Materace - Imielin - śląskie

Imielin to miasto położone w województwie śląskim, a dokładniej w powiecie bieruńsko-lędzińskim. Miasto leży na obszarze, który należy do Wyżyny Śląskiej, a w pobliżu znajdują się dwie rzeki: Imielinka i Przemsza. Imielin znajduje się tylko 18 kilometrów od Katowic, a liczebność mieszkańców z końca roku 2022 to niecałe dziesięć tysięcy. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z XIV wieku, kiedy to Imielin wraz z dwoma innymi miasteczkami - Koztowami i Chełmem Śląskim - zostały przekazane biskupowi krakowskiemu Janowi Radlicy jako odszkodowanie za napad na dobra duchownego. W Imielinie można zobaczyć kilka ciekawych zabytków, a jednym z nich jest kaplica pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej, która została wybudowana w 1706 roku. Kolejnym ciekawym budynkiem jest neogotycki kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej, którego budowa trwała trzy lata: od 1909 do 1912 roku. Do kapliczki na tzw. Stoku przeniesiona została barokowa figura przedstawiająca św. Jana Nepomucena, która pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku. Jest to kolejny zabytek, który warto zobaczyć.

Materace Imielin

Urząd Miasta
Imielińska 81, 41-407 Imielin


tel.: 32 225 55 05

Godziny otwarcia:
poniedziałek 7:30-17:00
wtorek 7:30-15:30
środa 7:30-15:30
czwartek 7:30-15:30
piątek 7:30-14:00
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

Każdy człowiek powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny w jego życiu jest sen. Ten długi odpoczynek, który powinien trwać około ośmiu godzin w ciągu doby, odgrywa kluczową rolę dla naszego zdrowia i ogólnego dobrego samopoczucia. Podczas snu organizm, tkanki i komórki regenerują się, a ciało odpoczywa i przygotowuje na nowy dzień. Należy pamiętać, że sen jest również bardzo ważny podczas urlopu czy wyjazdu służbowego, dlatego warto wcześniej sprawdzić jakość wyposażenia pokoju hotelowego, aby mieć pewność, że łóżko będzie optymalnie wygodne.

Materace Imielin do nabycia także w Internecie!

Kupowanie materaca przez wiele lat odbywało się w tradycyjny sposób, który polegał na samodzielnym udaniu się do sklepu stacjonarnego i szukaniu odpowiedniego modelu. Ten proces zazwyczaj jest bardzo długi i ciężki, a kończy się długą rozmową ze sprzedawcą. Zakupy online są o niebo lepsze, ponieważ można je robić bez wychodzenia z domu. Sklepy internetowe mają zazwyczaj dużo lepszy wybór materacy niż sklepy stacjonarne, co jest kolejnym atutem. Jeśli chodzi o transport produktu do domu, to sklepy online zawsze mają taką opcję dostępną dla klienta, a sklepy stacjonarne niekoniecznie.

Materace dla par 140x200, 160x200 do kupienia w Imielin

Pary, które zdecydowały się na spanie w jednym łóżku, powinny zwrócić uwagę na większe materace, które zapewnią im odpowiedni komfort podczas tego długiego odpoczynku zwanego snem. Odpowiedni rozmiar łóżka dla par to zdecydowanie 140x200 lub 160x200 . Takie materace występują w dwóch podstawowych wersjach i można wyróżnić bardzo miękkie materace piankowe 140x200 oraz sprężyste i wytrzymałe materace sprężynowe 160x200 . Bardzo popularnym modelem są również materace hybrydowe 140x200 lub 160 , które w swoim wnętrzu skrywają zarówno pianki, jak i sprężyny, co dla niektórych par może okazać się najlepszym połączeniem.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Imielin

Łóżka pojedyncze 80x200 lub 90x200 od lat są kupowane przede wszystkim z myślą o dzieciach i nastolatkach. Materace o tych wymiarach zazwyczaj są wykonywane z pianek lub sprężyn, lub połączenia obu tych materiałów w jednym produkcie. Materace piankowe 80x200 są doskonałym wyborem dla mniejszych dzieci, które jeszcze uczęszczają do szkoły podstawowej. Natomiast materace sprężynowe 90x200 świetnie sprawdzą się w sypialniach dzieci starszych i nastolatków. Ciekawym wyborem są również materace hybrydowe 80x200 lub 90x200 , czyli połączenie pianek i sprężyn w jednym produkcie. Takie innowacyjne rozwiązanie sprawia, że materace hybrydowe są zarówno bardzo miękkie, jak i wytrzymałe.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Imielin

Osoby, które uwielbiają duże przestrzenie do spania, powinny się zainteresować materacami o wymiarach 100x200 lub 120x200 . Obecnie na rynku można wyróżnić materace piankowe 120x200 oraz materace sprężynowe 100x200 . Te pierwsze są bardzo miękkie i elastyczne, natomiast drugie sprężyste i wytrzymałe. Jeśli klient szuka produktu, który będzie miał wszystkie te cechy, to powinien zwrócić szczególną uwagę na materace hybrydowe 100x200 lub 120x200 , które są wykonywane z różnych pianek oraz sprężyn. Z pewnością będzie to idealny wybór dla wielu osób, które pragną, wygodnie spać.

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Imielin

Oprócz wygodnego i dostosowanego do potrzeb i preferencji materaca bardzo ważnymi elementami dobrego snu są również poduszki, kołdra oraz poszewki. Poduszka powinna być przede wszystkim dopasowana do potrzeb użytkownika. My szczególnie polecamy poduszki ortopedyczne, które mają anatomiczny kształt i idealnie dopasowują się do kształtu głowy oraz szyi, zapewniając im optymalne podparcie. Jeśli chodzi o kołdrę to najlepiej wybrać taką, która będzie dostosowana do danej pory roku - letnią latem i zimową zimą. Poszewki z kolei najlepiej, aby były wykonane z miękkich i przewiewnych materiałów, które są bezpieczne dla skóry i jej nie podrażniają.

Materace Imielin sklep stacjonarny

Nie czekaj i już dziś zamów swój idealny materac w naszym sklepie internetowym, w którym zostaniesz obsłużony, jak w sklepie stacjonarnym! Śmiało możesz porozmawiać z naszymi ekspertami dostępnymi cały czas na czacie sklepu, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania!

Wybrani najlepsi producenci materacy