Materace - Racibórz - śląskie

Racibórz to miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim. Jest historyczną stolicą Górnego Śląska. Według danych z 9019 roku miasto zamieszkuje 54 739 osób. Nazwa miasta najprawdopodobniej pochodzi od słowiańskiego imienia “Racibor”, lecz jego znaczenie nie jest do końca wyjaśnione. Istnieją przynajmniej dwie teorie, które mówią, iż imię składa się z czasownika “orać” oraz słowa “bór” lub oznacza ono “walczącego na wojnie”, co zgodnie z ostatnimi badaniami jest bardziej możliwe. Pierwsze historyczne wzmianki na temat miasta pochodzą z roku 1108 z kroniki Galla Anonima, który opisywał zbrojne starcie pod Raciborzem. Swoje prawa miejskie otrzymało prawdopodobnie około 1217 roku na prawie flamandzkim. Obecnie Racibórz to miejsce pełne zabytków. Najstarszymi budowlami są obiekty sakralne pochodzące nawet z czasów średniowiecza. Warto odwiedzić tutaj perłę śląskiego gotyku, czyli kaplicę zamkową pw. Św. Tomasza Kantuaryjskiego na Ostrogu. Szczególną popularnością cieszy się także Zamek Piastowski przy ulicy Zamkowej. Poza tym Racibórz to miasto zielone, przyjazne turystom, których przyciąga głównie wspaniała przyroda otaczająca miejscowość. Swoim pięknem zachwyca między innymi Park Roth, który jest niewielki, ale jego odświeżone alejki pozwalają miło pospacerować. Będąc w Raciborzu warto także odwiedzić Arboretum Bramy Morawskiej. Jest to przepiękna zielona kraina z Zaczarowanym Ogrodem oraz mini zoo. To punkt konieczny do odhaczenia podczas wizyty w mieście razem z dziećmi.

Materace Racibórz

Urząd Miasta w Raciborzu
Króla Stefana Batorego 6, 47-400 Racibórz


tel.: 32 755 06 00

Godziny otwarcia:
poniedziałek 7:30–15:30
wtorek 7:30–15:30
środa 7:30–17:30
czwartek 7:30–15:30
piątek 7:30–13:30
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

Jeśli planujesz zostać w mieście trochę dłużej, dobrym rozwiązaniem będzie zakwaterowanie się w jednym z okolicznych hoteli, abyś mógł należycie wypocząć po całym dniu pełnym atrakcji. Szczególnym priorytetem podczas wyboru zakwaterowania powinno być upewnienie się, że dany hotel oferuje najwyższej jakości materace Racibórz w swoich pokojach gościnnych. Dobre podłoże do spania, które zagwarantuje Tobie głęboki sen, jest ważne również podczas wyjazdów i urlopów. Dokładnie sprawdź więc, czy konkretny ośrodek dba o swoich gości w należyty sposób, oferując im wysokiej klasy materace do spania w każdym z łóżek.

Materace w Racibórz do nabycia także w internecie

Wolisz robić zakupy za pomocą telefonu lub komputera zamiast w sklepie stacjonarnym? Na szczęście materace Racibórz dostaniesz także w Internecie. Co więcej, sklepy online oferują o wiele większy asortyment swoich produktów i ich modeli niż te stacjonarne, dzięki czemu o wiele łatwiej i szybciej wybrać coś odpowiedniego dla siebie bez wychodzenia z domu. Poza tym swoje zamówienie również otrzymasz w mgnieniu oka, a kurier przybędzie z nim aż po same drzwi twojego domu.

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Racibórz

Dobrym rozwiązaniem na poprawę jakości Twojego snu oraz Twojego partnera będzie wyposażenie swojej sypialni w materac Racibórz z wypełnieniem hybrydowym, piankowym lub sprężynowym. Zadba on w najlepszy sposób o optymalną wygodę oraz odpowiedni komfort dla obu jego użytkowników. Dzięki temu spanie w dwójkę stanie się jeszcze przyjemniejsze. Dodatkowo zapewni właściwą stabilizację dla Waszego ciała oraz zadba o zdrowie Waszych kręgosłupów. Pamiętajcie też, aby dobrać materac zgodnie z wymiarami łóżka.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Racibórz

Nie tylko łóżko małżeńskie powinno cechować się wszystkim, co najlepsze. Jeśli posiadasz łóżko pojedyncze, również zadbaj o to, aby było wyposażone w dobrej jakości materac. Najlepiej dla Twojego kręgosłupa może sprawdzić się ten z wypełnieniem piankowym, hybrydowym lub sprężynowym, który dostaniesz w rozmiarze 80x200 lub 90x200. Często niestety nie przykuwamy uwagi do podłoża, na którym przecież codziennie śpimy, a ma ono znaczący wpływ na postawę naszego ciała oraz na nasze zdrowie.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Racibórz

Wygoda to aspekt, na który powinniśmy zwracać szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniego dla nas materaca. Oprócz faktu, iż musi on wykazywać się właściwą twardością oraz stanowić stabilną podporę dla naszego ciała, komfort jest równie ważnym czynnikiem. Dlatego idealnym rozwiązaniem będą materace hybrydowe, piankowe lub sprężynowe, które spełnią wszystkie Twoje wymagania oraz potrzeby. Dostaniesz je w rozmiarach: 100x200 lub 120x200.

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Racibórz

Pamiętaj, że nie tylko odpowiednio dopasowany materac stanowi gwarancję dobrej jakości snu. Swoją uwagę powinniśmy skupić także na innych dodatkach do łóżka takich jak kołdra, poduszki czy pościel. One również mają ogromny wpływ na dobrze przespaną noc. Poduszka przede wszystkim nie powinna być zbyt miękka ani zbyt twarda, kołdra powinna być przewiewna, a pościel aksamitna i przyjemna w dotyku. Zorientuj się dokładnie, jakie dodatkowe cechy musiałyby jeszcze posiadać.

Materace Racibórz sklep stacjonarny

Nie masz czasu na odwiedzenie sklepu stacjonarnego? Spokojnie, w naszym sklepie internetowym nawet szybciej i efektywniej wybierzesz odpowiedni materac dla siebie! W razie wątpliwości napisz do nas na czacie.

Wybrani najlepsi producenci materacy