Wiadomości i blog

By stycznia 18, 2021 3 Komentarz

Czy wybór drewnianego łóżka do sypialni jest dobrym pomysłem? Gdzie kupić dobre łóżko z drewna ?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Czy wybór drewnianego łóżka do sypialni jest dobrym pomysłem? Gdzie kupić dobre łóżko z drewna ?

Zastanawiasz się, czy decyzja o zakupie łóżka z drewna to dobry pomysł i gdzie nabyć solidny mebel na lata? Zapoznaj się z treścią naszego opracowania.

Czy łóżko drewniane to dobry wybór do sypialni?

Na rynku meblarskim dostępnych jest wiele rodzajów łóżek, które różnią się między sobą wyglądem, ceną, czasami funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania. Za najtrwalsze od lat uchodzą łóżka drewniane.

Potrafią służyć długimi latami w często nienaruszonym stanie. Są na tyle uniwersalne w formie, że odnajdą się w każdym wnętrzu – nawet jeśli na przestrzeni czasu kilkukrotnie zmienisz swoją koncepcję urządzenia sypialni.

Wykonane z naturalnego surowca, są bezpiecznym wyborem dla małych i dużych, a także osób borykających się z uciążliwymi alergiami.

W dodatku, występują w powszechnej sprzedaży – również internetowej. Dzięki temu producenci (np. Hilding) mają możliwość nieograniczonej prezentacji swojej oferty produktowej, a klienci – możliwość nieograniczonego do niej dostępu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez potrzeby ruszania się z domu. To wygodna propozycja zwłaszcza dla mieszkańców większych miast, jak chociażby Kielce.

Dlaczego jeszcze drewniane łóżko do sypialni to świetna inwestycja? Odpowiedzi na to pytanie szukaj na końcu artykułu.

Jakie są rodzaje łóżek drewnianych?

Jeśli chodzi o rodzaje łóżek drewnianych, w sprzedaży spotkasz się z różną systematyką – nawet w obrębie oferty jednego producenta. Wynika to przede wszystkim z najbardziej istotnych cech łóżek.

Po pierwsze podział może występować pod kątem rozmiaru. I tak mamy łóżka drewniane dziecięce, które mają na przykład wymiary: 70 cm x 140 cm, 80 cm x 160 cm80 cm x 190 cm. Jednoosobowe łóżka drewniane (możesz je znaleźć również, jako łóżka drewniane pojedyncze) o wymiarach na przykład: 80 cm x 200 cm, 90 cm x 200 cm. A także dwuosobowe (podwójne) łóżka drewniane o przykładowych wymiarach: 120 cm x 200 cm, 140 cm x 200 cm180 cm x 200 cm.

Bezpośrednio z rozmiarów łóżek będzie wynikało też ich przeznaczenie. Pod tym kątem producenci proponują najczęściej kategorie: łóżka drewniane dla dzieci, łóżka drewniane dla młodzieży, łóżka drewniane dla dorosłych, łóżka drewniane dla par.

Tego typu meble mogą być też w ofercie podzielone ze względu na styl – na przykład kontynentalne łóżka drewniane, tradycyjne łóżka drewniane.  

Kategoria, w jakiej znajdzie się konkretne łóżko z drewna może być też uzależniona od elementów dodatkowych, stanowiących swego rodzaju udogodnienie. Najczęściej spotkasz się z łóżkiem wyposażonym w podnoszony stelaż, pod którym kryje się pojemnik przeznaczony do przechowywania chociażby pościeli albo łóżko z drewna z wysuwanymi szufladami.

Łóżka drewniane dzielone są też pod kątem gatunków drewna, z jakiego zostały wyprodukowane. Przekrój rodzajów tych naturalnych surowców jest naprawdę szeroki. Najczęściej spotkasz jednak drewniane łóżko do sypialni z dębu, buku, olchy, sosny, modrzewia, brzozy, mahoniu, hebanu. O każdym z nich już za moment opowiemy nieco więcej.

