Wiadomości i blog

Materac do spania - wybierz dobrze!

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Materac do spania - wybierz dobrze!

Materac do spania to najważniejszy element każdej sypialni. Jego właściwy dobór pozwala bowiem czuć się wyspanym i wypoczętym każdego dnia. Wystarczająco długi sen na wygodnym materacu bez wątpienia pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a jednocześnie poprawia stan zdrowia i łagodzi dolegliwości związane z bólami pleców. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze funkcjonalnego materaca dla siebie?

Idealny materac do spania - jak go wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki materac do spania wybrać, kieruj się kilkoma najważniejszymi parametrami. Ich właściwe dopasowanie sprawi, że konkretny produkt  pod wieloma względami spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta.

Po pierwsze: dobrze dobierz twardość

Przede wszystkim, przed zakupem materaca do sypialni przyjrzyj się jego twardości. Istotne jest to, aby podłoże materaca idealnie odpowiadało kształtowi naszej sylwetki oraz gwarantowało uczucie komfortu, bez względu na wybraną pozycję podczas snu. Aby uniknąć ryzyka zakupu nietrafionego produktu przez internet, można udać się do sklepu stacjonarnego i na własnej skórze wypróbować wybrany model. W tym celu dobrze jest wykonać test dłonią, dzięki któremu przekonamy się, czy materac utrzymuje część lędźwiową kręgosłupa w prawidłowej pozycji. W przypadku zbyt twardego podłoża, dłoń wsunie się pomiędzy materac a plecy bez problemu, jeśli natomiast wkład będzie zbyt miękki - włożenie ręki pod lędźwie będzie praktycznie niemożliwe. Gdy dłoń natrafi na optymalny opór dostaniemy sygnał, że testowany przez nas model jest idealnym materacem do spania.

Co jeśli wybierzemy zbyt twardy / zbyt miękki?

Zlekceważenie i wybór niewygodnego materaca może wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla zdrowia całego organizmu. Zbyt miękkie podłoże pozwala kręgosłupowi wyginąć się we wszystkich pozycjach, a ściśnięte dyski nie posiadają wówczas wystarczających przestrzeni do przepływu substancji regenerujących zmęczone mięśnie. Wbrew pozorom, także zbyt twardy materac może stać się źródłem wielu kłopotów. Mocno naciskane przez podłoże partie ciała mogą przyczynić się między innymi do częstego drętwienia nóg, spowodowanego utrudnieniem przepływu krwi. Twarde materace nie są w związku z tym wskazane zwłaszcza dla osób cierpiących na zaburzenia krążenia. Spanie na niewygodnym podłożu wiąże się również z ryzykiem trwałego skrzywienia kręgosłupa oraz pogłębieniem dotychczasowych wad postawy.        

Po drugie: zwróć uwagę na właściwą wentylację

Drugą, bardzo ważną cechą dobrego materaca jest jego przewiewność. Doskonała wentylacja wkładu polega na regularnym i efektywnym odprowadzaniu zgromadzonej wilgoci i ciepła na zewnątrz produktu. Odpowiednia przewiewność materaca do sypialni powinna charakteryzować głównie modele dedykowane alergikom. Użytkownicy zmagający się z różnego rodzaju uczuleniami wymagają bowiem szczególnych materacy, które będą bezpieczne i z powodzeniem spełnią dodatkowe wymagania. Oprócz funkcjonalnej wentylacji są nimi również łatwość w utrzymaniu czystości materaca, zapewnioną między innymi poprzez estetyczne, przeznaczone do prania pokrowce. Jednym z wielu materacy idealnych dla alergików jest Hilding Salsa, zapewniający strefowe podparcie kręgosłupa, a dodatkowo posiadający specjalne nacięcia, które znacząco wpływają na doskonałą wentylację wkładu.   

Po trzecie: pomyśl o potrzebach najmłodszych

Ponadto, podczas wyboru materaca do spania ważne jest dopasowanie modelu zgodnie z wiekiem i potrzebami konkretnego użytkownika. Jeśli rozważasz, jaki materac do sypialni będzie idealny dla Twojego dziecka, zapoznaj się z propozycjami stworzonymi specjalnie z myślą o najmłodszych. Materac dla niemowląt powinien odznaczać się doskonałym wyprofilowaniem wkładu, które pozwoli dziecku wygodnie zmieniać pozycje podczas snu. Spośród licznych produktów tego typu materacy, wyróżnia się Hilding Safety Smyk, będący niezwykle elastyczny, a jednocześnie higieniczny i efektywnie podpierający sylwetkę maluszka. Dla starszych dzieci, warto wybrać z kolei materac o podwyższonej odporności na częstą eksploatację oraz idealnej przewiewności. Jest nim na przykład model Hilding Breakdance, zapewniający regenerujący wypoczynek i prawidłowy wzrost kręgosłupa każdemu dorastającemu dziecku. Do jego licznych zalet należą również pokrowiec Teenage, posiadający atrakcyjny, młodzieżowy wzór, a dodatkowo przeznaczony do prania w 60℃.  

Po czwarte: rozważ zakup materaca medycznego

Dla osób starszych i cierpiących na problemy z kręgosłupem warto natomiast wybrać materace do spania charakteryzujące się właściwościami medycznymi. Istotne jest to, aby zakupione modele dawały idealne podparcie osobie śpiącej, a zarazem w pełni sprzyjały odprężeniu i regeneracji ciała. Do wyjątkowych propozycji materacy medycznych zalicza się SleepMed Premium. Pozwala on sprostać wymaganiom użytkowników skarżących się na różnego rodzaju schorzenia, dzięki posiadaniu aż 7 stref twardości dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Ruchoma warstwa wykonana z innowacyjnej pianki VitaRest z kolei sprawia, że można ją przełożyć na drugą stronę wkładu i uzyskać w ten sposób optymalną strukturę podłoża, od średniej aż po wysoką elastyczność. Doskonały wybór stanowi również model Hilding Rumba, wyraźnie zmniejszający napięcie mięśni oraz odznaczający się właściwościami przeciwodleżynowymi. To niezwykle komfortowy materac, który dla zdrowia i bezpieczeństwa użytkownika został uzupełniony o pokrowiec z dzianiny Medicott Velur, ułatwiającej utrzymanie idealnej higieny wkładu, dzięki neutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów oraz hamowaniu rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia mikoorganizmów. 

Właściwe wsparcie dla Twojego materaca

Dokonując wyboru perfekcyjnego materaca do sypialni, warto rozważyć także zakup praktycznego stelaża. Wbrew powszechnym opiniom, w dużej mierze to właśnie dopasowana do materaca konstrukcja ramy łóżka gwarantuje długotrwały komfort snu. Pośród szerokiej oferty różnego typu stelaży możemy znaleźć między innymi stelaże nieregulowane, regulowane ręcznie, a także regulowane elektrycznie. Każdy z wymienionych typów charakteryzuje się innymi cechami. Stelaże nieregulowane są najczęściej złożone z drewnianych listewek połączonych taśmą, regulowane ręcznie umożliwiają wygodne podniesienie zagłówka oraz nóg. Z kolei stelaże regulowane elektrycznie wyróżniają się doskonałą jakością wykonania i spodobają się osobom spragnionym luksusu. Podczas wybierania stelaża do zakupionego wcześniej materaca trzeba brać pod uwagę przede wszystkim rodzaj naszego idealnego wkładu. Sztywne i klasyczne stelaże nie nadają się jako podparcie materacy elastycznych, piankowych i lateksowych. Natomiast do tego typu materacy do spania świetnie nadają się stelaże sprężynujące, zawierające niewielkie odległości pomiędzy poszczególnymi listewkami.    

Dodatki do każdej sypialni

Po wybraniu najlepszego materaca do sypialni oraz dopasowanego stelaża, ważne jest również zainwestowanie w niezwykle przydatne dodatki. Przyjemne w dotyku, ciepłe kołdry zagwarantują nam doskonały sen przez całą noc. Podczas zakupu okrycia, warto sprawdzić, czy materiał, z którego zostało wykonane zapewnia odpowiednią regulację wilgoci i temperatury. Dzięki nim będziemy mogli dopasować kołdrę do konkretnej pory roku oraz naszych indywidualnych upodobań. Nowoczesne kołdry wyróżniają się antyalergicznym wkładem, dlatego mogą być używane przez osoby uczulone na roztocza lub kurz. Dodatkowo, w każdej sypialni przydadzą się także wypełnione puchem i pierzem poduszki. Te wolne od szkodliwych substancji produkty, zapewniają uczucie wyjątkowej miękkości oraz pozwalają na optymalne ułożenie głowy przez całą noc. Ekskluzywne i delikatne wykończenia poduszek, w tym również pokrywające je, jedwabna tkanina sprawią, że kłopoty z szybkim zasypianiem staną się jedynie niemiłym wspomnieniem.

Zastanawiając się nad tym, jaki materac do sypialni wybrać, trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach. Dopasowanie modelu zgodnego z naszymi oczekiwaniami dotyczącymi twardości podłoża, jego elastyczności oraz indywidualnych potrzeb zdrowotnych zagwarantuje nam przyjemny i regenerujący sen. Jedynie dzięki skorzystaniu z najlepszych ofert zaufanych producentów będziemy mieli pewność, że wybrane materace spełnią swoje zadania przez długi czas, zapewnią najwyższy komfort wypoczynku i zdrowie kręgosłupa każdemu użytkownikowi.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Klaudia T

      Od dluższego czasu zastanawiam się nad wyborem nowego materacu... przydatny tekst

    • Halina K

      my z mezem spimy tez na materacu i jest wygodny

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze