Wiadomości i blog

Wygodne i trwałe materace – poznaj naszą ofertę

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Wygodne i trwałe materace – poznaj naszą ofertę

Szukając nowego materaca do spania zwracamy uwagę na jego wygodę, a także dopasowanie do kształtu ciała - to właśnie od powyższych czynników zależeć będzie jakość naszego snu. Ponadto każdy pragnie, aby materac cechował się trwałością i służył nam przez wiele lat. Jak znaleźć model, który spełni nasze oczekiwania? Taki, który nie straci swoich właściwości po krótkim czasie eksploatacji? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Dodatkowo podpowiadamy, co wziąć pod uwagę szukając właściwego modelu. Zapraszamy do lektury!

Rodzaje wytrzymałych materacy

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów materacy, które są trwałe pozwalając jednocześnie osiągnąć wysoki komfort wypoczynku. Jednym z nich są materace sprężynowe, w tym materace kieszeniowe oraz materace typu multipocket. W przeciwieństwie do klasycznych modeli, np. bonellowych, zawierają w sobie nowoczesne, niezwykle trwałe i odporne na eksploatację sprężyny, które doskonale stabilizują ciało. Każda z nich schowana została w oddzielnym materiałowym woreczku, dzięki czemu może pracować niezależnie – zapewnia to wysoką elastyczność punktową oraz komfort użytkowania. Przykładem materaca kieszeniowego jest  Senna Magic, który idealnie sprawdzi się dla pary ceniącej wygodę i wartościowy sen. Z kolei modele typu multipocket to jedne z najbardziej zaawansowanych typów materacy. Cechują się tym, że posiadają większą liczbę pojedynczych sprężyn rozmieszczonych na metr kwadratowy powierzchni - pozwala to osiągnąć znacznie lepszą elastyczność punktową, co można zauważyć korzystając z materaca Janpol Niobe.

Kolejną kategorią, o której również należy wspomnieć w kontekście trwałości, są materace piankowe. Wśród nich wyróżnić można materace termoelastyczne, na przykład Senna Thermo, które dostosowują się do krzywizn ciała pod wpływem temperatury i nacisku. Warto zwrócić uwagę także na materace lateksowe, które powstają z połączenia naturalnego i syntetycznego kauczuku, przez co są uważane za jedne z najlepszych antyalergicznych produktów tego typu. Przykładem lateksowego modelu jest Janpol Demeter.

Ostatnim rodzajem są materace hybrydowe, np. Hilding Dance, które łączą w sobie najlepsze cechy materacy piankowych i sprężynowych, a skonstruowane są z wielu warstw pian i sprężyn, co ma znaczący wpływ na podniesienie komfortu odczuwanego podczas odpoczynku.

Jak wybrać materac, aby był wygodny?

Wygodny materac to taki, który odpowiada indywidualnym potrzebom użytkownika, a więc spełnia wszystkie jego oczekiwania. Główny parametr, który trzeba dopasować do wagi użytkownika oraz jego preferencji, to twardość podłoża. Materac miękki, jak na przykład Janpol Julia, przeznaczony jest dla użytkowników, których waga nie przekracza 60 kilogramów. Z kolei średni typ, do którego zalicza się między innymi Senna Massage, dedykowany jest osobom mającym do 80 kilogramów. Jeżeli czyjaś waga przekracza tę granicę, to powinien wziąć pod uwagę materace twarde, jak na przykład Senna Cube.
Warto wybrać się osobiście do sklepu i wypróbować dane podłoże stosując tak zwany test ręki. Polega on na tym, że po położeniu się na materacu, należy wsunąć rękę pod plecy na wysokości odcinka lędźwiowego. Jeśli dłoń łatwo się mieści, prawdopodobnie model jest zbyt twardy, z kolei kiedy nie da się jej wsunąć - za miękki. Optymalna twardość jest wtedy, gdy da się wsunąć dłoń, jednak z delikatnym oporem. Dla osób, które nie potrafią zdecydować się na jedną twardość polecane są materace mające różne twardości na dwóch stronach, co można zaobserwować między innymi w modelu Materasso Natura Airgel. Należy pamiętać o tym, by przy wybieraniu i testowaniu różnych materacy warto przede wszystkim kierować się własnymi odczuciami i preferencjami.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Szukając odpowiedniego podłoża do spania, warto także zwrócić uwagę, czy dany materac niweluje drgania wynikające z ruchów drugiej osoby - takie rozwiązanie zapewni wygodę obu użytkownikom, jeżeli korzysta z niego para. Ponadto dobrze jest zakupić model, który charakteryzuje się 7-strefowym fizjosystemem, który zapewnia optymalne podparcie całego ciała wraz z uwzględnieniem newralgicznych punktów. Stworzony z myślą o ludzkiej anatomii, pozwala mięśniom rozluźnić się i zregenerować. Świetnym i niezastąpionym dodatkiem jest także pokrowiec - najlepiej łatwo zdejmowany i z możliwością wyprania, co pomaga odpowiednio zabezpieczyć materac, a także zadbać o czystość i higienę w miejscu wypoczynku. Ważna jest również odpowiednia wentylacja, dzięki której we wnętrzu modelu nie będzie zbierał się kurz i wilgoć, a przewiewność niweluje ryzyko rozmnażania się drobnoustrojów wywołujących i potęgujących alergie. Istotnym elementem jest także gwarancja oraz odpowiednie certyfikaty, co potwierdza wysokiej jakości wykonanie, funkcjonalność oraz trwałość danego produktu.

Aby jak najdłużej cieszyć się komfortem i wygodą naszego podłoża do spania, bardzo istotne jest odpowiednie dbanie o materac, co znacznie przedłuży jego żywotność. Regularne odwracanie na drugą stronę, odkurzanie i unikanie nadmiernego obciążenia na przykład w postaci skakania dzieci to podstawowe sposoby na utrzymanie funkcjonalności naszego modelu. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się niezakłóconym snem przez wiele lat.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Olga H

      Dzieki za pomoc! ;)

    • Maciej K

      Wybieram materac juz od kilku dni i nadal nie wiem co chce i potrzebuje... troche mi chyba rozjasniliscie sprawe tym artykulem.

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze