Wiadomości i blog

By marca 16, 2023 5 Komentarz

Jaki materac 80x200 wybrać? Ranking 9 produktów

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

 Jaki materac 80x200 wybrać? Ranking 9 produktów

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

W dzisiejszych czasach zdrowy sen to jeden z ważniejszych tematów - w końcu pozwala nam właściwie funkcjonować w ciągu dnia! Jednak, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w znacznym stopniu wpływa na niego odpowiednie podłoże do spania? W tym celu warto postawić na materace 80x200, które dostępne są w różnych wariantach. Poniższe zestawienie pomoże nam znaleźć najlepszy i najbardziej dopasowany do nas model. Ponadto poznasz wszystkie jego charakterystyczne właściwości.

________________________________________________________________________

Spis treści

 1. Materace 80x200 na czym polega wybór?
 2. Materace 80x200 ranking 9 najlepszych produktów
 3. Materace 80x200 podsumowanie

________________________________________________________________________

Z każdym rokiem nasze życie nabiera coraz szybszego tempa. Wiele osób jest przytłoczonych codziennymi obowiązkami związanymi zarówno z życiem zawodowym, jak i prywatnym. Kwestie te niekoniecznie sprzyjają spokojnemu i zdrowemu wypoczynkowi. Właśnie dlatego warto już dziś wyposażyć swoje łóżko w dobry materac 80x200, który jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Wynika to z faktu, iż charakteryzuje się unikalną budową oraz wyjątkowymi właściwościami. W ten sposób gwarantuje właściwe wsparcie kręgosłupa, a także całej sylwetki. Musisz sobie jednak zdawać sprawę z tego, że przy wyborze należy wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów, w tym stopień twardości czy rodzaj materiału. W tym artykule znajdziesz 9 najlepszych materacy 80x200, które mogą spełniać różne wymagania, a jest to:

 • materac JANPOL EREBU,
 • materac HILDING BREVA,
 • materac JANPOL DEMETER,
 • materac HILDING LAMBADA,
 • materac Fit.4.Sleep Cool Breeze,
 • materac HILDING RUMBA,
 • materac SLEEPMED HYBRID PREMIUM PLUS, 
 • materac JANPOL HADAR,
 • materac SLEEPMED COMFORT.

Materace 80x200 na czym polega wybór?

Z pewnością dla wielu osób największą trudność sprawia wybranie odpowiedniego produktu do spania. Materace 80x200 różnią się między sobą poszczególnymi parametrami, przez co niemożliwe jest znalezienie jednego, uniwersalnego modelu. Zatem, jak po czym poznać, że wybrany produkt idealnie sprawdzi się u Twojej sypialni? Najlepiej zacząć od zastanowienia się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze. Dopiero po uwzględnieniu osobistych preferencji odnoszących się do pozycji spania, masy ciała czy stanu zdrowia jesteś w stanie stwierdzić, które materace 80x200 sprawdzą się w Twojej sypialni. Pierwszym, a zarazem jednym z ważniejszych parametrów jest tutaj odpowiednia twardość. Zależy ona od indywidualnych preferencji użytkownika oraz wagi. Na tej podstawie wyróżnia się:

 • materace H1, czyli przeznaczone dla osób ważących mniej niż 60 kg,
 • materace H2, czyli przeznaczone dla osób ważących 60-80 kg,
 • materace H3, czyli przeznaczone dla osób ważących 80-100 kg,
 • materace H4, czyli przeznaczone dla osób ważących powyżej 100 kg.

Jednocześnie nie zapominaj o tym, że najważniejsze jest osobiste odczucie komfortu. W skrócie oznacza to, że musi być wygodny. Kolejną kwestią jest rodzaj wypełnienia. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje. Pierwszym z nich są unikalne i produkowane przy użyciu` nowoczesnych technologii pianki. Można je podzielić na kilka rodzajów, a każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Wybrane modele mogą składać się zarówno z jednej pianki, jak i ich różnorodnych połączeń. W ten sposób są w stanie niemalże idealnie dopasować się do potrzeb użytkownika. Drugim sprężyna kieszeniowa. Wyróżniają się wyjątkową budową, gdyż każda ze sprężyn osadzona jest w osobnych kieszonkach materiałowych. Zapobiega to rozchodzeniu się drgań oraz gwarantuje wysoką elastyczność punktową. Są również materace 80x200, które łączą oba te wypełnienia, czyli tzw. materace hybrydowe. Łączą one w sobie najlepsze cechy obu tych wypełnień.

