Wiadomości i blog

By maja 25, 2018 4 Komentarz

Pościel dla alergika - jaka powinna być?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Pościel dla alergika - jaka powinna być?

Komfortowy sen jest kluczem do zdrowego, codziennego funkcjonowania. W trakcie nocnego wypoczynku, organizm regeneruje się i przygotowuje do nadchodzących godzin pracy, jeżeli ten czas zostanie zakłócony, może to skutkować ciągłym przemęczeniem, brakiem energii, a nawet depresją. Jednymi z czynników, które skutecznie uniemożliwiają spokojny, pełnowartościowy sen są alergeny pojawiające się w łóżku. Szczególnie dokucza to osobom wrażliwym na tego czynniki, w szczególności alergikom.

Wypełnienie pościeli dla alergika

Osobom zmagającym się z reakcjami alergicznymi poleca się wybór pościeli o wypełnieniu syntetycznym. W takiej roli najlepiej sprawdzi się włókno poliestrowe, które jest niezwykle miękkie i wytrzymałe. W odróżnieniu od wkładów naturalnych, wysokiej jakości tworzywa sztuczne nie są interesujące dla mikroorganizmów ze względu na budowę. Wypełnienie z puchu gęsi lub kaczki to białko w czystej postaci - kreatyna, czyli idealna pożywka dla bakterii. Dlatego wbrew powszechnym opiniom, pióra same w sobie nie powodują reakcji uczuleniowych, ale z łatwością przyciągają drobnoustroje, które wywołują alergie. Dodatkowo, pościel naturalną o wiele trudniej utrzymać w czystości. Jej pranie powinno być rzadkie i bardzo delikatne, co często nie pozwala na całkowite pozbycie się zanieczyszczeń. Higiena w przypadku alergików jest niezwykle ważna, dlatego lepiej postawić na produkty z wnętrzem syntetycznym, które można prać w silniejszych detergentach, w wyższej temperaturze i o wiele częściej. Z czego zatem powinna być wykonana pościel dla alergika? Najlepiej wybrać kołdry z włóknem poliestrowym silikonowanym oraz poduszki z włóknem kulkowym silikonowanym. Produkty tego typu posiada w swojej ofercie marka Piórex.

Antyalergiczne obszycia

Oprócz wnętrza ważne jest także obszycie pościeli - zarówno kołdra dla alergika jak i poduszka powinny być wykonane z najwyższą starannością. Materiałem, który zrewolucjonizował podejście producentów do problemu alergenów w łóżku była syntetyczna tkanina antyroztoczowa. Wykonano ją z nitek karbonowych, dzięki czemu udało się zniwelować energię antystatyczną, która powodowała przyciąganie kurzu i roztoczy. Dodatkowym atutem tego tworzywa jest umiejętność aktywnego obniżania stresu, dzięki rozładowaniu ładunków elektrycznych na ludzkim ciele, a przez to wywołanie wrażenia miękkiego otulenia, które uspokaja i przyspiesza zasypianie. Z tego samego materiału wykonuje się poduszki dla alergików, odpowiedni wybór podparcia głowy jest bardzo istotny, ponieważ rzeczywista odległość między alergenami a śluzówkami jest najmniejsza. Oprócz tkaniny z włóknem węglowym, warto sięgać również po materiały, takie jak mikrofaza, bawełna czy mikrofibra.

Poszewki? Naturalnie!

W odróżnieniu od wnętrza pościeli dla alergików, które powinno być syntetyczne, aby nie stać się siedliskiem roztoczy, materiał na poszwy kołdry i poduszek powinien być naturalny - w ten sposób w łóżku zostanie zachowana odpowiednia cyrkulacja powietrza. Tworzywa takie jak len, bawełna, jedwab czy wiskoza, doskonale oddychają, co pomaga wyrównać temperaturę w łóżku i nie dopuścić do powstania mokrego, ciepłego środowiska - idealnego do rozwoju drobnoustrojów. Szczególnie polecana jest bawełna, która szybko chłonie wodę, jest miękka i dodatkowo dobrze się pierze, nie wymagając przy tym specjalnej troski i środków czyszczących.

Czego powinien unikać alergik?

Wiesz już jaką pościel dla alergika wybrać, a czy wiesz, czego bezwzględnie unikać? Po pierwsze wypełnień naturalnych, które generalnie nie uczulają, ale przyciągają kurz i roztocza. Do tego trudniej utrzymać je w czystości, a ich żywotność przy częstym praniu jest bardzo niska. Osoby zmagające się z dolegliwościami o charakterze alergicznym nie powinny ponadto stawiać na wełnę, która jest najtrudniejsza w pielęgnacji. Wymaga delikatnego prania ręcznego, a jej włoski przyciągają zarówno kurz, jak i inne mikroorganizmy. Dobrą alternatywą dla wełny w pościeli dla alergika będzie podobna w odczuciu bawełna lub eteryczniejsza wiskoza.

Czynników, które wpływają na pojawienie się alergenów w łóżku, jest bardzo wiele. Chcąc zapewnić sobie najodpowiedniejsze warunki do komfortowego snu przy jednoczesnym pozbyciu się reakcji alergicznych, w pierwszej kolejności wybierz dobry materac dla alergików, a następnie przyjrzyj się kołdrze, poduszce i ich obszyciu. Stawiając na materiały polecane wrażliwcom i zachowując wysoki poziom higieny, masz wreszcie szansę wygrać z alergenami w swojej sypialni.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Benedykt Z

      pościel alergika powinna być przede wszystkim czysta

    • Ewa K

      Prosta zasada - wypełnienie syntetyczne, poszewki bawełniane !

    • Beata G

      Najważniejsze to regularne pranie ;) KONIECZNIE!!!

    • Joanna B

      o!super artykuł :)

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze