Wiadomości i blog

By maja 13, 2022 4 Komentarz

Komfortowy sen we dwoje - jaki materac dla pary wybrać? 160x200, 180x200, a może jednak 200x200?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Komfortowy sen we dwoje - jaki materac dla pary wybrać? 160x200, 180x200, a może jednak 200x200?

Dla wielu par sypialnia stanowi miejsce, w którym mogą odpocząć, zregenerować się i po prostu nacieszyć się swoją obecnością. Materac dla dwojga pełni niezwykle ważną funkcję, gdyż odpowiada za wysokiej jakości wypoczynek nie jednej, a dwóch osób. Z uwagi na to, już dziś powinniśmy zastanowić się, który model będzie najlepszy. Jednak, jak to zrobić i co wziąć pod uwagę przy wyborze podłoża do spania dla par?

__________________
Przeczytaj również: Jaka temperatura w sypialni jest optymalna do spania?
Zobacz: Jak dopasować kołdrę i poduszkę do materaca?
Odwiedź: Stelaż pod materac - jaki rodzaj wybrać do swoje sypialni?
__________________

Materac dla dwojga - czym kierować się przy wyborze?

Komfortowa sypialnia małżeńska to marzenie każdej pary - jednak jak je spełnić? Jak się okazuje, wystarczy tylko w odpowiedni sposób urządzić to pomieszczenie! W dużej mierze nie chodzi tutaj o kolor ścian czy sposób ustawienia mebli, ale prawidłowo skomponowane łóżko! Oznacza to, że powinniśmy zwrócić swoją uwagę przede wszystkim na ramę łóżka, stelaż i dodatki, takie jak kołdra, prześcieradło czy poduszka. Jednak najważniejszym elementem wyposażenia łóżka jest materac dla dwojga. Na współczesnym rynku mamy dostęp do licznych produktów do spania, jednak jak znaleźć ten odpowiedni? Otóż najlepiej przy wyborze wziąć pod uwagę osobiste potrzeby oraz preferencje obu użytkowników, do których zaliczyć można:

 • antyalergiczność,
 • wysoki stopień higieniczności,
 • twardość,
 • rodzaj wypełnienia,
 • rozmiar.

Materac dla pary a odpowiedni rozmiar

Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze podłoża do spania jest rozmiar. Każda para powinna zdawać sobie sprawę z tego, iż są dwie opcje skomponowania komfortowego łóżka małżeńskiego. Pierwszą z nich jest wyposażenie go w dwa materace o minimalnej szerokości 80 cm, które są idealnie dopasowane do swojego użytkownika. Jest to zalecane dla partnerów, między którymi istnieje duża różnica w wadze, wzroście i osobistych preferencjach, np. pod kątem wypełnienia. Jednak większość z par woli zasypiać w ramionach partnera, przez co idzie na kompromis i kupuje jeden materac. Jaką powinien mieć szerokość, aby zapewnić spokojny wypoczynek?

Materac 160x200

Coraz częściej mówi się o tym, że materac 160x200 to absolutna podstawa w sypialni małżeńskiej. Wszystko z uwagi na fakt, iż gwarantuje 80 cm dla każdej osoby, co umożliwia komfortowy wypoczynek oraz obudzenie się rano w pełni sił czy w dobrym humorze. Co więcej, sprawdzą się nawet w przypadku, gdy jeden z partnerów się wierci. Materac 160x200 jest w stanie zagwarantować każdemu użytkownikowi prawidłowe wsparcie kręgosłupa, a także zapewnić wysoki komfort w czasie snu. Pamiętajmy jednak, że jest to produkt wykorzystywany przez dwie osoby, z uwagi na co musi być dopasowany do osobistych potrzeb i preferencji nie jednej, a dwóch osób. Zwróćmy również uwagę, że materac 160x200, taki jak SleepMed Natura Hybrid Plus, musi odznaczać się wysoką elastycznością punktową oraz możliwością redukowania drgań. Oprócz tego świetnie sprawdzi się w mniejszych sypialniach małżeńskich.

Materac 180x200

Najbardziej popularnym rozwiązaniem do każdej sypialni małżeńskiej jest materac 180x200. Wszystko z uwagi na fakt, iż zapewnia po 90 cm wolnego miejsca dla każdego użytkownika. Dzięki temu jesteśmy w stanie ułożyć się w komfortowej pozycji i spokojnie zasnąć. Co więcej, idealnie sprawdzi się tutaj materac, np. Fit.4.Sleep H2/H3, który w swoim wnętrzu ma sprężyny kieszeniowe. Oznacza to, że każda z nich została osadzona w osobnej kieszonce materiałowej, przez co gwarantuje nie tylko wysoką elastyczność punktową, ale także redukcję drgań. Jest to ważne, zwłaszcza na takiej powierzchni, gdyż wszelkie drgania, jak wywołuje ruch partnera - zarówno w czasie snu, jak i przy wysterowaniu, są tłumione. W ten sposób mamy gwarancję, że nie obudźmy drugiej połówki lub nie zostaniemy obudzeni. Oprócz tego, wysokiej jakości materac 180x200 korzystnie wpływa na jakość i długość naszego spoczynku, a także zapewnia najlepsze wsparcie dla całej sylwetki. Warto jednak zaznaczyć, że podłoże do spania w tym rozmiarze jest dość spore, a więc nie sprawdzi się w małej sypialni.

Materac 200x200

Zdecydowanie jednym z najszerszych produktów do spania na współczesnym rynku należy materac 200x200. Idealnie sprawdzi się w każdej większej sypialni małżeńskiej, tym samym zapewniając niezwykle komfortowy wypoczynek obu partnerom. W jaki sposób? Przede wszystkim gwarantuje aż po 100 cm szerokości dla każdego, przez co jesteśmy w stanie wygodnie się ułożyć do snu oraz bez żadnego problemu zmieniać pozycję w czasie wypoczynku. Tego rodzaju produkty łączą w sobie również najnowocześniejsze technologie, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz produktu do spania, a także uniemożliwiają gromadzenie się w ich wnętrzu alergenów. Warto również zaznaczyć, że muszą być one dokładnie dopasowane do osobistych potrzeb i preferencji obu partnerów, aby mogły w prawidłowy sposób pełnić swoją funkcję. Przy ich wyborze, warto również zwrócić uwagę na pokrowiec - aby był antyalergiczny i wyposażony w zamek, który pozwoli na łatwe ściągnięcie oraz wypranie go. Materac 200x200 to już sporych gabarytów produkt, który na rynku dostępny jest między jako Fit.4.Sleep H2/H3. Pamiętajmy jednak, aby każdy produkt dokładnie obejrzeć, a także dopasować zarówno do siebie oraz partnera, jak i metrażu sypialni.

Materac dla dwojga od Fit.4.Sleep - dlaczego warto w nie zainwestować?

Decydując się na materac dla pary, warto postawić na wysokiej jakości produkty z oferty Fit.4.Sleep. Dostępne podłoża do spania stanowią innowacyjne rozwiązania do każdej sypialni i są przede wszystkim dedykowane parom, które lubią mieć możliwość dostosowania podłoża do aktualnej wagi oraz preferowanej twardości. Materace Fit.4.Sleep zostały zbudowane z dwóch odpowiednio profilowanych pianek, które różnią się stopniem twardości, dzięki czemu jesteśmy w stanie zmienić twardość jednym ruchem - odwracając materac o 180 stopni! Na rynku znajdziemy dwa typy produktów, które między sobą różnią się nie tylko twardością, ale także wypełnieniem. Do nich zaliczyć można materac Fit.4.Sleep H3/H4 z wypełnieniem piankowym, a dokładnie - pianką wysokoelastyczną. Wyróżnia się ona wysoką wytrzymałością i odpornością na odkształcenia, przy jednoczesnym zapewnieniu stabilnego podparcia dla kręgosłupa. Warto również zaznaczyć, że jest stosunkowo lekki. Drugim typem jest materac Fit.4.Sleep H3/H4 z wypełnieniem sprężynowym. Oznacza to, że w jego wnętrzu znajdziemy nowoczesne sprężyny kieszeniowe, których budowa gwarantuje takie cechy, jak wysoka elastyczność punktowa czy redukcja drgań, przez co są zalecane dla każdej pary. Oprócz tego wszystkie modele wyróżniają się:

 • właściwościami antyalergicznymi,
 • prawidłowym stopniem cyrkulacji powietrza wewnątrz wypełnienia,
 • pokrowcem typu lato/zima.

Materac dla pary od SleepMed - produkt idealny dla każdego?

Na współczesnym rynku znajdziemy wiele nowoczesnych i innowacyjnych produktów do spania, do których zaliczyć można materac dla dwojga z oferty SleepMed. Zostały one stworzone dla osób, które mają wysokie wymaganie odnośnie podłoża do spania. Oznacza to, że tego typu produkty, jak SleepMed Hybrid Supreme Plus, posiadają status wyrobu medycznego w klasie I, a liczne, restrykcyjne testy i badania medyczne potwierdzają ich właściwości prozdrowotne. Z uwagi na to, są zalecane przede wszystkim parą, które zmagają się z wszelkimi dolegliwościami ze strony kręgosłupa, w tym schorzeniami i wadami postawy. Ich działanie opiera się na wręcz idealnym dopasowaniu podłoża do anatomicznych kształtów sylwetki użytkowników, przez co gwarantują najlepsze wsparcie dla każdej partii ciała, w tym pleców. Co więcej, materac dla pary od SleepMed wyróżnia się nowoczesnym wnętrzem, które składa się z licznych rodzajów pianek oraz sprężyn - najczęściej Multipocket. Warto zaznaczyć, że tego typu produkty charakteryzują się 4 lub 6 twardościami, jak to jest w przypadkuSleepMed Supreme Plus, które gwarantują każdej parze najlepsze dopasowanie do aktualnych preferencji. Oprócz tego odznaczają się:

 • właściwościami antyalergicznymi,
 • wysokim stopniem cyrkulacji powietrza wewnątrz wypełnienia,
 • pokrowcem Merced lub Probioteks (w zależności od modelu), który można ściągnąć i wyprać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza,
 • odpinanym topem (w zależności od modelu).

Odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb materac dla pary jest w stanie korzystnie wpłynąć na jakość i długość naszego wypoczynku. Jednak, jak się okazuje, oddziałuje również na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Zatem nie czekajmy i już dziś wybierzmy najlepsze dla siebie podłoże do spania, uwzględniając przede wszystkim jego rozmiar!

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Patrycja B

   My z mężem mamy 160x200 i nam wystarcza ;)

  • Marta D

   Najgorzej jest właśnie wybrać materac jak ty lubisz spać na miękkim, a partner na twardym podłożu :/

  • Natalia O

   Właśnie szukamy materaca na nasze pierwsze wspolne mieszkanie! Ten artykuł na pewno mi sie przyda :D

  • Kuba N

   Mielismy mniejszy materac i zamieniliśmy go na model od Państwa w rozmiarze 200x200... teraz śpimy jak królowie hehe Polecamy

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze