Wiadomości i blog

By maja 15, 2020 1 Komentarz

Jaki materac dla osób z niską wagą ciała?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Jaki materac dla osób z niską wagą ciała?

Przekonaj się, jaka grubość, twardość i jaki rodzaj materaca będzie dla Ciebie najlepszy.

O czym pamiętać wybierając materac dla osoby z niską wagą ciała?

Kupując materac, weź pod uwagę jego twardość, rodzaj, a także grubość. Ważne, aby materac dla osób szczupłych dobrze podpierał kręgosłup, jednak nie dawał uczucia nieprzyjemnego ucisku. Źle dobrany materac dla osoby lekkiej sprawi, że możesz budzić się z bólem pleców, drętwieniem nóg i rąk, a po siedmiu czy ośmiu godzinach snu, mieć poczucie przespanych zaledwie trzech. Niekomfortowy materac może tak naprawdę dawać objawy podobne do tych, którymi skutkuje bezsenność! Możesz czuć przemęczenie, problemy z koncentracją, napięcie mięśnie. Dlatego wybór odpowiedniego materaca jest tak ważny. Sprawdź, jaki materac dla osób chudych jest najlepszy.

Jaka grubość i rodzaj materaca dla osoby szczupłej?

Większość materacy ma grubość około 20 cm. W przypadku osób o wyższej wadze ciała wygodniejszy może być grubszy materac. Materac dla osoby szczupłej może być jednak nawet cieńszy niż 20 cm. Dużo ważniejszy od grubości materaca, jest jego rodzaj. Masz szczęście, bo przy swojej niskiej wadze ciała możesz wybrać tak naprawdę dowolny rodzaj materaca. Dlatego zamiast przeliczać kilogramy i wymiary materaca, skup się na tym, czego potrzebuje Twój kręgosłup oraz ciało.  

Przy bólach kręgosłupa

Przy problemach z bólem pleców materac dla osób szczupłych najlepiej, aby miał kilka stref podparcia i był wykonany z pianki elastycznej. Dzięki temu będzie podpierał kręgosłup równomiernie na każdym jego odcinku. Taki jest na przykład materac SleepMed Premium Plus. Jest wykonany z połączenia pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej oraz ma odpinany top, która pozwala regulować jego stopień twardości. To też bardzo wytrzymały materac, który ma aż 15 lat gwarancji.

W przypadku alergii

Materac dla osób szczupłych z alergiami najlepiej, aby był wykonany z lateksu lub pianki elastycznej. To materiały antyalergiczne, z bardzo dobrą wentylacją. Dzięki właściwej cyrkulacji materac dobrze odprowadza wilgoć i nie rozwijają się w nim tak łatwo mikroorganizmy ani alergeny. Taki materac dla osoby lekkiej dobrze, aby miał też pokrowiec z taśmami 3D albo dodatkiem antybakteryjnych minerałów, które dodatkowo zwiększą stopień jego higieny. Znajdują się one między innymi w materacu Curem.REG. Jego pokrowiec jest wzbogacony działającymi antybakteryjnie zeolitami. Specjalny system połączonych trzech pianek gwarantuje za to bardzo dobrą cyrkulację w jego wnętrzu, co skutecznie chroni przed rozwojem patogenów.

Materac dla miłośników natury

Jeśli starasz się, żeby wszystko co Cię otacza było jak najbardziej naturalne - dieta, kosmetyki, produkty użytku codziennego, możesz też zadbać o to w sypialni. Zdecyduj się na materac dla osoby lekkiej z naturalnego materiału, na przykład z kokosa. Takie materace są zazwyczaj trochę twardsze od standardowych, dlatego jeśli wolisz miękkie materace, możesz pójść na kompromis i wybrać materac, który częściowo jest wykonany z kokosa, a częściowo z pianki elastycznej czy lateksu naturalnego.

Materac dla pary

Zastanawiasz się, jaki materac dla osób chudych, śpiących we dwójkę będzie najlepszy? Idealnym i praktycznie najwygodniejszym materacem dla par jest materac hybrydowy. To rodzaj materaca, który łączy w sobie dwa rodzaje materacy: sprężynowy (kieszeniowy lub multipocket) oraz piankowy. Umieszczone w oddzielnych kieszeniach sprężyny zmniejszają rozchodzenie się drgań w materacu. Tak jak w materacu Hilding Makarena. Gdy jedna osoba kładzie się łóżka albo z niego właśnie wstaje, druga w ogóle tego nie odczuwa. A dodatek pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej sprawia, że Wasze ciała i umysły w pełni regenerują się podczas snu.

Jaka twardość materaca dla osoby lekkiej?

Już wiesz, jaki materac dla osób chudych będzie najlepszy i jaka szerokość najlepiej się sprawdzi. Pora na dopasowanie właściwej twardości. Tu także masz szczęście, bo o ile w przypadku osób o wyższej wadze, twardość materaca jest bardzo ważna, to materac dla osoby szczupłej może mieć praktycznie dowolny stopień twardości.

Producenci przeważnie zalecają materac o twardości H1 lub H2 osobom o niewielkiej masie ciała, ale to jedynie sugestia, a nie konieczność. Takie materace są zazwyczaj miękkie, co bardziej jest informacją dla osób o wyższej wadze, że taki materac może nie podpierać w wystarczającym stopniu ich kręgosłupa, niż dla tych drobnych.

Materac dla osoby szczupłej może być więc zarówno miękki, o średnim stopniu twardości, jak i twardy. Jeśli lubisz zapadać się więc w miękkim łóżku, wybierz materac o twardości H1. Jeśli wolisz uczucie, że coś podpiera Twoje ciało, ale tylko delikatnie, wybierz materac o stopniu twardości H2, czyli średnim. A gdy wolisz spać na super twardym łóżku, to najlepszą opcją będzie twardość H3 lub H4 albo materac kokosowy.

Możesz też zdecydować się na materac, który ma regulowany stopień twardości - czyli jest bardziej miękki z jednej, a bardziej twardy z drugiej strony. To dobre rozwiązanie, gdy nie wiesz, jaka twardość będzie tak naprawdę najlepsza dla Ciebie. Alternatywą są też materace z odpinanym, twardszym niż reszta materaca topem. Gdy materac okaże się za twardy, po prostu odpinasz górę i śpisz na bardziej miękkiej części.

Opracowanie: www.zdrowykregoslup.pl

Komentarz do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Renata G

      Przydatny artykuł. Dzięki za pomoc ;)

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze