Materace - Gliwice - śląskie

Gliwice są jednym z największych miast zlokalizowanych na Górnym Śląsku. Początki miasta datowane są na XIII wiek. Był to istotny ośrodek handlowy, ze względu na położenie na szlaku handlowym między Wrocławiem, a Krakowem. Za czasów panowania Habsburgów Gliwice zaczęły trudnić się sukiennictwem, a w XVIII wieku rozwinął się tutaj przemysł mechaniczny, chemiczny i hutniczy. Przez pewien czas miasto znajdowało się w granicach Niemiec, a do Polski przyłączono je dopiero po II wojnie światowej. Co warto zobaczyć podczas pobytu w Gliwicach? Jednym z najstarszych obiektów miasta, który pochodzi z XIV wieku, jest Zamek Piastowski. W późniejszych latach był on wielokrotnie przebudowywany, a jego ostateczna gotycko-renesansowa forma została zrewitalizowana w 1959 roku i właśnie wtedy otworzono tam muzeum. Pięknym miejscem w Gliwicach jest rynek. Ma typowo średniowieczną konstrukcję, a kolorowe kamienice nadają mu uroku. Na płycie rynku można podziwiać fontannę Neptuna, z którą wiążą się liczne legendy. Również pobliski posąg kobiety z dzbanem jest związany z popularnymi historiami krążącymi wśród miejscowych osób. Będąc w centrum miasta, warto się udać do gotyckiego kościoła pw. Wszystkich Świętych. Można wejść na mieszczącą się tam kościelną wieżę i podziwiać z niej przepiękną panoramę miasta. Co jeszcze warto uwzględnić w planie wycieczki po Gliwicach? Fontanna z trzema Faunami, Ruiny Teatru Miejskiego Victoria, Park Chopina, Palmiarnia i stary kościół św. Bartłomieja, to tylko niektóre z miejsc o dużej wartości turystycznej.

Materace Gliwice

Urząd Miejski w Gliwicach
Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice


tel.: 32 231 30 41

Godziny otwarcia:
poniedziałek 8.00–16:00
wtorek 8.00–16:00
środa 8.00–16:00
czwartek 8.00–17:00
piątek 8.00–15:00
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

Mieszkańcy Gliwic oraz osoby przyjeżdżające zwiedzać miasto, mogą korzystać z różnych atrakcji. Wszyscy turyści, którzy chcą cieszyć się urokliwymi zakątkami, powinni zarezerwować wygodny hotel, w którym będą mogli się wyspać. Nocny wypoczynek to podstawa dobrego samopoczucia, a zmęczenie może zepsuć nawet najlepszy wyjazd. Przed dokonaniem rezerwacji warto dokładnie sprawdzić, czy w pokoju znajduje się wygodny materac. Jest on bowiem podstawowym elementem wyposażenia, który powinien znaleźć się w każdej sypialni.

Materace w Gliwice do nabycia także w internecie

W sklepach stacjonarnych często znajduje się ograniczony wybór materacy Gliwice. Aby skorzystać z dostępu do pełnego asortymentu produktów z oferty renomowanych firm, warto zdecydować się na zakupy internetowe. Jest to wygodniejsza, szybsza i prostsza opcja. Dzięki niej już kilka dni po dokonaniu zamówienia można cieszyć się nowym produktem i lepiej się wysypiać.

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Gliwice

W łóżku spędzamy aż ⅓ każdej doby! Dlatego podczas urządzania sypialni trzeba koniecznie poświęcić czas na zastanowienie się nad wyborem idealnego materaca. Przed dużym wyzwaniem stoją pary. Muszą wypracować kompromis i wybrać produkt, który spełni potrzeby dwóch osób - a nie jednej. Rozwiązaniem, które zapobiega najczęściej występującym problemom, m.in. zsuwaniu się lżejszej osoby do środka i nieustannemu odczuwaniu ruchów drugiego z partnerów, jest elastyczność punktowa. Cecha ta jest charakterystyczna przede wszystkim dla materacy Gliwice z wypełnieniem piankowym, sprężynowym i hybrydowym.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Gliwice

Materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe 80x200 i 90x200, są przeznaczone do łóżek pojedynczych. Są to jedne z najpowszechniej wybieranych produktów. Z czego to wynika? Przede wszystkim z małej przestrzeni zajmowanej przez takie łóżko. Można je z powodzeniem umieścić w niewielkiej sypialni dziecięcej czy kawalerce. A co poza rozmiarem należy przeanalizować przed dokonaniem zakupu? Najważniejsza kwestia to stopień twardości - musi być precyzyjnie dopasowany do wagi przyszłego użytkownika.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Gliwice

Posiadacze sypialni o stosunkowo dużym metrażu, mogą zdecydować się na zakup wyjątkowo wygodnego materaca piankowego, sprężynowego i hybrydowego o wymiarach 100x200 lub 120x200. Dodatkowe centymetry szerokości materaca Gliwice sprawiają, że zdecydowanie przyjemniejsze stanie się czytanie książek lub oglądanie ulubionych filmów przed zaśnięciem. Dodatkowa przestrzeń to duży plus, na który warto sobie pozwolić.

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Gliwice

Sypialnia bez kołder, poduszek i poszewek wysokiej jakości nigdy nie będzie kompletna. Są to bardzo ważne elementy, które powinny współgrać z wybranym materacem Gliwice. Prawidłowe ułożenie kręgosłupa determinuje możliwość zapadnięcia w głęboki sen, a nie będzie to możliwe jeśli poduszka ułoży głowę w nienaturalnej pozycji. Z kolei zbyt cienka kołdra wywoła napięcia mięśniowe, które nie tylko spowodują dyskomfort, ale również ciągłe wybudzanie się.

Materace Gliwice sklep stacjonarny

Materace Gliwice mogą stać się sercem sypialni. Wysoka jakość wykonania i szeroki wybór sprawiają, że każdy klient znajdzie model idealnie spełniający jego indywidualne oczekiwania. Chcąc jak najszybciej zagwarantować sobie zdrowy sen, warto postawić na zakupy internetowe. W naszym sklepie możesz skontaktować się ze specjalistą poprzez czat. Uzyskasz profesjonalną poradę, a dodatkowo otrzymasz wsparcie podczas procesu składania zamówienia.

Wybrani najlepsi producenci materacy