Materace lateksowe

Materace lateksowe to grupa materacy, która zyskała popularność stosunkowo niedawno. Ich wyjątkową elastyczność i trwałość zapewnia wypełnienie, jakim jest mieszanka naturalnego mleczka kauczukowego z lateksem syntetycznym. Takie połączenie przyczyniło się do tego, że materace lateksowe są niezwykle odporne na proces użytkowania i przez długi czas zachowują swój pierwotny kształt i właściwości. Bardzo dobrze tłumią wszelkie drgania i ruchy oraz świetnie dopasowują się do kształtu ciała bez względu na przyjętą pozycję snu. Dzięki zastosowaniu 7 stref twardości materace lateksowe bardzo dobrze podpierają mięśnie, odciążają kręgosłup, zapewniając tym samym pełny relaks i odprężenie organizmu.


Właściwości te sprawiają, że materace lateksowe bardzo często traktowane są jako produkty ortopedyczne polecane małym dzieciom czy osobom cierpiącym na schorzenia i bóle kręgosłupa. To jednak nie koniec cech prozdrowotnych materacy lateksowych. Modele te posiadają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, zapobiegają również powstawaniu i gromadzeniu się roztoczy, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w przypadku osób borykających się z alergiami. Materace lateksowe dzięki „porowatej” strukturze i specjalnym kanalikom zapewniają także odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu oraz sprzyjają wchłanianiu wilgoci i szybkiemu jej odparowaniu. W rezultacie użytkownik nie jest narażony na przegrzanie i pocenie się w czasie snu - materac dba o komfort odpoczynku zarówno zimą, jak i latem. To sprawia, że materace lateksowe są nie tylko antyalergiczne, ale też wyjątkowo higieniczne.


Materace lateksowe są najbardziej optymalne pod względem doboru twardości - nie są na tyle miękkie, by ciało zapadało się w ich powierzchnię, nie są też na tyle twarde, by uciskać newralgiczne miejsca. Po nocnym odpoczynku na tego typu materacach ciało jest rozluźnione i zregenerowane - nawet wtedy, gdy śpią na nim dwie osoby. Materace lateksowe to gwarancja nie tylko komfortowego, ale i zdrowego oraz bezpiecznego snu.

Loteria DPD

Materace lateksowe

Materace lateksowe

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Materace lateksowe to niezwykle komfortowe modele charakteryzujące się bardzo dobrą trwałością i elastycznością – doskonale podpierają kręgosłup użytkownika, zapewniając mu wygodny i komfortowy sen. Materace lateksowe znane są ponadto ze swoich właściwości ortopedycznych, a ze względu na właściwości antyalergiczne bez obaw mogą być używane przez alergików.

Aktywne filtry

Główna
HILDING MELODY – materac lateksowy, piankowy
1 649,00 zł
Materace
HILDING MAKARENA - materac multipocket, sprężynowy
2 539,00 zł
Główna
HILDING FLAMENCO - materac multipocket, sprężynowy
1 559,00 zł
Główna
HILDING ZORBA - materac kieszeniowy, sprężynowy
869,00 zł
Główna
SENNA ORGINAL - materac multipocket, sprężynowy
1 449,00 zł -35% 941,00 zł
Materace
JANPOL ZEUS – materac piankowy, lateksowy
1 858,00 zł
Główna
JANPOL LIO – materac dziecięcy, lateksowy
520,00 zł
Główna
JANPOL FINI – materac dziecięcy, lateksowy
521,00 zł
Główna
JANPOL TONI – materac dziecięcy, lateksowy
570,00 zł
Główna
JANPOL ROMA – materac lateksowy, piankowy
3 691,00 zł
Główna
JANPOL FIDES – materac lateksowy, piankowy
1 871,00 zł
Materace
JANPOL ATENA - materac lateksowy, piankowy
1 014,00 zł
Materace
JANPOL PULSE ELEGANT - materac lateksowy, piankowy
2 270,00 zł -18% 1 861,00 zł
Materace
JANPOL DEMETER - materac lateksowy, piankowy
1 630,00 zł
Materace
JANPOL ANDROMEDA - materac multipocket, sprężynowy
1 219,00 zł
Główna
MATERASSO PREMIER BIOSPRING - materac lateksowy, piankowy
1 482,00 zł
Główna
SEMBELLA SMART ELASTO – materac kieszeniowy, sprężynowy
925,00 zł