Łóżka z drewna dębowego

Wykorzystanie do produkcji dębu sprawi, że łóżko z drewna będzie wyjątkowo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymałe.

Łóżko z drewna bukowego

Buk – jako surowiec do produkcji mebli – występuje na terenie Polski w ograniczonych ilościach. Jest też dość ciężki w obróbce. I choć bukowe łóżko drewniane będzie porównywalnie trwałe do łóżka z drewna dębu, to musisz liczyć się też z jego wyższą ceną.
Łóżko z drewna olchowego

Olcha jest gatunkiem stosunkowo plastycznym i lekkim. Dzięki czemu bez większego problemu poddaje się obróbce. Jest też przez to niestety mało odporna na zarysowania czy wgniecenia. Dlatego na łóżko z drewna olchowego musisz wyjątkowo uważać podczas użytkowania.

Łóżko z drewna sosnowego

Sosnowe łóżko drewniane to propozycja najbardziej niskobudżetowa. Jest to możliwe dzięki powszechnemu występowaniu sosny na terenie Polski. Kolejną jego zaletą jest znaczna antyseptyczność. Ma też jednak sporą wadę. Nie jest bowiem zbyt odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Łóżko z drewna modrzewiowe

Głębokie, eleganckie wybarwienie, trwałość i solidność, elastyczność pozwalająca bez problemu wykonywać zdobienia – za te cechy wiele osób kocha wręcz modrzewiowe łóżka drewniane i nie sposób nie przyznać im racji.

Łóżko z drewna brzozowego

Drewniane łóżko do sypialni wykonane z brzozy to rozwiązanie kompromisowe. Za rozsądną cenę otrzymujesz bowiem dobrej jakości mebel. Zapłacisz za nie trochę więcej niż za łóżko z drewna sosnowego, ale będziesz się dzięki temu mógł cieszyć jego o wiele znaczniejszą trwałością i wytrzymałością.

Łóżko z drewna egzotycznego

Czas na dużą dawkę luksusu. Łóżko z drewna egzotycznego, jak mahoń czy heban, to zdecydowanie produkt z półki premium. Łóżka drewniane wykonane z tych gatunków cieszą oko, służą latami, ale też potrafią mocno nadwyrężyć budżet.

Jakie są zalety i wady łóżek z drewna?

Czas na zaprezentowanie wspomnianych na początku zalet łóżek z drewna. Znajdzie się wśród nich także miejsce na kilka wad, choć zdaje się, że na tle pozytywów negatywne cechy tych mebli wypadają dość blado i raczej nie są w stanie przeważyć szali na swoją stronę.

Oto zalety, jakimi charakteryzuje się łóżko z drewna:

  •     trwałość,
  •     solidność,
  •     wytrzymałość,
  •     łatwość w czyszczeniu,
  •     antyseptyczność (zmniejszone przyciąganie osiadającego na meblu kurzu),
  •     ponadczasowość,
  •     uniwersalność,
  •     naturalność.

A oto wady, które da się zauważyć w drewnianym meblu do spania:

  •     czasochłonność podczas zaawansowanej pielęgnacji czy renowacji,
  •     słaba odporność na wilgoć oraz skrajne temperatury (upały i mrozy),
  •     twarde, niskie i niewygodne wezgłowie.

Wiesz już, jakie łóżko drewniane stanie w Twojej sypialni?

Opracowanie: https://www.zdrowykregoslup.pl/

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Katarzyna C

      Mój mąż sam tworzy łóżka drewniane i jestem bardzo szczęśliwa że mam okazje na takim spać. Artykuł dobrze napisany, drewno jest ponadczasowe i trwałe nigdy sie nie znudzi, nie ma wad polecam kupić!!

    • Filip H

      Ja bym nie mógł spać na drewnie, drzazgi przecież wchodzą w ciało. :/ Żartuję! świetny artykuł, chyba sam zamówie łóżko z drewna brzozowego jest eleganckie i zawsze modne

    • Mateusz J

      Nie stac mnie ale milo sie czytalo

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze