Wiadomości i blog

By marca 11, 2019 4 Komentarz

Muzyka relaksacyjna lekiem na bezsenność

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Muzyka relaksacyjna lekiem na bezsenność

Bezsenność to coraz powszechniejszy problem współczesnego społeczeństwa - statystyki donoszą, że nawet 30% ludzi na całym świecie doświadczyło trwających kilka lub kilkanaście dni zaburzeń związanych ze snem. Ze względu na różne podłoża bezsenności w leczeniu mogą być wykorzystywane zarówno środki farmakologiczne, jak i mniej inwazyjne metody - na przykład niezwykle skuteczna muzyka relaksacyjna. Dowiedz się, dlaczego może stać się lekiem na bezsenność.

Bezsenność i jej przyczyny

Bezsenność to zaburzenia snu o różnorodnych podłożach - wyróżnia się jej 3 rodzaje: bezsenność przygodną, bezsenność krótkotrwałą i przewlekłą. Bezsenność przygodna zazwyczaj trwa do kilku dni, krótkotrwała zaś do 4 tygodni - oba te rodzaje najczęściej mają swoje źródło w psychice człowieka. Elementem oddziałującym jest stres, prawdopodobnie spodowany ciężką sytuacja życiową, nadchodzącym ważnym wydarzeniem lub dużą zmianą trybu życia taką jak przeprowadzka czy podróż, w której występuje zmiana czasu. Bezsenność przewlekła natomiast trwa powyżej miesiąca i jest związana głównie z zaburzeniami takimi jak depresja, stany lękowe, zaburzenia hormonalne lub stany zapalne występujące w organizmie. Czasami wpływ na bezsenność ma także uzależnienie np. od alkoholu.

Muzyka a sen

W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzi się od medycyny klasycznej i szuka się rozwiązań w medycynie alternatywnej oraz w domowych zasobach, opartych na naturalnych środkach leczenia, niewymagających stosowania ingerujących w organizm środków farmakologicznych. Wiele osób w tym wypadku sięga po muzykę i stosuje ją zamiast leku nasennego. Z czego wynika jej dobroczynne działanie? Otóż muzykę relaksacyjną charakteryzuje to, że oddziałuje na nasz mózg w sposób ograniczający jego aktywność - gdy mózg znajduje się w fazie dużej aktywności (Beta), nie będziemy bowiem mogli zasnąć. Dopiero doprowadzenie go do fazy Theta gwarantuje możliwość zapadnięcia w sen. Muzyka relaksacyjna posiada właśnie takie działanie - uspokaja organizm, wprowadza go w lekki trans, a przy okazji pozwala zniwelować stres i napięcie. Ponadto dźwięki muzyki relaksacyjnej pomagają zwiększyć poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia. Biorą one udział w wyciszeniu mózgu i przyspieszeniu bicia serca, co prowadzi do lepszego dotlenienia ciała, powodując szybsze zaśnięcie.

Muzyka relaksacyjna, czyli?

Jaki rodzaj muzyki najlepiej sprawdzi się w walce z bezsennością? Zdecydowanie spokojne, stonowane dźwięki, które podziałają wyciszająco na organizm. Jedną z najczęściej stosowanym form muzyki relaksacyjnej są odgłosy natury - to właśnie one przynoszą najbardziej korzystne efekty pod kątem wyciszenia i odprężenia. Warto więc słuchać szumu morza lub liści, śpiewu ptaków itp. Na potrzeby walki z bezsennością powstały także specjalne nagrania relaksacyjne, które pobudzają mózg do przejścia w fazę Theta - wystarczy założyć słuchawki i skupić się na słyszanych dźwiękach, by niebawem zapaść w spokojny, regeneracyjny sen.

Bezsenność jest jednym z negatywnych skutków rozwoju dzisiejszej społeczności - na szczęście popularne stają się coraz lepsze, naturalne metody leczenia tej przypadłości. Dzięki muzyce relaksacyjnej możemy skutecznie i bezinwazyjnie odprężyć i wyciszyć ciało, a co za tym idzie pozbyć się bezsennych nocy.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Beata M

   nie zasnę bez muzyki nie da rady

  • Olivier S

   Nauczyłem się spać w kompletnej ciszy i teraz muszę spać z zatyczkami, ale też słyszałem że ludziom pomaga muzyka żeby zasnąć

  • Tomek O

   Ja zamiast muzyki wolę przed snem słuchać szumu morza lub dźwięków lasu

  • Dagmara G

   Uwielbiam słuchać muzyki do snu, jestem do tego bardzo przyzwyczajona. Zasypiam nawet przy mocnym rocku

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze