Wiadomości i blog

By grudnia 09, 2016 3 Komentarz

Sypialnia przyjazna alergikowi

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Sypialnia przyjazna alergikowi

Czy często budzisz się z zatkanym nosem i podpuchniętymi oczami? Jeśli tak, to prawdopodobnie należysz do grupy liczącej 25-30% populacji, która zmaga się z problemem alergii. W takim wypadku pamiętaj, że mieszkanie powinno być dostosowane do Twoich potrzeb, szczególnie sypialnia, w której spędzasz przecież około ⅓ swojego życia.

Sterylne wnętrze

Reakcje uczuleniowe mogą być wywoływane przez roztocza, sierść zwierząt, pyłki roślin, pleśń, a wszystkie one zbierają się w zakamarkach sypialni. Im więcej szczelin, szpar i zagłębień, tym większe prawdopodobieństwo nagromadzenia niebezpiecznych alergenów. Już na etapie aranżacji wnętrza najlepiej zrezygnować z tapety na rzecz gładkiej ściany, a zbierające kurz zasłony zastąpić żaluzjami. Sprawdza się funkcjonalny minimalizm - dywany, obrazy i inne trudne do utrzymania w czystości dekoracje powinny powędrować do innych pomieszczeń w domu.

Hipoalergiczny materac

Trudno o spokojny sen, kiedy kontakt z powierzchnią łóżka wywołuje duszności, kaszel czy też katar sienny. Dzieje się tak, ponieważ nie zawsze zwraca się uwagę na wybór odpowiedniego materaca, a okazuje się, że nie każdy model może być używany przez alergików. Najbezpieczniejsze są dla nich materace piankowe, ponieważ mikroorganizmom trudno się w nich rozwijać. Lateks również jest polecany, ale wyłącznie sztuczny, ponieważ naturalny może sam w sobie uczulać. Przy zakupie egzemplarza sprężynowego trzeba zwrócić uwagę na to, czy ma on system zapewniający cyrkulację powietrza - w innym wypadku w pustej przestrzeni pomiędzy sprężynami mogą gromadzić się szkodliwe substancje. Przy wyborze materaca należy również zwrócić uwagę, czy posiada on zdejmowany i pralny pokrowiec wykonany z hipoalergicznej tkaniny, który ułatwi utrzymanie higieny snu.

Pościel, która nie uczula

Ciało ma przez całą noc bezpośredni kontakt z pościelą, więc powinna ona przede wszystkim być na tyle przewiewna, żeby panujący pod nią mikroklimat nie był zbyt wilgotny. Zdecydowanie spowalnia to rozwój substancji uczulających, a co za tym idzie, łagodzi dolegliwości. Najlepsze pod tym względem są poszewki na kołdry i poduszki wykonane z jedwabiu lub syntetycznych materiałów opisanych jako hipoalergiczne. Jako wypełnienie sprawdza się na przykład czysty puch, ale w praktyce może to być wszystko, co można prać w temperaturze powyżej 60°C powinno się okazać bezpieczne.

Higiena przede wszystkim

Wspomniane pranie pościeli w wysokiej temperaturze to tylko jedna z niezbędnych czynności, które należy regularnie wykonywać, by uwolnić swoją sypialnię od roztoczy, pyłków i sierści. Bardzo ważne jest utrzymywanie w idealnej czystości wszystkich powierzchni - od łóżka, przez podłogę, aż po budzik stojący na szafce nocnej. Konieczne jest także codzienne wietrzenie sypialni, poza sezonem pylenia roślin, kiedy to osoby uczulone właśnie na pyłki powinny wręcz tego unikać.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Martyna U

      Mam w syna alergika i jest bardzo ciezko... ale dajemy rade

    • Zofia L

      U mojej corki pojawila sie alergia. Okazalo sie, ze jest uczulona na siersc naszego pieska. Bierze leki i na ta chwile pomagaja. Mamy nadzieje, ze tak zostanie bo nie wyobrazamy sonbie oddac komus naszego zwierzaka... :(

    • Grzegorz G

      Dbanie o pościel i materac w przypadku alergików to podstawa! Coś o tym wiem

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze