Wiadomości i blog

By stycznia 27, 2020 2 Komentarz

Certyfikaty - gwarancja najwyższej jakości materaca

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Certyfikaty - gwarancja najwyższej jakości materaca

Materac powinien być idealnie dobrany pod względem indywidualnych preferencji użytkownika, aby odpowiednio regenerować organizm. Niektórzy lepiej wypoczywają na powierzchniach piankowych, a jeszcze inni na materacach sprężynowych. O jakości użytych materiałów w podłożu, świadczą nadawane im licencje. Jaki certyfikaty i atesty powinny posiadać materace, aby były uznane za dobre jakościowo i były warte swojej ceny?

Certyfikat jakości AEH+

Certyfikat AEH+ powstał dzięki połączeniu sił laboratorium SleepLab oraz renomowanego Szwajcarskiego Instytutu AEH. Każdy z materacy, który jest zgłoszony do SleepLab, poddawany jest testom pod względem czterech kluczowych parametrów. Pierwszą z cech, która podlegała kontroli jest ergonomia - materac powinien idealnie dopasowywać się do kształtu ciała, niezależnie od tego, w jakiej pozycji będzie spał użytkownik. Kolejnym niezwykle istotnym aspektem jest higiena, która jest szczególnie ważna dla alergików. W laboratorium SleepLab testuje się odpowiednie kryteria, aby sprawdzić czystość i świeżość. Sprawdza się również właściwości termiczne, czyli odpowiedni poziom wentylacji oraz skuteczność w odprowadzaniu wilgoci. Dobrze wykonany materac powinien być również trwały i wytrzymać nawet do 10 lat przy różnorodnych utrudnieniach: wilgoci, ciągłym nacisku czy zmianach w temperaturze.

Certyfikat Oeko-Tex

Oeko-Tex standard 100 to certyfikat świadczący o jakości produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą człowieka. Organizacja Oeko-Tex przydziela certyfikat produktom, na których zostały przeprowadzone badania mające na celu zweryfikować obecność 100 najbardziej niebezpiecznych substancji zagrażających konsumentom. Certyfikat otrzymują materace, które nie stosują m.in. barwników azotowych, formaldehydu, pentachlorofenolu, kadmu czy niklu. W Polsce przyznawanie atestu musi być zgodne m.in. z wymaganiami załączników XVII i XIV do europejskiego rozporządzenia w sprawie substancji chemicznych REACh.

Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka

W przypadku materacy dla niemowląt i starszych dzieci o ich bezpieczeństwie decyduje pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. Oznacza to, że produkt spełnia określone standardy i rygory higieny, przez co materac zapewnia dziecku zdrowy sen i prawidłowy rozwój. Bezpieczeństwu maluszka mogą również służyć rozwiązania, które stosowane są w materacach. Troska o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci to priorytet, który często decyduje o zaufaniu do producentów, z tego względu pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka jest potwierdzeniem i gwarancją dobrej jakości podłoża oferowanym najmłodszym.

Certyfikaty materaców medycznych

Aby podłoże uzyskało miano materaca medycznego, musi przejść szereg restrykcyjnych testów i badań medycznych. Produkty z takim oznaczeniem przeznaczone są dla osób, które są w trakcie rehabilitacji pozabiegowej, borykają się z chorobami kręgosłupa lub mają problemy z układem krwionośnym. Prozdrowotne cechy materaca wpływają m.in. na przeciwdziałanie powstawaniu odleżyn, wspomaganie procesu rehabilitacji wad postawy czy profilaktykę wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego).

Każdy z wymienionych certyfikatów świadczy o wiarygodności różnych parametrów w materacu. Wybierz te, które są dla Ciebie najbardziej optymalne i znajdź idealne podłoże z gwarancją najwyższej jakości.

 

 

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Klara L

      bardzo przydatny artykul, dziękuje za wytłumaczenie

    • Tymoteusz B

      Wybierając materacyk dla syna szukaliśmy właśnie takiego z pozytywną opinia Instytutu Matki i Dziecka ;)

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze