Wiadomości i blog

Sypialnia w stylu minimalistycznym

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Sypialnia w stylu minimalistycznym

Moda na minimalizm trwa w najlepsze. Dla domowych pomieszczeń to zdecydowanie korzystny trend - jest nie tylko schludny, ale także niezwykle funkcjonalny! Choć na pierwszy rzut oka może wydawać Ci się nudny, wcale tak nie jest! W jaki sposób wprowadzić go do swojej sypialni, aby otrzymać minimalistyczne i niebanalne wnętrze? Dowiesz się z poniższego tekstu.

Trzy kolory to podstawa

Projektowanie sypialnianego wnętrza rozpocznij od wybrania 3 kolorów, które będą stanowić bazę Twojego działania. Jej nakreślenie pomoże Ci nie zatracić obranej koncepcji w kolejnych krokach aranżacji, dodatkowo już na samym początku otrzymasz gwarancję, że pomieszczenie nie będzie sprawiać wrażenia chaotycznego, zyska za to nutę elegancji. Jakie barwy wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Warte polecenia są odcienie ponadczasowe i uniwersalne, takie jak beż, granat, biel i liczne szarości. Spróbuj wybrać z tej palety dwie propozycje, np. ciepły beżowy i średni szary, które możesz wzbogacić o ciemną butelkową zieleń - takie połączenie zapewni Twojej sypialni minimalistyczny i zarazem oryginalny wygląd. Nie musisz również wszystkich ścian malować jedną farbą - możesz podzielić je w stosunku 3:1. Pamiętaj, minimalistycznie nie znaczy nudno!

Trzy kolory to dla Ciebie za mało i obawiasz się, że pomieszczenie będzie nudne? Bez obaw, w aranżacji wnętrz gra się nie tylko barwami, równie ważna jest zabawa fakturami. Tkaniny szorstkie, o grubszym splocie mogą skutecznie ocieplić wnętrze - w tym celu sięgnij po koce z miękkiej wełny czesanej lub pledy z jutowym wykończeniem. Śliskie i gładkie materiały, jak jedwab czy satyna, będą z kolei ochładzać pomieszczenie i jednocześnie dodawać mu elegancji i powagi.

Mniej znaczy więcej

Sypialnia to specyficzne miejsce w domu - chcesz czuć się w niej komfortowo, zarówno w czasie snu, jak i podczas wieczornego relaksu. Idealne urządzona powinna być zatem ciepła i przytulna. Czy można to połączyć z modnym minimalizmem? Jeśli włożysz odrobinę energii w aranżację takiego wnętrza, z pewnością uzyskasz spektakularny efekt. Po pierwsze pamiętaj o zasadzie "mniej znaczy więcej" - kieruj się nią za każdym razem, gdy podejmujesz decyzję o kupnie nowego elementu. W sklepach szukaj szaf i komód, które będą proste w swojej formie, unikaj za to mebli z przeszklonymi i otwartymi półkami, ponieważ trudno utrzymać w nich porządek. Łóżko potraktuj jako centrum sypialni - wybierz takie, które nie tylko będzie minimalistyczne, ale przede wszystkim wygodne. Żeby to osiągnąć potrzebujesz dobrze dopasowanego materaca - zdecyduj się na ten antyalergiczny, dwustronny i z długim okresem gwarancyjnym, zyskasz wówczas pewność, że posłuży Ci przez długie lata. W dodatkach zachowaj umiar, pamiętaj o doborze kolorystyki i faktur w zależności od swojej koncepcji. W minimalistycznym wnętrzu możesz zdecydować się na jeden wyrazisty element, na przykład ciekawy wzór na poduszkach czy obrazie, ale możesz także postawić na oryginalną rzeźbę lub ciekawą roślinę - możliwości jest naprawdę wiele. 

Widoczny porządek

Minimalizm oprócz eleganckich, stylowych wnętrz, przynosi dodatkowy atut w postaci wrażenia porządku, nawet bez codziennego szorowania podłóg i ścierania kurzu. Dzięki temu, że wszystko ma swoje miejsce, a każdy element wystroju do siebie pasuje, w efekcie czego tworzy się efekt harmonii i równowagi. Brak natłoku różnych przedmiotów pozwoli Ci się skutecznie odprężyć.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na aranżację sypialni według minimalistycznych założeń? Ponieważ jeśli będziesz mieć ochotę na zmianę dekoracji, np. na świąteczną, nic prostszego - wystarczy zmienić poszewki poduszek, na łóżku położyć inny pled, a na ścianie wymienić obraz na zdjęcie renifera! Volia! Szybka metamorfoza gotowa, a wszystko za sprawą uniwersalnej, dobrze przemyślanej, minimalistycznej bazy.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Paweł M

      ja ćwiczę minimalizm regularnie ;) dziękuję za ciekawy artykuł

    • Justyna W

      Chciałabym kiedyś mieć pokój w duchu minimalizmu, jednak nie potrafię odrzucić dóbr materialnych, za bardzo się do nich przywiązuje emocjonalnie

    • Dagmara G

      Bardzo podobają mi się takie minimalistyczne wnętrza! <3

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze