Wiadomości i blog

By czerwiec 06, 2018 0 Komentarz

Sypialnia w stylu rustykalnym - jak urządzić?

Sypialnia w stylu rustykalnym - jak urządzić?

Uważasz, że sypialnia powinna być miejscem przytulnym i pełnym harmonii? Oazą, do której nie ma wstępu technologia, a na dodatek codziennie dawać Ci poczucie, że jesteś na wakacjach pod miastem? W takim razie na pewno przypadnie Ci do gustu sypialnia w stylu rustykalnym. Jak ją urządzić i czym charakteryzuje się ta estetyka?

Materiały w stylu rustykalnym

Styl rustykalny ma wywoływać skojarzenia z wiejskim domem lub dworkiem, stąd najważniejszymi materiałami będą tu drewno i kamień. Takie tekstury pozwolą poczuć bliskość z naturą, a dla wszystkich romantyków staną się okazją do przeniesienia się w minione czasy. Drewno w stylu rustykalnym często jest postarzane lub pobielane, a wykorzystuje się je nie tylko do budowy szaf i komód, ale i łóżek czy nawet podłogi. Utrzymane w ciepłych barwach kamienne sufity, podłogi, ściany czy choćby parapety mają dodać wnętrzu przytulności. Do chętnie wykorzystywanych materiałów w stylu rustykalnym należy również wiklina (świetnie nadająca się do skrzynek, koszyków na drobiazgi czy tradycyjnych foteli) oraz szkło - wielkie lustro w sypialni jest elementem niemal obowiązkowym.

Sypialnia w stylu rustykalnym - jak urządzić?

Po stworzeniu bazy pomieszczenia z drewna i kamienia można przejść do przyjemnej części - czynienia pokoju najprzytulniejszym miejscem na świecie. Jak urządzić sypialnię w stylu rustykalnym? Przede wszystkim, postawić na ciepłe, delikatne barwy: beże, brązy, szarości i biele. Można również postawić na kolory pastelowe, unikać należy za to barw ciemnych, które mogą przytłoczyć całe pomieszczenie i sprawić, że zamiast sielankowego wystroju wywołamy niepokojący półmrok. Świetnym uzupełnieniem sypialni w tej estetyce będzie kominek.

Idealne miejsce na relaks

Aranżacja sypialni w stylu rustykalnym wymaga wielu dodatków w postaci tkanin, najlepiej zrobionych samodzielnie: wyhaftowanych lub wydzierganych na drutach lub szydełku. To one dodadzą uroku całemu wnętrzu, które bez nich może wydawać się nieco surowe i nieprzystępne. Ma być ciepło, uroczo i wygodnie, dlatego konieczne jest zaopatrzenie się w wielkie poduszki, puszyste koce i piękne pościele lub narzuty. Mile widziane będą również dywany, a firanki są tym, co będzie idealnym zwieńczeniem całego wystroju.

Styl rustykalny to strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którym brakuje bliskości z naturą i spokoju typowego dla miejsc, gdzie nikt się nie śpieszy i nie hałasuje. Taki wystrój sypialni to gwarancja urokliwych wieczorów i błogich poranków. Drewno, ciepłe barwy, odpowiednio dobrane tkaniny i wygodny materac - czego chcieć więcej?