Wiadomości i blog

By maja 15, 2020 1 Komentarz

Ile powinien kosztować dobry materac?

Ile powinien kosztować dobry materac?

Czy wyższa cena to zawsze lepsza jakość? Dowiedz się z naszego przewodnika.

Jak rozpoznać dobry materac?

To prostsze niż myślisz. Możesz to zrobić nawet podczas zakupów online, zwracając uwagę na kilka prostych rzeczy. Po pierwsze, dobrą podpowiedzią dla Ciebie może być długość gwarancji. Dobre materace zazwyczaj mają dość długą gwarancję, która może obowiązywać nawet przez 15 czy 20 lat!  

Po drugie - istotna jest ich budowa. Dobre materace mogą być wykonane z jednego, za to dobrego materiału, na przykład lateksu czy pianki wysokoelastycznej. Jednak wiele najbardziej komfortowych i luksusowych dla Twojego kręgosłupa materacy, ma kilka warstw różnych pianek. 

W materacu Curem.Log znajdziesz połączenie pianki termoelastycznej, wyskoelastycznej i hybrydowej. Gwarantuje ono najlepsze podparcie dla kręgosłupa i ciała, jednocześnie zapewniając Ci uczucie miękkości od razu po położeniu do łóżka, a także świetną wentylację, która wydłuża żywotność materaca i zapewnia jego świetną higienę.

Dobre materace zazwyczaj mają też wprowadzone bardzo nowoczesne rozwiązania. Na przykład takie, jak dodatek minerałów czy nawet probiotyków do pokrowców, które znajdują się najbliżej Twojej skóry. Te dodatki minimalizują praktycznie do zera ryzyko rozwoju bakterii, alergenów, a do tego pochłaniają wilgoć, nawet tę z prześcieradła w upalną noc. To wpływa oczywiście na ceny materacy.

Strefy i stopnie twardości to kolejne elementy, dzięki którym przekonasz się, czy masz do czynienia z dobrym materacem. 

Dobre materace mają zazwyczaj kilka stref twardości - sześć, a nawet siedem. Co to dokładnie oznacza? Materac z różną siłą uciska i podpiera Twoje ciało w różnych jego punktach. Dzięki temu nie budzisz się rano, np. z obolałą prawą stroną, bo akurat na nią wywarty był większy nacisk. Twardość powinna być uzależniona od Twoich preferencji i twardy materac nie jest wcale lepszy od miękkiego lub odwrotnie. Jednak dobre materace mają często regulowany stopień twardości, co pozwala Ci eksperymentować z najlepszą twardością dla siebie. Teraz sprawdź, ile kosztuje dobry materac.

Ile kosztuje dobry materac?

To wbrew pozorom dość trudne pytanie, a odpowiedź na nie zależy od kilku czynników. Ceny materacy mogą mieścić się w granicach od 500 do 5000 złotych. I zarówno tak mało, jak i tak dużo, może kosztować dobry materac. Cena jest uzależniona bowiem od ilości użytych materiałów, warstw, które posiada materac, dodatkowych technologii, często opatentowanych przez producenta oraz użytych w materacu czy pokrowcu specjalnych materiałów. 

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje dobry materac, zależy więc też od tego, czego tak naprawdę potrzebujesz. Jeśli szukasz materaca, który będzie dobrze podpierał kręgosłup, ale nie potrzebujesz żadnych luksusowych dodatków, możesz znaleźć dobry materac za kilkaset złotych. Ceny bardziej "zaawansowanych" technologicznie materacy przeważnie oscylują w granicach 1500 złotych.

Tańsze są jednak materace dla dzieci, przez swoje mniejsze rozmiary oraz zastosowanie mniej skomplikowanych technologii, których wymaga taki materac. Cena przeważnie waha się między 200-500 zł. Tańsze mogą być też na przykład materace naturalne, które nie wymagają tak skomplikowanych rozwiązań podczas produkcji. Mogą kosztować nawet kilkaset złotych, są jednak przeważnie twardsze i czasem mniej wytrzymałe niż standardowe materace.

Ceny materacy dla par mogą być za to wyższe od cen standardowych materacy, bo wymagają one z kolei bardziej zaawansowanych rozwiązań. Często mają dwie niezależne strefy, dzięki którym partnerzy mogą spać komfortowo, nie przeszkadzając sobie podczas snu. Dobry materac dla par będzie więc zazwyczaj kosztował więcej niż tysiąc złotych.

Co podwyższa cenę materaca?

Jak wybrać w związku z tym materac? Cena może być naprawdę dobrym wskaźnikiem, jeśli dokładnie przeanalizujesz, za co płacisz. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, wiele bardziej komfortowych materacy zamiast jednego materiału, ma połączenie kilku. To z kolei podwyższa cenę materaca. Trwałe połączenie na przykład kilku pianek, wymaga zastosowania bardziej skomplikowanych i często kosztownych rozwiązań przez producenta. Po drugie, sprawia, że sen jest dużo bardziej komfortowy, przy większej wytrzymałości materaca. Na przykład w modelu Hilding Flamenco połączono piankę wysokoelastyczną z lateksową oraz wytrzymałością materaca multipocket. Gwarantuje to bardzo dużą wytrzymałość, idealną dla par czy osób o podwyższonej wadze, połączoną z luksusowym komfortem.

Ceny materacy zwiększają się też, gdy posiadają one certyfikaty. Przykładem są atesty medyczne czy te potwierdzające antyalergiczne właściwości materaca. Uzyskanie takiego certyfikatu przez producenta wymaga często kosztownych działań. Dla Ciebie taki certyfikat jest jednak gwarantem tego, że materac Cię nie uczuli albo, że może być wykorzystywany u osób chorych czy jako materac antyodleżynowy. Materacem z certyfikatem medycznym jest na przykład SleepMed Hybrid Comfort Plus. W nałożonym na niego pokrowcu została użyta technologia aktywnych probiotyków, która aż o ponad 90 procent zmniejsza ilość kurzu i roztoczy na powierzchni materaca. Materac posiada też szwajcarski certyfikat jakości AEH, który potwierdza między innymi jego ergonomię, higienę oraz trwałość.

Opracowanie: www.zdrowykregoslup.pl

Komentarz do artykułu

    • Kinga B

      muj materac koszotwał 2 tysiace zlotych ale nie zaluje bo na zdrowiu sie nie oszedza a kto oszczedza ten sknera

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze