Wiadomości i blog

By maja 05, 2020 2 Komentarz

Czym są materace wysokoelastyczne?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Czym są materace wysokoelastyczne?

Te piankowe materace należą do jednych z najlepszych dla kręgosłupa. Przekonaj się, dlaczego.

Materace wysokoelastyczne – co to?

To materace wykonane z pianki poliuretanowej o niezwykle dużej elastyczności. Pod wpływem nacisku ciała dopasowują się do jego naturalnego kształtu, dzięki czemu zapewniają Ci niezwykle komfortowy i zdrowy sen. Materce wysokoelastyczne są też bardzo wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Są też uznawane za jedne z najlepiej wentylowanych materacy, co zawdzięczają bąbelkowemu układowi pianki w ich wnętrzu, który gwarantuje sprawny obieg powietrza. 

Zastanawiasz się, czym materace wysokoelastyczne różnią się od równie popularnych materacy termoelastycznych, i która odmiana materacu piankowego jest lepsza? Materac termoelastyczny reaguje na nacisk i temperaturę ciała, dlatego może się do niego dokładniej dopasować. Jest jednak jedno "ale". Materac termoelastyczny może podnosić temperaturę ciała i trzymać ją na wysokim poziomie przez całą noc. Dlatego, jeśli w nocy jest Ci zawsze gorąco, to tylko materac wyskoelastyczny zapewni Ci komfortowy sen, bez niechcianego rozgrzewania. Ważne jest jednak też to, jaki materac wysokoelastyczny wybierzesz, aby zapewnić najlepsze podparcie kręgosłupowi.

Rodzaje materacy wysokoelastycznych

W sklepach możesz oczywiście łatwo znaleźć klasyczny materac wysokoelastyczny, ale w najlepszych modelach, pianka wysokoelastyczna jest zazwyczaj połączona z innymi rodzajami pianek. Dzięki temu, materac jeszcze lepiej spełnia swoje zadanie i jeszcze lepiej podpiera wszystkie partie kręgosłupa w trakcie snu. Sprawdź, jaki materac wysokoelastyczny okaże się dla Ciebie najlepszym wyborem:

 - Materac z pianki wysokoelastycznej wzmocniony pianką termoelastyczną, taki jak Hilding Massage, jest idealny dla osób z problemami z kręgosłupem, seniorów albo po prostu tych, które chcą się super komfortowo wysypiać. Pianka termoelastyczna dopasowuje idealnie materac do kształtu ciała, a pianka wysokoelastyczna nadaje mu sprężystości i wytrzymałości na odkształcenia. Materac zachowuje dzięki temu swoje niezwykłe właściwości przez wiele lat. 

 - Materac wysokoelastyczny hybrydowy - to połączenie materaca sprężynowego z materacem z pianki wysokoelastycznej. Materac hybrydowy jest idealny dla par, bo dzięki zamkniętym w kieszeniach sprężynom, nie odczuwają one wzajemnie swoich ruchów. Taki typ materaca jest polecany też osobom o wyższej niż przeciętna wadze. Idealnym materacem hybrydowym praktycznie dla każdego jest na przykład materac SleepMed Hybrid Premium, który ma dodatkowo aż siedem stref twardości, dzięki którym perfekcyjnie podpiera kręgosłup podczas snu.

Materace wysokoelastyczne – zalety i wady

Dowiedz się, jakie plusy i minusy ma materac z pianki wysokoelastycznej i przekonaj się, czy jest odpowiedni dla Ciebie.

Materac piankowy wysokoelastyczny - zalety

  • Wytrzymałość - taki materac to zdecydowanie inwestycja na lata. Ponieważ pianka wysokoelastyczna nadaje mu wytrzymałości i odporności na odkształcenia, możesz spokojnie kupić go z myślą, że posłuży Ci na naprawdę długo. Nawet gdy śpisz na takim materacu we dwójkę, wytrzyma w niezmienionej formie przez bardzo długi czas.
  • Sprężystość - gdy z niego wstajesz, materac z pianki wysokoelastycznej szybko wraca do swojego naturalnego kształtu. Gdy się na nim jednak ponownie położysz, dość szybko dopasowuje się do kształtu ciała. To duża przewaga na przykład nad materacem termoelastycznym, któremu trochę czasu zajmuje powrót do swojej naturalnej postaci.
  • Sposób na zdrowe plecy - materace wysokoelastyczne bardzo dobrze podpierają kręgosłup i rozluźniają napięte mięśnie podczas snu, dlatego z ich pomocą naprawdę dobrze zadbasz o kręgosłup. Zachować zdrowe plecy pomoże Ci m.in. materac Curem.Log, który dzięki dodatkom pianek hybrydowych gwarantuje iście królewski wypoczynek i całkowicie eliminuje ryzyko bólu pleców po długiej nocy.
  • Dobra wentylacja - pianka w materacach wysokoelastycznych ma specjalne otwory, które zapewniają ich dobrą wentylację. Dzięki temu w tych materacach nie gromadzi się wilgoć i nie rozmnażają grzyby, bakterie czy roztocza. Dlatego materac wysokoelastyczny jest też polecany często alergikom.
  • Duża elastyczność - jak sama ich nazwa wskazuje, materace wysokoelastyczne charakteryzuje duża elastyczność, dzięki czemu gwarantują komfortowy sen, ale też idealnie dopasowują się do każdej wagi ciała czy wzrostu. Nawet, gdy na łóżku śpią dwie osoby.
  • Dobry dla dzieci - materace z pianki wysokoelastycznej to bardzo popularne rozwiązanie do łóżeczek dziecięcych, nawet dla noworodków.

Materac piankowy wysokoelastyczny - wady

  • Cena - materac wysokoelastyczny, w porównaniu ze zwykłym materacem z pianki poliuretanowej czy sprężynowym, jest niestety sporo droższy. Oczywiście jest od nich nieporównywanie bardziej komfortowy i wytrzymały, ale musisz liczyć się ze znacznie wyższym kosztem.
  • Większe uczucie twardości - materac piankowy wysokoelastyczny reaguje trochę wolniej od temoelastycznego na dotyk. Dlatego, pod wpływem nacisku ciała może się trochę wolniej do niego dopasowywać. W przypadku tego materaca,
  •  po położeniu na nim nie czujesz od razu głębokiego zapadania, tylko delikatny opór. Może to być wadą lub zaletą - wszystko zależy od Twoich upodobań.

Opracowanie: https://www.zdrowykregoslup.pl/

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Ilona N

      jestem szczęśliwą posiadaczką takiego materaca i nie zamieniłabym go na nic innego , jest cudowny świetny i wygodny

    • Paweł M

      Stoje przed wyborem i nie wiem na co sie zdecydować - termoelastyczny czy wysokoelastyczny....

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze