Wiadomości i blog

By marca 11, 2019 5 Komentarz

Srebro, lawenda, aloes… Co kryją w sobie pokrowce na materace?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Srebro, lawenda, aloes… Co kryją w sobie pokrowce na materace?

Pokrowce materacy wzbogacane są o różnego rodzaju substancje, które sprawiają, że sen na nim jest jeszcze bardziej komfortowy. Dzięki ich zastosowaniu pokrowiec zyskuje wiele nowych właściwości, takich jak działanie antybakteryjne czy też pozytywne wpływanie na kondycję skóry użytkownika. Jakie związki można umieścić w pokrowcu materaca i jak zmienia to jakość wypoczynku?

Srebro

Wprowadzenie do włókien pokrowca cząsteczek srebra jest sposobem na zapewnienie wysokiej higieny snu - pod wpływem wilgoci wydzielanej przez ciało śpiącej osoby uwalniają się jony tego pierwiastka, które oddziałują na znajdujące się na powierzchni materiału mikroorganizmy. Na pokrowcu materaca nie tworzą się więc siedliska bakterii, dlatego też jest on w pełni bezpieczny nawet dla alergików. Do materacy tego typu należą Hilding Safety Smyk oraz Materasso Admiral Bio Ex Exclusive, w których obecność cząsteczek srebra pozwala także na zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu wynikającego z obecności drobnoustrojów. Za pokryciem włókien materiału tym pierwiastkiem przemawia też inna korzyść, a mianowicie antystatyczność - ponieważ pokrowiec materaca nie elektryzuje się, sen na nim jest dużo bardziej komfortowy.

Olejek lawendowy

O kojących właściwościach lawendy słyszeli niemal wszyscy, nic więc dziwnego, że postanowiono wykorzystać je również w tworzeniu komfortowych pokrowców na materace. Wielu producentów w swojej ofercie posiada modele z dodatkiem olejku z tej rośliny, są to między innymi materace Hilding Rumba. Dzięki właściwościom relaksującym zapewniają one zdrowy, głęboki sen. Pokrowce na materac z olejkiem lawendowym mają też inne, mniej znane właściwości: są one bakteriobójcze i odstraszają insekty, co przydaje się szczególnie wiosną i latem.

Ekstrakt z oliwy

Na stan skóry oddziałują również pokrowce z domieszką oliwy z oliwek - do struktury materiału wprowadzane są mikrokapsułki zawierające specjalny ekstrakt. Podczas użytkowania pokrowca pękają one w wyniku tarcia, a wylewająca się oliwa zmiękcza i odżywia skórę śpiącej osoby, skutecznie odprowadza też wilgoć, dzięki czemu sam materac jest znacznie czystszy. Co ciekawe, według niektórych substancja ta może powodować też redukcję zmarszczek. Ekstraktem z oliwy wzbogacone są między innymi materac Materasso Lavender Duo.

Aloes

Szereg ciekawych właściwości reprezentują też pokrowce na materace z wyciągiem z aloesu. Przede wszystkim nawilżają one skórę i wspierają jej regenerację, w tym gojenie drobnych ran, mają też działanie antybakteryjne i chronią przed insektami. Aloes stymuluje też układ immunologiczny człowieka, dlatego używanie materacy wysyconych aloesem, takich jak Materasso Viscogreen Lux oraz Materasso Premier Bio Ex Luxus, może poprawiać odporność.

Bakterie probiotyczne

Podłoża, na których śpią alergicy czy też małe dzieci, warto wyposażyć w pokrowiec z dodatkiem bakterii probiotycznych. Rozwiązanie to zostało zastosowane w produktach Hilding Rock and Roll oraz Hilding Cha Cha. Dzięki obecności probiotyków, czyli przyjaznych ludzkiemu organizmowi bakterii, w strukturach włókien nie mogą rozwijać się już inne, szkodliwe drobnoustroje. Pokrowiec na materac, w którym użyto tego biokomponentu umożliwia prawdziwie zdrowy i komfortowy sen.

Dodawanie biokomponentów do pokrowców materaców wyniosło ich tworzenie na zupełnie nowy poziom - obecnie okrycie podłoża znaczy tak samo dużo, co jego wypełnienie. Świadome wykorzystywanie naturalnie występujących w przyrodzie składników umożliwia takie ich dobieranie i łączenie, aby w efekcie powstał idealny materac, który będzie spełniał wszystkie potrzeby swojego użytkownika.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Julka Z

   fajnie mieć materac z olejkiem lawendowym, uwielbiam ten zapach

  • Justyna B

   teraz to już taka technologia jest że nawet oliwe do materacy dają.. i dobrze!! niech się ten świat rozwija

  • Filip C

   Posiadam pokrowiec z aloesem i rzeczywiście jest trochę inny niż wszystkie, nie wiem jak to opisać ale polecam zdecydowanie

  • Gosia B

   Nie miałam pojęcia, że materace posiadają takie składniki :o

  • Hanna Z

   o, jakie ciekawe rzeczy sa wykorzystywane w materacach, nawet nie wiedziałam. w moim materacu to jest chyb sam kurz, bo jest stary jak swiat. ale juz niedlugo zamowie jeden od panstwa. jeszcze sie nie moge zdecydowac ktory.

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze