Materace 80x200 cm

Kto potrzebuje materaca 80x200?

Materace 80x200 stanowią uniwersalne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w przypadku wielu użytkowników o różnych potrzebach. Przede wszystkim są one dobrym wyborem dla osób posiadających łóżka pojedyncze. W tej grupie mieszczą się dzieci, młodzież, single czy osoby starsze. Jeśli posiadamy sypialnię o małym metrażu, model 80x200 będzie kompromisową opcją, która zapewni dostatecznie dużą przestrzeń wypoczynkową i optymalną wygodę. Z kolei seniorzy docenią ten produkt ze względu na łatwe przemieszczanie się i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. Materace 80x200 sprawdzą się również u par, które posiadają odmienne preferencje odnośnie wygody snu. Każdy z partnerów może zdecydować się na inny stopień twardości materaca, nie zakłócając snu drugiego użytkownika. Ruchy osoby śpiącej obok także nie będą wpływać na jakość naszego wypoczynku. Wówczas wystarczy kupić większe łóżko i umieścić oba modele obok siebie na stelażu.

Jaki rodzaj materaca 80x200 dla konkretnych potrzeb?

Wybór odpowiedniego rodzaju materaca o wymiarach 80x200 powinien być uwarunkowany osobistymi odczuciami i potrzebami. Wyróżnić tutaj można modele piankowe 80x200, które oferują większą elastyczność pod kątem wygody. Dbają o dobre wsparcie ciała, równomierne rozłożenie ciężaru czy redukcję punktów nacisku. Pianka termoelastyczna dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała, co może być korzystne dla osób poszukujących błogiego odprężenia. Materace sprężynowe 80x200 zapewniają natomiast lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz wypełnienia, co przekłada się na zachowanie optymalnej temperatury snu. Dodatkowo sprężyny gwarantują większe wsparcie istotne dla osób o większej masie ciała. W ofercie Senna Materace możemy jednak znaleźć modele stanowiące połączenie pianki i sprężyn kieszeniowych. Materace hybrydowe 80x200 będą idealną opcją dla wszystkich, którzy szukają kompromisu między komfortem a stabilnością sylwetki w czasie wypoczynku.

Twardość materaca 80x200 a osobiste preferencje

Szczególnym kryterium wyboru materaca 80x200 są potrzeby odnośnie twardości. Osoby preferujące miękkie podłoże do snu, powinny zdecydować się na produkt wykonany np. z pianki memory, która cechuje się większą elastycznością. Dobrym wyborem będą wszystkie produkty o twardości H1/H2. Nie oznacza to jednak, że nie zapewniają one wsparcia sylwetki i odpowiedniej stabilizacji kręgosłupa. Jednakże w przypadku schorzeń stawów warto zastanowić się nad nabyciem materaca 80x200 o twardości H3/H4. Unika on zjawiska zanurzania się w powierzchni materaca, właściwie podtrzymując całe ciało, a w szczególności miednicę. Twarde modele są również dedykowane osobom o większej wadze ciała, powyżej 80 kg. To kompromis między oczekiwanym komfortem a wsparciem dla sylwetki. Przed zakupem konkretnego produktu możemy przetestować różne warianty i stopnie twardości, aby upewnić się, że dany materac spełni nasze wymagania. W ofercie znajdziemy też materace 80x200, które posiadają regulowaną twardość. To duże ułatwienie w przypadku, gdy nasze potrzeby się zmieniły, a tym samym konieczna byłaby wymiana całego materaca. Z produktami Senna Materace nie musimy nabywać nowego podłoża do snu o innej twardości.

Materace 80x200 cm

Materace 80x200 cm

Pokazano 1-28 z 135 pozycji

Materace o wymiarze 80x200 cm to idealne rozwiązanie do łóżek dziecięcych i młodzieżowych. Dostępne w różnych twardościach i rodzajach wypełnienia, takich jak pianka termoelastyczna czy sprężyny kieszeniowe, zapewniają komfort snu oraz odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i rozwijającego się ciała. To wybór gwarantujący dobrą jakość snu i zdrowie na długie lata.

Materace
SLEEPMED COMFORT - materac termoelastyczny, piankowy
1 793,00 zł
Materace
SLEEPMED PREMIUM - materac termoelastyczny, piankowy
2 001,00 zł
Materace
SLEEPMED SUPREME - materac termoelastyczny, piankowy
2 484,00 zł
Materace
SLEEPMED HYBRID PREMIUM – materac multipocket, sprężynowy
1 937,00 zł
Materace
SLEEPMED HYBRID SUPREME – materac multipocket, sprężynowy
2 388,00 zł
Materace
SLEEPMED COMFORT PLUS - materac termoelastyczny, piankowy
2 141,00 zł
Materace
SLEEPMED PREMIUM PLUS - materac termoelastyczny, piankowy
2 407,00 zł
Materace
SLEEPMED SUPREME PLUS - materac termoelastyczny, piankowy
2 883,00 zł
Materace
SLEEPMED HYBRID COMFORT PLUS - materac multipocket, sprężynowy
2 794,00 zł
Materace
SLEEPMED HYBRID PREMIUM PLUS - materac multipocket, sprężynowy
3 028,00 zł
Materace
SLEEPMED HYBRID SUPREME PLUS - materac multipocket, sprężynowy
3 171,00 zł
Materace
SLEEPMED NATURA PLUS - materac naturalny, piankowy
2 771,00 zł
Materace
SLEEPMED NATURA HYBRID PLUS - materac naturalny, hybrydowy
2 834,00 zł
Materace
Fit.4.Sleep H2/H3 – materac piankowy
1 189,00 zł -30% 832,00 zł
Materace
Fit.4.Sleep H3/H4 – materac piankowy
1 189,00 zł -30% 832,00 zł
Główna
HILDING SALSA - materac termoelastyczny, piankowy
1 579,00 zł -20% 1 263,00 zł
Główna
HILDING RUMBA - materac termoelastyczny, piankowy
2 539,00 zł -30% 1 777,00 zł
Główna
HILDING ROCK AND ROLL - materac wysokoelastyczny, piankowy
1 379,00 zł -20% 1 103,00 zł
Główna
HILDING PASODOBLE - materac kieszeniowy, sprężynowy
1 629,00 zł -20% 1 303,00 zł
Główna
HILDING STEP - materac kieszeniowy, sprężynowy
719,00 zł
Główna
HILDING FANDANGO - materac kieszeniowy, sprężynowy
939,00 zł
Główna
HILDING ZORBA - materac kieszeniowy, sprężynowy
999,00 zł

Materace 80x200 dla łóżek dziecięcych i młodzieżowych

Materace 80x200 to jedne z popularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o łóżka pojedyncze i sypialnie przeznaczone do wypoczynku dla jednego użytkownika. Dlatego też doskonale nadają się dla dzieci i młodzieży, które potrzebują odpowiedniego komfortu dla prawidłowego rozwoju organizmu. Oferują dostatecznie dużą przestrzeń wypoczynkową, a poza tym cechują się funkcjonalnością. Istotny jest natomiast dobór właściwego stopnia twardości materaca zgodny z indywidualnymi potrzebami młodego człowieka. Wśród modeli 80x200 znajdziemy zarówno twarde warianty, jak i te zapewniające większą miękkość. Twarde materace cechują się oznaczeniem H3/H4, z kolei miękkie H1/H2. Modele o miękkim podłożu będą idealne dla osób, które posiadają szczupłą sylwetkę do 60 kilogramów. Materace o podwyższonej twardości są dedykowane głównie młodzieży o większej masie ciała. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie potrafimy dobrać idealnej twardości, możemy zdecydować się na model Fit.4.Sleep o dwóch poziomach komfortu. Posiada on w swoim wypełnieniu dwie warstwy pianki wysokoelastycznej o twardościach H3 i H4. Wystarczy obrócić materac na drugą stronę, aby zwiększyć lub zmniejszyć miękkość powierzchni wypoczynkowej. Co więcej, model ten wyróżnia się specjalną konstrukcją oferującą optymalne podparcie ciała. Dziecko lub nastolatek otrzymuje pełne wsparcie sylwetki i zachowuje prawidłową postawę podczas snu.

Materace 80x200 oferujące wysokiej jakości materiały

Modele 80x200 to produkty do wypoczynku, które charakteryzują się zastosowaniem różnorodnych materiałów wysokiej jakości. Każdy z użytkowników może więc znaleźć materac, który odpowiada jego potrzebom i preferencjom. Znajdują się tutaj, m.in. modele piankowe, sprężynowe, hybrydowe, czy nawet ekologiczne i nawierzchniowe. Dobór właściwego wypełnienia pozwoli nam cieszyć się regenerującym snem. Poszczególne materiały cechują się odpowiednim poziomem komfortu czy właściwościami ortopedycznymi i hipoalergicznymi. Nie bez znaczenia pozostaje również twardość i odporność na eksploatację poszczególnych rodzajów materacy. Niektórym wręcz trudno odmówić wytrzymałości, która przekłada się na wieloletnią inwestycję w zdrowy wypoczynek. Szczególnie popularne w tej kwestii są materace piankowe i ze sprężynowym wypełnieniem.

Materace 80x200 piankowe: dlaczego warto?

Materace 80x200 piankowe to takie, które w głównej mierze stawiają na pianki termoelastyczne. Wyróżniają się one zdolnością dopasowania do anatomicznej budowy ciała pod wpływem jego ciepła oraz ciężaru. Sylwetka pozostaje więc odpowiednio wsparta, a użytkownik może odczuwać przyjemne otulenie i błogi komfort. Materace piankowe redukują ilość punktów nacisku, co przyczynia się do łagodzenia dolegliwości bólowych, np. w efekcie dotychczasowego stosowania nieodpowiedniego podłoża do snu. Jednocześnie pianka nie ulega odkształceniom, nawet wskutek dużej masy ciała i wielogodzinnego wypoczynku. Jest ona trwała, co oznacza, że może służyć przez wiele lat bez konieczności częstej wymiany materaca. Ponadto modele piankowe charakteryzują się izolacją ruchu, dzięki czemu stanowią idealne rozwiązanie dla par współdzielących jedną przestrzeń sypialnianą. Dzięki swojej strukturze mają tendencję do absorbowania ruchu. Osoby śpiące obok na tym samym materacu nie są zatem w stanie odczuć naszej obecności, co prowadzi do spokojniejszego snu. Warto rozważyć zakup materaca Hilding Bora, który jest zbudowany na bazie aż 3 innowacyjnych pianek doskonale dopasowujących się do naturalnych krzywizn sylwetki. Produkt ten posiada też specjalne nacięcia tworzące strefy komfortu odpowiadające potrzebom poszczególnych partii ciała. W ten sposób użytkownik jest w stanie zachować prawidłową postawę, bez narażania swoje ciała na nadmierny nacisk podłoża. Dodatkowym atutem są surowce naturalne, takie jak len, bawełna organiczna czy olejek sojowy zastępujący związki chemiczne szkodliwe dla zdrowia. Zastosowanie materaca Hilding Bora przekłada się więc na zwiększenie higieny wypoczynku, zapobiegając magazynowaniu się zanieczyszczeń oraz umożliwiają sprawne odprowadzanie wilgoci i ciepłego powietrza.

Materace 80x200 ze sprężynowym wypełnieniem

Rozważając zakup materaca 80x200, warto zwrócić uwagę na modele sprężynowe 80x200. To popularny wybór ze względu na innowacyjne sprężyny kieszeniowe charakteryzujące się szeregiem unikalnych właściwości. Ich obecność przede wszystkim przekłada się na zwiększone wsparcie ciała i jego stabilność podczas snu. Każda ze sprężyn działa bowiem niezależnie od pozostałych. Ulegają one ugięciu jedynie w miejscach nacisku, takich jak strefa bioder. Dzięki temu materace sprężynowe nie pozwalają na nadmierne zapadanie się ciała w podłoże, które mogłoby skutkować porannym, dokuczliwym bólem pleców. Poza tym konstrukcja sprężynowa umożliwia dobrą wentylację materaca, co jest istotne zarówno dla zachowania odpowiedniej temperatury snu, jak i czystych warunków wypoczynku. Sprężyny umieszczone w osobnych kieszeniach wskazują natomiast na zwiększoną trwałość produktu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie są one w stanie wzajemnie się ścierać, a materiały kieszeniowe minimalizują również ryzyko nienaturalnego wygięcia sprężyny. Wszystkie wymienione tutaj właściwości możemy zauważyć na przykładzie modelu Hilding Breva, który otrzymamy m.in. w rozmiarze 80x200. To materac o wysokiej elastyczności punktowej gwarantującej wsparcie poszczególnych części ciała. Oprócz tego jest to produkt przyjazny zarówno dla alergików, jak i dla środowiska. Stosuje on ekologiczne materiały niewywołujące reakcji alergicznych. Zmniejsza ilość zanieczyszczeń w swoim wypełnieniu oraz na powierzchni, prowadząc do zachowania higienicznych warunków wypoczynku.

Modele 80x200: jak wybrać odpowiedni?

Tak bogaty asortyment produktów 80x200 sprawia, że trudno zdecydować się na konkretny model materaca. Liczy się tu nie tylko twardość podłoża, ale także hipoalergiczność materaca czy jego odporność na eksploatację. Każdy rodzaj wypełnienie posiada swoje unikalne właściwości, a naszym zadaniem jest ich rozpatrzenie w kontekście osobistych potrzeb. Przykładowo pianka termoelastyczna lepiej sprawdzi się osobom, które poszukują otulenia w czasie snu, zaś sprężyny kieszeniowe mogą być doskonałym wyborem dla użytkowników ze schorzeniami kręgosłupa. Z kolei jeśli szybko się pocisz i masz problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury snu, wyszukuj modeli 80x200 o zwiększonej przewiewności czy właściwościach chłodzących. Materac Fit.4.Sleep Cool Breeze może być strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza w czasie upalnych nocy. To prawdziwa innowacja technologiczna, obok której nie sposób przejść obojętnie. Tego typu materac zawsze zapewnia chłodną powierzchnię wypoczynkową, zapobiegając nadmiernej potliwości ciała w czasie snu.