Materace 80x200 ranking 9 najlepszych produktów

Bez dwóch zdań przy zakupie odpowiedniego podłoża do spania, jakim są materace, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Liczy się tutaj przede wszystkim twardość czy tworzywo, z jakiego został wykonany. Jednak, czym charakteryzują się poszczególne modele. Oto ranking 9 najlepszych produktów w kategorii materace 80x200!

Materac JANPOL EREBU

Ranking rozpoczyna materac JANPOL EREBU, czyli materac sprężynowy, który wyróżnia się wyjątkowym, w niczym nieprzypominającym tradycyjnych wkładów, wypełnieniem. Nie bez powodu rozpoczyna on tę listę w końcu jest produktem ekologicznym. Wykorzystano w nim warstwę maty kokosowej, umożliwiającą oddzielenie sprężyny od wkładu. Pozwala to na amortyzację sprężyn, a także zwiększa żywotność. Charakteryzuje się on także:

 • twardością definiowaną jako H3,
 • dwustronność, przez co dodatkowo zwiększa się jego żywotność oraz higieniczność,
 • pianką poliuretanową, podwyższająca elastyczność materaca.

Połączenie to sprawia, że nie każdy z nas poczuje się na nim komfortowo, gdyż jest to stosunkowo twardy model. Przy jego wyborze niezwykle ważne jest uwzględnienie swojej wagi oraz tego, do jakiego komfortu jest się przyzwyczajonym. Stanowiące wypełnienie sprężyny kieszeniowe odpowiadają za właściwe wsparcie ciała, a także pozwalają na właściwe wsparcie ciała.

Produkt ten będzie idealny dla par i singli preferujących twarde podłoże do spania, a także dla osób dużych oraz ciężkich.

Materac HILDING BREVA

Obecnie coraz więcej osób chce dbać o środowisko i właśnie dlatego w naszym rankingu nie mogło zabraknąć naturalnego modelu. Jest to materac HILDING BREVA, którego rdzeń stanowią sprężyny kieszeniowe. To właśnie dzięki nim podłoże do spania zyskuje niesamowita sprężystość oraz doskonałą elastyczność punktową. Nie można zapomnieć również o górnej warstwie, którą stanowi termoelastyczna pianka ViscoBio. Została nasączona naturalnymi olejkami, tym samym zastępując sztuczne związki chemiczne. Po drugiej stronie znajduje się wysokoelastyczna pianka HR Bio, charakteryzująca się podobnymi właściwościami. Przekłada się to na powstanie produktu w pełni bezpiecznego dla zdrowia i niepowodującego alergii. Na korzyść tego modelu przemawiają także:

 • dwie twardości, które pozwalają na idealne dopasowanie materaca do aktualnych potrzeb użytkownika pod kątem twardości,
 • możliwość dogłębnej regeneracji ciała,
 • najlepsze wsparcie kręgosłupa oraz dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika.

Produkt idealny dla par oraz singli. Z uwagi na swoje wyjątkowe właściwości, zaleca się je alergikom, a także osobom zmagającym się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa.

Materac JANPOL DEMETER

Poszukując unikalnego podłoża do spania, warto postawić na materac JANPOL DEMETER, który w całości składa się z unikalnej pianki lateksowej. To właśnie jej zawdzięcza wszystkie swoje wyjątkowe właściwości. Poprzez specjalne kanaliki na powierzchni z łatwością zachodzi cyrkulacja powietrza. W ten sposób pozwala na spokojny i zdrowy sen, zwłaszcza w przypadku alergikom. Co więcej, zapobiega to gromadzeniu się wilgoci wewnątrz, a tym samym zmniejsza ryzyko rozwoju drobnoustrojów oraz zwiększa higieniczne warunki do wypoczywania. Nie można również zapomnieć o tym, że:

 • idealnie odwzorowuje kształt ciała użytkownika,
 • gwarantuje najlepsze wsparcie dla całej sylwetki oraz kręgosłupa,
 • zmniejsza potliwość w czasie snu.

Materac posiada właściwości prozdrowotne, które zostały potwierdzone restrykcyjnymi testami oraz badaniami medycznymi.

Produkt idealny dla par i singli, a także alergików. Odnajdzie się również w sypialni osób dużych oraz ciężkich.

Materac HILDING LAMBADA

W rankingu materacy 80x200 nie mogło zabraknąć klasycznego modelu zawierającego sprężyny kieszeniowe. Jednak rozwiązanie to zostało w znaczący sposób unowocześnione, gdyż każda sprężyna została osadzona w osobnej kieszonce materiałowej. W ten sposób materac HILDING LAMBADA gwarantuje doskonałe wsparcie dla kręgosłupa. Oprócz tego wypełnienie to gwarantuje optymalny obieg powietrza. Wybierając idealne podłoże do spania, warto mieć także na uwadze fakt, iż:

 • charakteryzuje się odmienną twardością poprzez wykorzystanie lateksu i kokosu,
 • odznacza się właściwościami antyalergicznymi, przeciwgrzybiczymi i antybakteryjnymi,
 • jest to solidny model, przez co jego zakup to inwestycja na lata.

Materac HILDING LAMBADA to produkt, który z pewnością odnajdzie się w sypialni każdego. Jego unikalne wypełnienie, a także siedem stref twardości pozwala na zdrowy wypoczynek po ciężkim dniu.

Produkt jest idealny dla par, singli czy alergików. Jednak równie dobrze mogą w niego zainwestować osoby aktywne, którym gwarantuje dogłębną regenerację oraz osobom zmagającym się z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa.

Materac Fit.4.Sleep Cool Breeze

Zastanawiasz się, jaki materac 80x200 przyniesie Ci ulgę zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni? Bez dwóch zdań będzie to materac Fit.4.Sleep Cool Breeze! Jest to model sprężynowy, który zapewnia wyjątkowy komfort termiczny swojemu użytkownikowi, a pomoże w tym pokrowiec Dual Temperature. Został on stworzony z materiałów, które cechuje termoelastyczność, a ich obecność wzbogaca wyjątkowa pianka. Przekłada się to na efekt chłodzenia pojawiający się w przypadku, gdy do materaca trafi za dużo ciepła. Oprócz tego model ten charakteryzuje się:

 • certyfikatem szwajcarskiego instytutu AEH,
 • antyalergicznymi i higienicznymi warunkami do wypoczynku,
 • możliwością umieszczenia na stelażu regulowanym.

Materac Fit.4.Sleep Cool Breeze odznacza się wysoką twardością, a dzięki sprężynom Multipocket, gwarantuje wspaniały komfort i zniwelowanie drgań wywołanych przez ruchy partnera.

Jest to model idealny dla par, singli oraz alergików.

Materac HILDING RUMBA

Coraz większą część naszego społeczeństwa dotyka ból kręgosłupa. Można z nim walczyć na wiele sposobów, a jednym z nich jest materac HILDING RUMBA. Produkt ten posiada statusu wyrobu medycznego klasy I, przez co wykazuje właściwości prozdrowotne. Co więcej, dzięki unikalnej budowie oraz zastosowanej wewnątrz piance termoelastycznej, jest w stanie idealnie dopasować się do kształtu ciała użytkownika. Wynika to z możliwości reagowania pianki Visco na temperaturę oraz nacisk ciała. W ten sposób gwarantuje redukcję dolegliwości bólowych ze strony pleców. Oprócz tego:

 • posiada 7 zróżnicowanych stref twardości, przez co poprawia wsparcie sylwetki,
 • sprawdzi się zarówno na stelażach klasycznych, jak i regulowanych,
 • posiada właściwości antyalergiczne oraz gwarantuje higieniczne warunki do wypoczywania.

W środku znajdziemy wyjątkową piankę, o której już wcześniej wspomniano. Jest to niezwykle miękka w dotyku, jednak zapewnia odpowiednią twardość. W tym przypadku materac kwalifikuje się jako średniotwardy (H2). Tak naprawdę sprawdzi się on w sypialni każdej osoby dorosłej oczywiście po uwzględnieniu osobistych potrzeb i preferencji!

Produkt idealny dla par, singli, alergików oraz osób cierpiących na dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa czy chcących w profilaktyczny sposób zadbać o jego kondycję.

Materac SLEEPMED HYBRID PREMIUM PLUS

Wiele osób kojarzy, że na rynku są tylko materace piankowe lub sprężynowe. Tymczasem dla osób wymagających i chcących wypoczywać w komfortowych warunkach stworzono trzeci rodzaj, jakim są materace SLEEPMED HYBRID PREMIUM PLUS. Są to modele hybrydowe, które łączą w sobie zarówno wypełnienie piankowe, jak i sprężynowe. W ten sposób:

 • idealnie dopasowują się do sylwetki użytkownika,
 • gwarantują stabilne wsparcie dla kręgosłupa oraz całej sylwetki użytkownika,
 • posiadają 6 twardości, przez co można w dowolnym momencie zmienić jego twardość.

Ostatnia cecha to prawdziwy hit! Dzięki niej można dopasować twardość materaca 80x200 do aktualnej wagi lub preferencji. W ten sposób cały czas mamy zagwarantowane właściwe wsparcie kręgosłupa! Oprócz tego wyróżniają się antyalergicznością, odpinanym topem czy wyjątkową wentylacją. Warto również podkreślić, że jest to wyrób o statusie produktu medycznego, posiadający właściwości prozdrowotne.

Produkt idealny dla par, singli, alergików, a także osób dużych i ciężkich. Świetnie sprawdzi się w okresach rekonwalescencji lub w szybkiej redukcji wagi.

Materac JANPOL HADAR

Poszukiwania idealnego modelu do sypialni alergika właśnie się skończyło, gdyż materac JANPOL HADAR wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami antyalergicznymi. Wynikają one głównie z wykorzystania pianki lateksowej. Zapewnia ona świetną przewiewność i oddychalność materiału, przez co nie gromadzi się tutaj wilgoć. Przekłada się to na ograniczenie wilgoci, roztoczy czy bakterii. Co więcej, sam lateks ma właściwości hipoalergiczne! Model ten wyróżnia się także:

 • doskonałym opadanie się do ciała w czasie snu,
 • odpornością na odkształcenia, co znacząco zwiększa jego żywotność,
 • średnią twardością, która jest w wielu przypadkach idealnym rozwiązaniem.

Jednak zalety tego modelu nie wynikają tylko z wypełnienia! Jak się okazuje, jest on elastyczny, czyli może być elementem wyposażenia łóżka ze stelażem regulowanym. W ten sposób gwarantuje zdrowy i spokojny sen każdemu, a zwłaszcza osobom, które spędzają wiele godzin w łóżku. Nie zapominajmy także o tym, że w każdej chwili możemy go obrócić, gdyż dwie strony są przeznaczone do użytku!

Produkt idealnie sprawdzi się dla par, singli i alergików, a także osób dużych i ciężkich.

Materac SLEEPMED COMFORT

Ranking zamyka niemniej ważny i wyjątkowy materac SLEEPMED COMFORT. Został stworzony dla osób wymagających oraz chcących w końcu wyspać się w komfortowych warunkach. Jednak cały sekret tkwi w jego wnętrzu. Składa się ono z dwóch pianek, a pierwszą z nich jest pianka wysokoelastyczna o różnym poziomie twardości. Po przewróceniu materaca na drugą stronę pozwala ona na zmianę twardości. Drugą natomiast jest wyprofilowana pianka termoelastyczna, która reaguje na ciepło i nacisk ciała użytkownika. W ten sposób gwarantuje każdemu użytkownikowi przyjemne wrażenie otulenia oraz ergonomiczne wsparcie. Nie zapominajmy również o tym, że:

 • łagodzi bóle pleców oraz karku,
 • usprawnia przepływ krwi w organizmie.

Produkt idealnie sprawdzi się dla par, singli czy alergików. Jest również odpowiedni dla osób dużych oraz ciężkich.

Materace 80x200 - podsumowanie

Nie ma jednego, idealnego materaca, gdyż każdy z nas jest inny. Zatem nie ma co sugerować się radami czy opiniami znajomych oraz rodziny. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastanowienie się, czego konkretnie wymagasz od swojego podłoża do spania, a następnie znaleźć w ofercie materace 80x200, które spełniają te kryteria.

Łóżko ma jedną, nadrzędną funkcję zagwarantować swojemu użytkownikowi zdrowy sen. Aby było to możliwe, to warto postawić na doby materac 80x200, który jest idealnie dopasowany do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika.

____________________________________________________________________________________________________________
SleepMed Hybrid Premium Plus i SleepMed Comfort to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.
Hilding Rumba to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: Hilding. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: Embe Poznań Sp. z o.o.
Janpol Demeter to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: Janpol. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: Embe Poznań Sp. z o.o.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Tomek B

   Jestem bardzo zadowolony z produktów, które zostały przedstawione w rankingu. Moja żona i ja wybraliśmy materacod Hilding i jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości snu, jaką nam zapewnia. Polecam go każdemu!

  • Klaudia H

   Ten artykuł był dokładnie tym, czego szukałam, ponieważ potrzebowałam informacji na temat wyboru materaca 80x200. Bardzo doceniam ranking 9 produktów, który pomógł mi w wyborze najlepszego materaca dla mnie.

  • Cecylia P

   Ten artykuł pomógł mi w wyborze idealnego materaca dla mojego syna.

  • Mateusz D

   Zdecydowaliśmy się na materac z pianki termoelastycznej ze względu na jego wysoką jakość i zdolność do dostosowywania się do ciała. Z pewnością polecam ten artykuł każdemu, kto szuka dobrego materaca dla dziecka.

  • Kamil P

   Uważam, że ten artykuł to świetne źródło wiedzy dla każdego, kto chce kupić dobry materac, ale nie jest pewien, jakie opcje są dostępne. Wielkie dzięki za podzielenie się tymi informacjami!

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze