Wiadomości i blog

By stycznia 13, 2020 2 Komentarz

Sypialnia w stylu skandynawskim

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Sypialnia w stylu skandynawskim

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim cechują się prostotą i minimalizmem, a zarazem są bardzo przytulne. Dzięki zastosowaniu jasnych barw, a także naturalnych materiałów tego typu aranżacje sprzyjają odpoczynkowi, dlatego świetnie nadają się do sypialni.

Sypialnia w stylu skandynawskim - od czego zacząć

Decydując się na urządzenie naszej sypialni w stylu skandynawskim warto jest zacząć od dobrania odpowiedniego koloru ścian. Tutaj powinniśmy postawić zdecydowania na jasne barwy, wśród których króluje biel. Jeśli jednak chcemy delikatnie unowocześnić wnętrze, możemy spróbować użyć w niektórych momentach, na przykład, popielatej farby. Należy jednak wystrzegać się przed malowaniem nią całej sypialni. Inną ważną kwestią są podłogi, które zazwyczaj wykonywane są z grubych desek. Czasem również koloryzuje się je na biało. Świetnie pasować będą też parkiety. Bardzo istotne jest oświetlenie - dobrze, jeśli w naszym pokoju znajduje się duże okno, które zapewni nam dawkę naturalnego światła.

Meble skandynawskie

Jedną z podstawowych cech wnętrza skandynawskiego jest funkcjonalność. Wybierając meble powinniśmy zdecydować się na proste, geometryczne i wygodne konstrukcje, które zapewnią niezawodność, a zarazem łatwo będzie je dopasować do wielu innych miejsc. Zazwyczaj wykonywane one są z drewna lub przypominających je materiałów jak, na przykład, równie wytrzymała sklejka. Małe elementy; jak chociażby proste stoliczki, często produkuje się z wikliny, która cieszy się coraz większą popularnością. W krajach skandynawskich bardzo rzadko wyrzuca się meble. Stare szafy, regały czy komody zestawia się z tymi nowo zakupionymi, dlatego nie powinniśmy bać się łączenia klasyki z nowoczesnością. Centralnym miejscem każdej sypialni jest łóżko; zazwyczaj potężne i drewniane, zarazem bardzo wygodne. Ważne jest jednak, aby wnętrze było przestronne, dlatego nie należy “zagracać” go zbędnymi przedmiotami.

Jakie dobrać dodatki?

Decydując się na wystrój wnętrza w stylu skandynawskim, ważne jest aby nie przesadzić z dodatkami. Pomieszczenia często sprawiają efekt surowych, dlatego ocieplić je może chociażby dywan z owczej skóry lub koc wykonany z naturalnych materiałów. Biel świetnie przełamuje się żywymi kolorami, dlatego dobrym rozwiązaniem okaże się, na przykład, turkusowa świeczka czy jaskrawa poduszka, jednak trzeba tutaj szczególnie uważać, aby nie uzyskać efektu kiczu. Coraz częściej dodaje się także proste, złote elementy, jak niewielka naklejka na ścianę, elegancka rama do lustra lub wazon. Warto zdecydować się na rośliny lub drobiazgi wykonane z drewna, ponieważ natura jest ważnym punktem stylu skandynawskiego. Jeśli chodzi o lampy należy postawić tutaj na gładkie materiałowe kosze czy proste, geometryczne żyrandole. Ważne jest, aby nie stworzyć efektu zagraconego wnętrza, które jest całkowitym przeciwieństwem prostego efektu, który chcemy uzyskać.

Urządzenie wnętrza w stylu skandynawskim nie należy do najtrudniejszych. Wiele elementów z łatwością jesteśmy w stanie wykonać samemu, możemy także wykorzystać wiele posiadanych już przez nas przedmiotów. Ważne jest, aby kierować się jednak podstawowymi zasadami, takimi jak prostota i minimalizm.

 

 

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Janina K

      Takie sypialnie są przepiękne! Marzy mi się kiedyś wystrój skandynawski

    • Ewelina Z

      Moja siostra ma cały dom w takim stylu... piekny jest :)

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze