Materace bonellowe

Materace bonellowe 90x200 to doskonały wybór dla osób ceniących tradycyjne rozwiązania. Wykorzystywane do produkcji tego typu materacy wysokogatunkowe sprężyny bonellowe stosowane są już od wielu lat, ciesząc się niemalejącą popularnością. Warto jednak zauważyć, że współczesne materace bonellowe 100x200 znacząco różnią się od swoich poprzedników - przede wszystkim nie trzeba się obawiać uwierania czy hałasowania sprężyn. Unowocześniony bonell pozbawiony jest bowiem wspomnianych wad, dostarczając użytkownikom komfortowego i tym samym atrakcyjnego cenowo rozwiązania.


Najważniejszą zaletą materacy bonellowych jest ich duża wytrzymałość na obciążenia i powstawanie odkształceń. Wszystko za sprawą elastyczności powierzchniowej oraz progresywnej twardości, którą zapewnia specyficzny kształt sprężyny zwężający się ku środkowi. Oznacza to, że im większy nacisk oddziałuje na materac bonellowy, tym większy opór stawiają sprężyny, jednocześnie rozkładając ów nacisk na całą powierzchnię materaca. To główna, charakterystyczna cecha tego typu modeli. Dzięki tym właściwościom materace bonellowe 120x200 doskonale sprawdzą się zarówno dla osób o mniejszej, jak i większej wadze.


Materace bonellowe 140x200 przeznaczone są dla osób preferujących średnio-twarde podłoże do spania, a także ceniących sobie odpowiedni komfort w trakcie snu. Dla jego zwiększenia stosuje się dodatkowo warstwy wykonane na przykład z pianki lateksowej, dzięki której materace bonellowe 160x200 bardzo dobrze podpierają kręgosłup. Innym materiałem wartym uwagi stosowanym w materacach bonellowych jest pianka termoelastyczna, która pod wpływem ciepła przybiera kształt śpiącej osoby, uwalniając newralgiczne miejsca od nadmiernego nacisku. Często spotykanym rozwiązaniem w przypadku materacy bonellowych jest również mata kokosowa, która zwiększa ich higieniczność i przewiewność, a także odczuwalnie podnosi twardość powierzchni. Wytrzymałość, odporność na duży nacisk, a także korzystny stosunek jakości do ceny sprawiają, że materace bonellowe 180x200 bardzo często wybierane są jako podłoże do snu. Ich szeroki wybór znajdziecie również w naszej ofercie.

Materace bonellowe

404

Ups, strona, na której jesteś aktualnie śpi.
Nie przeszkadzaj jej - przejdź do innych

Senna Materace