Wiadomości i blog

By sierpnia 31, 2018 2 Komentarz

Jaki materac dla niemowlaka?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Jaki materac dla niemowlaka?

Niemowlę jest nietypowym użytkownikiem materaca - ma specjalne wymagania i chociaż sam jeszcze o tym nie wie, to dla jego rodziców jest to szczególnie ważne. Maluch spędza większość swojego czasu na spaniu, dlatego to w jakich warunkach przebywa, ma wpływ na jego rozwój i przyszłe zdrowie. Dlatego właśnie wybór odpowiedniego materaca jest tak istotny w szykowaniu niemowlęcej wyprawki. Na co warto zwrócić uwagę?

Materac dla niemowlaka - miękki czy twardy

Materac dla niemowlaka powinien być tak dobrany, by podpierać równomiernie jego ciało we wszystkich miejscach. Zapobiegnie to problemom z kręgosłupem w jego dalszym życiu. Zbyt twardy materac spowoduje, że dziecku będzie niewygodnie, z kolei zbyt miękki sprawi, że maluch zapadanie się w podłoże, co negatywnie wpłynie na jego postawę w przyszłości. Zazwyczaj najlepszym wyborem jest materacyk średnio twardy, taki jak np. Hilding Dobranocka. Zdarza się jednak, że rodzice niemowląt decydują się na nieco twardsze modele, w których zastosowano utwardzającą matę kokosową, np. Hilding Kołysanka

Z czego powinien być wykonany materac dla małego dziecka?

To, z jakiego materiału został wykonany materac dla niemowlaka jest bardzo istotne. Zalecamy materace piankowe, które umożliwiają odpowiednie podparcie ciała dziecka bez odkształcania struktury podłoża. Piankowe wypełnienie jest odpowiednie również z tego względu, że jest antyalergiczne i antybakteryjne. Układ odpornościowy małych dzieci jest delikatny i podatny na różne alergie, dlatego też materac musi być przewiewny, ograniczać rozwój zarazków i bakterii, przez co zapobiegnie powstawaniu alergii i uczuleń, a także musi być stworzony z materiałów, które są łatwe do czyszczenia. Z tego względu materace dla dzieci wykonuje się m.in. z pianki wysokoelastycznej oraz pianki FlexiFoam. 

Bezpieczny materac dla malucha

Bezpieczeństwo malca jest szalenie ważne. Materac nie powinien być zbyt mały, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy na skutek powstających szczelin między materacem a ramą łóżeczka. Ponadto każdy materac musi posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty, aby mógł zostać wprowadzony do sprzedaży jako produkt dla dzieci. W przypadku materacy dla niemowląt o bezpieczeństwie decyduje pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. Oznacza to, że produkt spełnia określone standardy i rygory higieny, przez co materac zapewnia dziecku zdrowy sen i prawidłowy rozwój. Bezpieczeństwu maluszka mogą również służyć rozwiązania, które stosowane są w materacach. Przykładem może być specjalne wgłębienie, które powoduje, że materacyk przyjmuje kształt łódeczki zapobiegając w ten sposób wypadnięciu dziecka poza materac. Rozwiązanie to zastosowano w materacu Hilding Safety Smyk, który posiada boczki wyższe od blatu, co utrudnia dziecku wypadnięcie z niego. Materace dla niemowląt powinny być także wyposażone w pokrowce, które są łatwe do zdjęcia i odpowiednie do czyszczenia w temperaturze 60 stopni Celsjusza. 

Wybór materaca dla maluszka jest bardzo ważny i nie należy go ignorować. Zanim przystąpisz do kupna materaca, warto dowiedzieć się, na co należy zwracać uwagę przy wyborze. Wiele nowoczesnych rozwiązań wspomaga odpowiedni rozwój dziecka i zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo w trakcie jego używania.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Natan L

      Szukamy własnie materaca dla maluszka, dziekuje za ten poradnik

    • Oliwia G

      świetny tekst, bardzo informacyjny :)

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze