU - materac kieszeniowy, sprężynowy
990,00 zł
Materace
JANPOL KRONOS – materac bonellowy
890,00 zł
Główna
SEMBELLA SAMBA - materac kieszeniowy, sprężynowy
701,00 zł
Główna
ATM ANDALO KOKOS - materac kieszeniowy, sprężynowy
1 058,00 zł