Wiadomości i blog

By grudzień 15, 2020 3 Komentarz

Jak wybrać dobre łóżko kontynentalne do sypialni? Czym kierować się kupując łóżko kontynentalne?

Jak wybrać dobre łóżko kontynentalne do sypialni? Czym kierować się kupując łóżko kontynentalne?

Sprawdź, jak krok po kroku dopasować w nim najlepszy materac, topper, a nawet kolor obicia.

Czym jest łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne składa się z kilku elementów:

 - skrzyni, w której znajduje się materac bonellowy. Czasem w jej części mogą znajdować się też pojemniki na pościel lub wysuwane szuflady.
 - materaca kontynentalnego
 - materaca nawierzchniowego
 - tapicerowanego zagłówka

Wszystkie te warstwy odpowiadają za inne właściwości materaca. Skrzynia ze sprężynami zapewnia łóżku wysoką wytrzymałość i stabilność. Główny materac, czyli kontynentalny, pozwala kręgosłupowi jak najlepiej regenerować się w trakcie snu. Materac nawierzchniowy ochrania pozostałe warstwy przed odkształceniem czy zabrudzeniem, a zagłówek pozwala Ci komfortowo wypoczywać w łóżku czytając książki, oglądając telewizję czy korzystając z laptopa.

Zalety i wady łóżka kontynentalnego

Zalety łóżek kontynentalnych:

 • Mają wysokość ponad 70 cm - to sprawia, że zmiana pozycji na łóżku jest dużo łatwiejsza i komfortowa, niż na takim o standardowej wysokości.
 • Modny wygląd - łóżka kontynentalne wyglądają bardzo stylowo i sprawiają, że sypialnia nabiera bardziej luksusowego wyglądu.
 • Szeroki wybór - takie łóżka są dostępne w wielu odmianach. Możesz samodzielnie dobrać w nich kolor zagłówka oraz tapicerowania całego łóżka czy rodzaj materaca, co sprawia, że na pewno z łatwością znajdziesz dokładnie takie łóżko, jakiego szukasz.

Najwyższy komfort snu i wypoczynku - takie łóżka są w stanie zagwarantować Ci najlepszy wypoczynek, a także bardzo relaksujący sen. Nawet, jeśli zamiast ośmiu godzin, masz na niego tylko cztery godziny.

Wady łóżek kontynentalnych:

 • Są wysokie i ciężkie - takie łóżko zajmuje dużo miejsca, dlatego niekoniecznie nadaje się do każdej sypialni. Przez jego dużą wagę, na którą składają się jego warstwy, przearanżowanie sypialni może być nie lada wyzwaniem.
 • Wysoka cena - łóżko kontynentalne znajduje się w kategorii luksusowej, dlatego musisz na nie przeznaczyć dużą kwotę.
 • Mają nowoczesny wygląd - dlatego nie będą pasowały do sypialni w stylu vintage. Chyba, że zdecydujesz się na łóżko kontynentalne, w którym każde jego elementy dobierasz indywidualnie. Taką możliwość daje Ci coraz więcej firm, w tym szwedzki producent materacy oraz łóżek Hilding.


Jaki materac wybrać do łóżka kontynentalnego?

Materac na łóżko kontynentalne musi mieć:

Dobrze dobrany typ materiału

Podobnie jak w innych typach łóżek, do takiego typu łóżka możesz dobrać materac z bardzo szerokiej oferty. Możesz zdecydować się na przykład na najnowocześniejsze materace kontynentalne piankowe, czyli wysokoelastyczne oraz termoelastyczne, jak i sprężynowe, czyli multipocket lub kieszeniowe. Zacznijmy od materacy piankowych. Taki typ materaca jest uważany na najlepszy dla osób, które cierpią na choroby kręgosłupa, bóle kręgosłupa niewiadomego pochodzenia czy wady postawy. W takim wypadku najlepiej wybrać materac kontynentalny termoelastyczny. Materac kontynentalny wyskoelastyczny jest lepszy dla osób, które chcą działać profilaktycznie i zapobiec wadom postawy czy napięciom mięśni.

Materace kontynentalne kieszeniowe są uznawane za najlepsze dla osób o wysokiej wadze, bo łatwiej w ich przypadku o równomierne podparcie całego ciała, a także mają wysoką wytrzymałość. To ważne zwłaszcza w przypadku partnerów o masywniejszych sylwetkach. Taki materac będzie miał dłuższą żywotność, niż wykonany z innego materiału. Materace multipocket są jeszcze bardziej wytrzymałe od kieszeniowych, odrobinę jednak droższe.

Najbardziej luksusowymi i nowoczesnymi materacami kontynentalnymi są materace hybrydowe. To materace, które na spodzie mają materac kieszeniowy, na górze znajduje się w nich warstwa materaca termoelastycznego. To sprawia, że taki materac kontynentalny jest niezwykle wytrzymały, komfortowy, dobrze wspiera kręgosłup, nie odkształca się pod nawet dużym ciężarem. Takim materacem jest na przykład Hilding Electro.

Właściwe wymiary

Materace kontynentalne zazwyczaj występują już w rozmiarach dla dwóch osób. Minimalna szerokość, w jakiej kupisz taki materac, to 140 cm. Materac kontynentalny może mieć nawet jednak 200 cm szerokości. Wszystko zależy od Waszych upodobań, rytmu snu oraz Waszych sylwetek. Najbardziej komfortowy materac dla dwóch osób to ten o wymiarach 160-180 cm.

Właściwa twardość

Materace kontynentalne mają twardość od H1 (miękki materac), przez H2 (średniotwardy) po H3, H4, które oznaczają bardzo twardy materac. Najwięcej par wybiera średniotwarde materace, jednak wszystko tak naprawdę zależy od Waszych upodobań. Jeśli ważycie oboje powyżej 90 kg, najtrwalszy będzie materac o najwyższych stopniu twardości H4.

Łóżko kontynentalne a tradycyjne – podobieństwa i różnice

Łóżka kontynentalne są bardzo wytrzymałe i komfortowe. Łóżka standardowe także mogą takie być, jeśli dopasujesz do nich odpowiedni materac. Oba typy łóżek w podstawowej wersji nie mają żadnej przestrzeni na pościel, posiadają ją jednak w bardziej rozbudowanych wersjach. Łóżka kontynentalne z szufladami na pościel ma w swojej ofercie Hilding. Oba łóżka są też łatwe do kupienia w popularnych sklepach meblowych. Łóżka kontynentalne są większe, bardziej wytrzymałe i łatwiej dopasować je do indywidualnych potrzeb, zarówno pod względem estetyki, jak i dopasowania do kręgosłupa, niż łóżka standardowe.

Komentarze do artykułu

  • Kasia R

   zawsze mi sie podobały łóżka kontynentalne :D

  • Maria L

   Gdyby łóżka kontynentalne nie były takie drogie to już dawno bym sobie kupiła :.(

  • Rafał Z

   nie wiem czy polecam łozka kontynentalne ale na pewno polecam ogromne lozka na takkich sie lepiej spi jestem wiecej miejsca do rozlozenia nog i dobrze jest nawet we dwie osobby bo wtedy kazdy ma swoje miejsce takze jestli mam wybierac miedzy kontynentalnym a po porstu duzym to wybiore duże

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze