Wiadomości i blog

By sierpnia 07, 2018 3 Komentarz

Najlepszy materac, czyli jaki?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Najlepszy materac, czyli jaki?

Poszukiwanie najlepszego materaca nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Producenci proponują wiele różnorodnych modeli różniących się między sobą właściwościami czy chociażby twardością czy wysokością. W gąszczu tak wielu propozycji można się łatwo zagubić. Jak zatem wybrać najlepszy materac dla siebie i swoich bliskich?

Od czego zacząć wybierając najlepszy materac?

Jak wybrać najlepszy materac? Poszukiwania należy rozpocząć od określenia swoich osobistych preferencji, bowiem wśród dostępnych modeli są produkty antyalergiczne, polecane parom, dzieciom, wyposażone w systemy wentylacyjne i wiele innych. Dlatego na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie: na czym mi zależy? Co chciałbym poprawić w swoim dotychczasowym materacu? Określenie priorytetów pomoże Ci wyeliminować modele, które nie wpisują się w obszar Twoich preferencji.

Pierwszym, najważniejszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest użytkownik i to, kto będzie na danym materacu spał. Ty sam, z partnerem, a może szukasz materaca dla swojego dziecka? Gdy już wiesz, komu będzie służył poszukiwany materac, czas zastanowić się, jakie funkcje powinien spełniać. Jeżeli kichasz i kaszlesz w nocy, regularnie odwiedzasz alergologa – wybieraj spośród materacy antyalergicznych. Jeżeli użytkownikiem materaca będą najmłodsi, zwróć uwagę czy produkt będzie łatwo wyczyścić itd. Na koniec zapamiętaj, że najlepszy materac powinien zostać wyposażony w odpowiedni stelaż, który może znacząco wpłynąć na żywotność materaca oraz jakość i komfort snu na nowym podłożu.

Jak wybrać najlepszy materac piankowy?

Materace piankowe to najnowocześniejsze produkty na rynku, które mogą występować w kilku wersjach różniących się właściwościami. Jeżeli szukasz podłoża idealnego dla użytkownika, który nie potrafi ułożyć się w łóżku, ma problemy z zasypianiem lub często budzi się w nocy - przyjrzyj się piance termoelastycznej, znajdziesz ją w ofercie każdego z producentów: HildingSleepMed, Janpol czy Materasso. Taka propozycja sprawdzi się w przypadku nawet najbardziej wymagających użytkowników, ponieważ materace z pianką visco wykazują zdolność przybierania kształtu odpowiadającego sylwetce danego użytkownika – pod wpływem ciepła pianka „profiluje się” zapewniając idealne, indywidualne podparcie dla całego ciała. Co istotne, po wstaniu z łóżka wraca do swojej pierwotnej formy.

Szukasz najlepszego materaca dla swojego dziecka? Taki produkt powinien charakteryzować się przede wszystkim wysokim poziomem czystości - z tego też względu zarówno młodszym, jak i nieco starszym dzieciom rekomendowane są materace lateksowe. Dlaczego? Ponieważ ich powierzchnię bardzo łatwo wyczyścić, szybko też wysycha, dzięki czemu możesz powtarzać czynności pielęgnacyjne tak często, jak jest to potrzebne. W trakcie poszukiwań materaca lateksowego zwróć uwagę m.in. na właściwości antyalergiczne. Dzięki nim w jego wnętrzu nie rozwiną się drobnoustroje takie jak grzyby czy roztocza - nie musisz martwić się o ewentualne reakcje alergiczne Twojego dziecka.

Jeśli z kolei szukasz najlepszego materaca dla osoby chorej, która dużo czasu spędza w łóżku, odpowiednią decyzją będzie wybór materaca medycznego od firmy SleepMed. Odpowiednie podparcie przy jednoczesnym niwelowaniu punktów nacisku dzięki właściwościom przeciwodleżynowym, a także możliwość stosowania na stelażach regulowanych sprawia, że materace tej marki doskonale sprawdzają się w tego typu sytuacjach.

Najlepszy materac sprężynowy - jak wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje wypełnień sprężynowych takie jak: kieszeniowe, multipocket czy najprostsze - bonellowe. Jeżeli poszukujesz najlepszego materaca dla pary, przyjrzyj się materacom kieszeniowym - doskonale łączą pozytywne właściwości klasycznych sprężyn z nowoczesnością, polegającą na zastosowaniu wielu materiałowych kieszonek, w których zamykane są niezależnie pracujące sprężyny. Dzięki temu podłoże nie wydaje niepożądanych dźwięków, nie występuje też efekt „falowania”, a materac służy użytkownikom o wiele dłużej. Chcąc zyskać jeszcze więcej punktów podparcia na powierzchni łóżka, a więc zwiększyć komfort odpoczynku, warto wybrać materac typu multipocket - znajdziesz go m.in. pośród modeli marki Hilding. Dodatkowym atutem tego typu produktów jest wysoka elastyczność - bardzo przydatna cecha, jeśli chodzi o skuteczne odprężenie i komfort dla zmęczonych mięśni.

Indywidualne podejście do twardości

Jednym z najczęściej powtarzanych mitów odnośnie materacy jest ten mówiący o ich twardości. Według wielu osób "najlepszy materac to twardy materac" - nie jest to stwierdzenie prawdziwe. Dobór odpowiedniej twardości zależy bowiem od kilku czynników. Po pierwsze od wagi i wzrostu użytkownika. Osoby, których waga nie przekracza 80 kg powinny wybrać średni stopień twardości, natomiast osoby ważące więcej - twardy. Nie jest to jednak sztywna reguła, bowiem najważniejsze jest, czy jest Ci wygodnie na danym podłożu. Dlatego koniecznie sprawdź kilka rodzajów i poziomów twardości zanim wybierzesz najlepszy materac dla siebie. Możesz w tym celu udać się do sklepu stacjonarnego, jednakże zamówienie lepiej złóż w internecie, ceny są o wiele niższe. Pamiętaj, że wpływ na wybór twardości mają również wszelkie wady postawy i skrzywienia kręgosłupa. Jeśli nie masz pewności jaki model materaca powinieneś wybrać, skonsultuj to ze swoim lekarzem.

Co jeszcze kryje w sobie najlepszy materac?

Poszukując najlepszego materaca należy ponadto koniecznie zwrócić uwagę na dodatkowe oznaczenia w jego opisie. Podczas oglądania kolejnych modeli, sprawdzaj czy widnieją przy nim takie określenia jak: 7 stref twardości, taśmy 3D, technologia AirForce czy dwustronność. Pierwsze z nich dotyczy powierzchni materaca, która profilowana jest tak, aby podpierać konkretne partie ludzkiego ciała od delikatnej głowy i szyi, po masywne uda i nogi. Taśmy 3D stosowane w pokrowcach odpowiadają za wzmożony przepływ powietrza w materacu. Technologia AirForce podobnie - również wspiera sprawną wymianę gazową między materacem a jego otoczeniem, zapobiegając gromadzeniu się wilgoci w podłożu. Dwustronność pozwala na korzystanie z dwóch różnych powierzchni do spania, co znacznie wydłuża żywotność materaca. Wszystkie te elementy znacznie poprawiają komfort snu i sprawiają, że Twoje łóżko jest jeszcze wygodniejsze. Oprócz cech samego wypełnienia, zwróć również uwagę na pokrowiec - powinien być zdejmowany, najlepiej wyposażony w zamek błyskawiczny, dzięki czemu z łatwością zdejmiesz go i wypierzesz w domowych warunkach. Z pozoru niewielka rzecz, ale znacznie ułatwi Ci zachowanie odpowiedniego poziomu czystości w Twojej sypialni.

Najlepsze materace wymagają solidnego wsparcia

Pamiętaj, że nawet najlepsze materace o świetnych właściwościach mogą okazać się bezużyteczne bez odpowiedniego stelaża. Dlatego decydując się na inwestycję w nowy materac pamiętaj o dopasowanym do niego stelażu. Do wyboru jest bardzo wiele modeli - od najprostszych, drewnianych klasyków po regulowane automatycznie nowoczesne stelaże. Wybierając taki produkt warto postawić na ten, który nie tylko będzie stanowił dobrą podporę dla materaca i razem z nim pracował, ale również taki, który będzie umożliwiał Ci czynności, jakie wykonujesz w łóżku np. wieczorne czytanie - w takim wypadku przyda Ci się regulacja.

Jaki jest najlepszy materac? Dla każdego inny, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Niezależnie od Twoich oczekiwań, ważne abyś dopasował podłoże, na którym śpisz do swojego indywidualnych preferencji. Zły materac może pogłębić wady postawy i dać początek niektórym schorzeniom, dlatego decydując się na konkretny model miej na uwadze, przede wszystkim swoje zdrowie.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Rafał M

   Ja byłem z żoną w salonie materacy, poleżeliśmy na kilku i poznaliśmy nasze typy

  • Ireneusz Ł

   Ja śpię na piankowym z pianki termoelastycznej i jest bardzo wygodny mogę wszystkim polecić

  • Weronika C

   Jestem zachwycona materacem sprężynowym multipocket <3 chyba znalazłam w nim swoją bratnią duszę

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze