Wiadomości i blog

By listopada 03, 2017 2 Komentarz

Elastyczność punktowa a powierzchniowa w materacu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Elastyczność punktowa a powierzchniowa w materacu

Jeżeli szukasz nowego materaca, z pewnością szczegółowo przyglądasz się wszystkim jego cechom. Bardzo dobrze, w końcu od tego zależy komfort Twojego snu na nowym materacu. Wybierając go zwróć uwagę, że niektóre z parametrów w opisie mogą brzmieć podobnie i tym samym nadawać materacom zupełnie inne właściwości. Na czym więc polega różnica pomiędzy elastycznością punktową i elastycznością powierzchniową w materacu?

Dlaczego elastyczność jest taka ważna?

Wyjdźmy od tego, dlaczego w obu nazwach pojawia się słowo "elastyczność". Parametr ten to jedna z najważniejszych cech materaca - im jest wyższa, tym większy komfort użytkowania produktu. Zapewnia ona dopasowanie do kształtu ciała, a także odpowiednie jego podtrzymanie. To od niej zależy, czy obudzisz się rano wypoczęty czy obolały.

Co to elastyczność punktowa?

Cecha ta najczęściej występuje w materacach kieszeniowych, a także tych wypełnionych piankami: wysokoelastyczną, termoelastyczną czy lateksową. Elastyczność punktowa oznacza, że materac ugina się tylko w miejscu nacisku, co zapewnia bardzo dobre dopasowanie do kształtu ciała. Dzięki takiemu układowi kręgosłup i poszczególne mięśnie są bardzo dobrze podparte. Ciało może odpoczywać, a użytkownik materaca budzi się rano wypoczęty i nie narzeka na ból. To także bardzo dobre rozwiązanie do sypialni dla dwojga - z racji iż elastyczność punktowa działa tylko w miejscu nacisku, osoba, która zmienia w nocy pozycję, nie przeszkadza drugiej, ponieważ pod nią powierzchnia pozostaje nienaruszona.

A elastyczność powierzchniowa?

Materacami, które charakteryzują się elastycznością powierzchniową, są te bonellowe. Posiadają one w swoim wnętrzu konstrukcję ze sprężyn bonellowych, spiralnie zwężających się ku środkowi. Taki układ sprawia, że ciężar ciała użytkownika jest równomiernie rozprowadzany po całej powierzchni. Można odnieść wrażenie, że jedna sprężyna ciągnie za sobą drugą, dzięki czemu materac ugina się równomiernie. Takie produkty dedykowane są szczególnie osobom, które śpią same. Z uwagi na progresywną elastyczność, z powodzeniem mogą spać na nich także osoby o nieco większej wadze. Tego typu materace charakteryzują się dużą wytrzymałością, ponieważ żadna sprężyna nie jest nadwyrężana bardziej od innych.

Jaki materac wybrać?

Zarówno materace z elastycznością punktową, jak i powierzchniową, mają swoich zwolenników. Te pierwsze są dużo bardziej nowoczesne, doskonale sprawdzają się w przypadku par i gwarantują dużo większy komfort. Materace z elastycznością powierzchniową mają za to niższą cenę i są przeznaczone dla singli i osób nieco cięższych.

Wybór odpowiedniego materaca jest kwestią bardzo indywidualną - nie każdemu bowiem będzie służyło to, co innym. Przeanalizuj swoje potrzeby, rozważ swoje możliwości finansowe, a w razie potrzeby - skonsultuj się z nami, chętnie doradzimy Ci w wyborze odpowiedniego materaca :) 

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Beniamin Z

      Teraz w materacach jest więcej technologii niż kiedyś w komputerach haha elastyczność punktowa jest zdecydowanie moim faworytem

    • Kinga W

      ciekawy artykuł

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze