Wiadomości i blog

By marca 17, 2023 5 Komentarz

Wygodne łóżko - postaw na materac 90x200! Oto ranking 9 najlepszych produktów

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Wygodne łóżko - postaw na materac 90x200! Oto ranking 9 najlepszych produktów

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Zdrowy sen to obecnie jeden z najpopularniejszych tematów. Nie ma się co dziwić - w końcu to właśnie on przyczynia się do właściwego funkcjonowania w ciągu dnia, a także odpowiada za dogłębną regenerację ciała pod kątem fizycznym i psychicznym. Jednak czy wiesz, że w łóżku główną rolę odgrywa materac 90x200? Sprawdź, jak je wybrać oraz czym wyróżniają się najlepsze produkty! 

________________________________________________________________________

Spis treści 

 1. Materace 90x200 - na czym polega wybór? 
 2. Materace 90x200 - ranking 9 najlepszych produktów
 3. Materace 90x200 - podsumowanie

________________________________________________________________________

Zdrowy sen charakteryzuje się wysoką jakością, odpowiednią głębokością oraz długością dopasowaną do wieku użytkownika. Można go z łatwością rozpoznać po tym, że rano budzisz się wypoczęty, pełen energii oraz w dobrym humorze. Jednak wpływa na niego kilka ważnych czynników, a za najważniejszy uznaje się odpowiednio dopasowany do użytkownika materac 90x200. Dlaczego? Jak się okazuje, to właśnie on jest w stanie zagwarantować użytkownikowi właściwe wsparcie i stabilizację całej sylwetki. Przekłada się to na prawidłową regenerację, przez co w ciągu dnia można realizować postawione sobie wyzwania. Co więcej, dobre podłoże do spania korzystnie wpływa na komfort snu, a takie materace 90x200 znajdują się w ranking 9 najlepszych produktów! Na szczególne wyróżnienie zasługuje: 

 • materac HILDING ELECTRO,
 • materac SLEEPMED PREMIUM PLUS,
 • materac Fit.4.Sleep H2/H3,
 • materac JANPOL NOLLI,
 • materac Fit.4.Sleep H3/H4,
 • materac HILDING BREAKDANCE,
 • materac HILDING PASODOBLE,
 • materac JANPOL ANDROMEDA,
 • materac SLEEPMED NATURA PLUS.

Materac 90x200 - na czym polega wybór? 

Decydując się na zakup podłoża do spania, najczęściej stawiamy na wysokiej jakości materac 90x200. Nie ma się co dziwić - w końcu są to modele, które gwarantują zdrowy i komfortowy wypoczynek w antyalergicznych warunkach. Niestety, najwięcej trudności sprawia ludziom jego wybór. Pod uwagę warto tutaj wziąć nie tylko dostępną przestrzeń czy stan zdrowia użytkownika, ale także twardość i rodzaj wypełnienia. A na czym to polega?

Czym jest twardość materaca? 

Wiele się mówi o tym, jak ważna jest odpowiednio dopasowana do użytkownika twardość materaca 90x200. Być może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie ona odpowiada za odczuwalny komfort. Jednak, o czym tak naprawdę jest tutaj mowa? Otóż stanowi ona subiektywne dla każdego użytkownika odczucie, które zależy od indywidualnych preferencji oraz wagi użytkownika. Określa się ją słownie lub specyficznymi oznaczeniami, czyli: 

 • H1, jako materace miękkie, przeznaczone dla osób ważących mniej niż 60 kg, 
 • H2, jako materace średnio twarde, przeznaczone dla osób ważących 60-80 kg, 
 • H3, jako materace twarde, przeznaczone dla osób ważących 80-100 kg, 
 • H4, jako materace bardzo twarde, przeznaczone dla osób ważących powyżej 100 kg.

Na rynku znajdziesz także materace 90x200, które są dwustronne, czyli mają dwa rodzaje twardości. Pozwala to na idealne dopasowanie do swoich osobistych potrzeb i preferencji. Niektóre modele zostały skonstruowane w taki sposób, że są w stanie zagwarantować 4 lub 6 różnych twardości!

Jakie znaczenie ma rodzaj wypełnienia? 

Tak naprawdę to rodzaj wypełnienia wpływa na właściwości i cechy, jakimi wyróżnia się konkretny materac 90x200. W przygotowanym rankingu znajdziemy modele sprężynowe, które znane są od wielu lat. Ich podstawową różnicą jest fakt, iż składają się ze sprężyn umieszczonych w osobnych kieszonkach. W ten sposób są w stanie zapewnić wyjątkową sprężystość podłoża, wysoką elastyczność punktową oraz redukcję drgań. Duża liczba sprężyn pozwala na bardzo dobre podtrzymanie całego ciała, a także wsparcie kręgosłupa. Oprócz tego coraz większą popularnością cieszą się modele piankowe. Są wyjątkowo lekki i w zależności od rodzaju pianki, mogą wyróżniać się różnymi właściwościami. Ciekawą odmianą jest pianka lateksowa, która sprawdza się szczególnie w przypadku alergików. 

Materace 90x200 - ranking 9 najlepszych produktów

W ofercie wielu sklepów znajdziesz liczne materace 90x200, a każdy z nich różni się w mniejszym bądź większym stopniu. Aby móc dopasować model do siebie, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na twardość oraz rodzaj tworzywa, z jakiego został wykonany. W poniższym rankingu prezentujemy 9 modeli, na które warto zwrócić uwagę!

Materac HILDING ELECTRO

Nie można również pominąć wyjątkowego podłoża do spania, jakim jest dwustronny, hybrydowy materac HILDING ELECTRO. Bez dwóch zdań został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. W jego wnętrzu znajdziesz sprężyny Multipocket, która posiada siedem stref twardości. W ten sposób gwarantuje nie tylko wysoką elastyczność punktową czy redukcję drgań, ale także najlepsze dopasowanie do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Oprócz tego wykorzystuje się tutaj piankę hybrydową Fusion oraz cienką warstwę sizalu. W ten sposób zwiększa się wytrzymałość i odporność na nacisk. Nie można zapomnieć o takich właściwościach, jak: 

 • antyalergiczność, 
 • możliwość odwrócenia materaca na drugą stronę, 
 • możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. 

Materac HILDING ELECTRO posiada odpinany top z profilowanego lateksu oraz pianki termoelastycznej. Dzięki niemu możliwe jest niemalże idealne dopasowanie do aktualnych potrzeb użytkownika. Wynika to z faktu, iż pozwala na stworzenie 6 twardości.

Produkt ten jest idealny dla par, singli i alergików. Jego wyjątkowe właściwości oraz unikalna budowa wspomaga regenerację mięśni osób aktywnych, ale nie tylko! 

Materac SLEEPMED PREMIUM PLUS

Kolejnym produktem znajdującym się w tym rankingu jest innowacyjny i należący do jednych z najnowocześniejszych modeli, materac SLEEPMED PREMIUM PLUS. W jego wnętrzu znajdują się dwie warstwy pianki wysokoelastycznej z technologią Airforce, które gwarantują wyjątkowe właściwości antyalergiczne związane z przewiewnością wypełnienia. Co więcej, dzięki nim materac 90x200 jest wytrzymały i odporny na długotrwałą eksploatację. W jego skład wchodzi także odpinany top z pianki termoelastycznej, która reaguje na temperaturę i nacisk ciała użytkownika. Poprzez jej odpinanie oraz odwracanie podłoża do spania, można uzyskać aż 6 twardości. W ten sposób dopasujemy ją do aktualnych potrzeb. Oprócz tego model ten wyróżnia się: 

 • łagodzeniem dolegliwości związanych z bólem pleców, 
 • zapobiega powstawaniu odleżyn, 
 • przyspiesza regeneracje całego organizmy. 

Kwestie te wynikają przede wszystkim z unikalnej budowy oraz właściwości. Jednak nie można zapomnieć, że wybrany model posiada również status wyrobu medycznego w klasie I. Oznacza to, że wyróżnia się potwierdzonymi właściwościami prozdrowotnymi. 

Produkt ten będzie idealnym rozwiązaniem dla osób dużych i ciężkich, a wynika to z możliwości regulacji twardości. Oprócz tego sprawdzi się w sypialni par, singli oraz alergików. 

Materac Fit.4.Sleep H3/H4

Wiele użytkowników poszukuje innowacyjnych, ale niezwykle sprężystych rozwiązań do swojej sypialni. Świetną propozycją będzie materac Fit.4.Sleep H3/H4, który daje użytkownikowi możliwość wyboru między powierzchnią klasyfikowana jako H3 (twardą) lub H4 (bardzo twardą). A co w nim jest tak wyjątkowego, że znalazła się w naszym rankingu? Otóż posiada sprężyny kieszeniowe, dzięki którym: 

 • jest w stanie dopasować się idealnie do kształtów ciała użytkownika, 
 • cechuje się niespotykaną elastycznością punktową, 
 • skutecznie amortyzuje oraz zwiększa komfort snu. 

Materac Fit.4.Sleep H3/H4 to produkt antyalergiczny, gwarantujący zdrowy i spokojny sen. Został również wyposażony w funkcjonalny pokrowiec lato/zima, który wyróżnia się właściwościami termoregulacyjnymi. Dzięki temu pomaga zachować odpowiednią temperaturę ciała przez całą noc!

Produkt idealnie sprawdzi się u singli, par oraz alergików. Przeznaczony jest szczególnie dla osób dużych i ciężkich.

Materac JANPOL NOLLI

Materac JANPOL NOLLI nie znalazła się w naszym rankingu bez powodu! Jego bazą są sprężyny Multipocket, które charakteryzują się większym zagęszczeniem sprężyn oraz ich drobniejszą budową. Przekłada się to na stabilność i elastyczność punktową. Oprócz tego, w górnej części znajduje się pianka lateksowa posiadająca w swoim składzie żelowe kapsułki pochłaniające ciepło i wilgoć, które są wydzielane przez użytkownika w czasie snu. Nie można zapomnieć również o piance termoelastycznej i poliuretanowej! A czym wyróżnia się ten model? Jak się okazuje: 

 • jest to materac elastyczny, który może być umieszczany na stelażach regulowanych, 
 • posiada siedem stref twardości, przez co jest w stanie idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika, 
 • wykorzystane w nim materiały gwarantują bezpieczne i antyalergiczne środowisko do zdrowego wypoczynku. 

Materac JANPOL NOLLI klasyfikowany jest jako model o średniej twardości, czyli H2. Jego wypełnienie zostało rozmieszczone w taki sposób, że w każdej chwili możemy zakupiony przez siebie model obrócić, gdyż obie strony są przeznaczone do użytkowania. 

Produkt idealny dla singli oraz par. Może być również zakupiony do sypialni alergików. 

Materac Fit.4.Sleep H2/H3 

Ciekawą propozycją dla osób większych i cięższych jest materac Fit.4.Sleep H2/H3. Jest to innowacyjny materac, który gwarantuje swojemu użytkownikowi możliwość dostosowania odczuwalnej twardości do aktualnych potrzeb oraz wagi. W ten sposób pozwala zadbać o najwyższy, spersonalizowany komfort wypoczynku. Ponadto odpowiednia konstrukcja wkładu sprawia, że charakteryzuje się on podniesioną sprężystością oraz siedmioma strefami twardości. W ten sposób wybrany model gwarantuje stabilne wsparcie całej sylwetki. Warto zwrócić uwagę na ten model również dlatego, że: 

 • zastosowana wewnątrz pianka ma otwartokomórkową strukturę, przez co zapewnia właściwą przewiewność i wentylację, 
 • jego budowa zapobiega gromadzeniu się wilgoci oraz kurzu, przez co są idealne dla alergików, 
 • posiada certyfikat jakości AEH. 

Materac Fit.4.Sleep H2/H3 został wyposażony w lekki i elastyczny pokrowiec typu lato/zima. Wyróżnia się właściwościami termoregulacyjnymi, dzięki czemu latem nie dopuszcza do przegrzania organizm, a zimą - gwarantuje komfort termiczny. 

Produkt idealny dla singli i alergików. Z uwagi na możliwość redukcji drgań, będzie właściwym wyborem do sypialni małżeńskiej, a z uwagi na stopień twardości, sprawdzi się u osób dużych oraz ciężkich. 

Materac HILDING BREAKDANCE

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu, który jest dedykowany szczególnie nastolatkom. Jest to materac HILDING BREAKDANCE, który gwarantuje uczucie relaksu i odprężenia. Jego wnętrze opiera się na niezwykłej piance FlexiFoam w dwóch wariantach - mniej twardym (H2) i bardziej twardym (H3). Profilowane pianki pozwalają na wsparcie całej sylwetki dziecka nie tylko w czasie snu, ale także popołudniowego relaksu. Oprócz tego model ten wyróżnia się: 

 • dobrą wentylacją, 
 • wysoką trwałością,
 • siedmioma strefami twardości. 

Przedstawiona propozycja wyróżnia się również właściwościami antyalergicznymi, gdyż wykorzystane tutaj materiały są bezpieczne dla zdrowia i nie zawierają w sobie żadnych szkodliwych substancji. Zapobiega to pojawianiu się objawów alergii. 

Produkt idealny dla dzieci i młodzieży, ale wyśpią się n nim także single, pary czy alergicy. 

Materac HILDING PASODOBLE

Nie ma lepszego modelu, niż materac HILDING PASODOBLE! Klasyfikuje się go jako produkt bardzo twardy (H4), jednak został tak zaprojektowany, aby ciało użytkownika mogło zagłębić się w jego wkład w miejscach największego nacisku. Odpowiada za to siedem stref twardości, dzięki którym mięśnie odpoczywają, a twardość materaca, jednocześnie zapewniając sprężystość i elastyczność, 

 • włókno z agawy Sizal, które zwiększa wytrzymałość oraz twardość modelu, 
 • piankę FlexiFoam, która nadaje dodatkowej elastyczności i optymalnej miękkości.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż posiada status wyrobu medycznego klasy I. 

Produkt idealnie sprawdzi się dla osób dużych i ciężkich, a także par, singli czy alergików. 

Materac JANPOL ANDROMEDA

Poszukując idealnego podłoża do spania, warto również wziąć pod uwagę materac JANPOL ANDROMEDA, który w swoim wnętrzu posiada sprężyny Multipocket o zastosowaniu medycznym. Ten rodzaj sprężyn charakteryzuje się dużą elastycznością, co przekłada się na doskonałe dopasowanie do ciała podczas snu. Oprócz tego znajdziesz tutaj piankę lateksową, która została specjalnie wyprofilowana. W ten sposób umożliwia stworzenie higienicznego środowiska do zdrowego wypoczynku. Zapobiega on przede wszystkim rozwijaniu się grzybów, bakterii i nie tylko. Oprócz tego model ten odznacza się: 

 • większą żywotnością i trwałością, 
 • siedmioma strefami twardości. 

Nie można zapomnieć również o tym, że model ten posiada status wyrobu medycznego. Oznacza to, że wkład materaca posiada specjalne właściwości prozdrowotne, które zostały potwierdzone restrykcyjnymi testami i badaniami.

Produkt idealnie sprawdzi się w sypialni osób chcących się wyspać w komfortowych warunkach. Będzie odpowiedni także dla par i singli. 

Materac SLEEPMED NATURA PLUS

Ranking kończy materac SLEEPMED NATURA PLUS, jednak i na niego warto zwrócić szczególną uwagę, gdyż jest to model żyjący w zgodzie z naturą oraz środowiskiem. Został stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy dodatkowo mają na uwadze dobro wspólnej planety. Tego typu produkty są biodegradowalne i nadają się do recyklingu. Wewnątrz znajdziemy unikalne pianki, które wykorzystują naturalne oleje. Z uwagi na to, posiadają właściwości antyalergiczne, antybakteryjne oraz prozdrowotne. Nie można również zapomnieć o tym, że model ten: 

 • jest elastyczny, czyli może być użytkowany na stelażu regulowanym, 
 • status wyrobu medycznego, przez co wyróżnia się właściwościami prozdrowotnymi,
 • wyróżnia się wyjątkową cyrkulacją powietrza. 

Materac SLEEPMED NATURA PLUS posiada odpinany top oraz wyróżnia się wyjątkową budową, przez co gwarantuje 6 twardości. W zależności od aktualnych potrzeb użytkownika można go dopasować - wystarczy tylko przełożyć top lub odwrócić go!

Produkt ten jest idealny dla par oraz singli, a także alergików czy osób chcących po prostu wyspać się w komfortowych warunkach. Zaleca się go także osobom dużym i ciężkim. 

Materac 90x200 - podsumowanie

Decydując się na materac 90x200 warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych czynników. Wbrew pozorom - nie są one bez znaczenia, gdyż odpowiadają za dopasowanie modelu do użytkownika. Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jaki stopień twardości powinien charakteryzować wybrany produkt oraz co powinno znaleźć się w jego wnętrzu. W końcu każdy rodzaj wypełnienia ma swoje unikalne właściwości!

Każdy człowiek poświęca na zdrowy i spokojny sen około ⅓ swojego życia. Warto zatem już dziś zadbać o właściwe dopasowanie materaca 90x200 do swoich osobistych potrzeb i preferencji! Powyższy ranking z pewnością ułatwi Ci wybór oraz podpowie, na co zwrócić uwagę!

____________________________________________________________________________________________________________
SleepMed Premium Plus i SleepMed Natura Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Hilding Pasodoble to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: Hilding. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: Embe Poznań Sp. z o.o.

Janpol Andromeda to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: Janpol. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: Embe Poznań Sp. z o.o.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Judyta G

   ???? Artykuł był bardzo pomocny! Szukałam dobrego materaca 90x200 i dzięki temu rankingowi udało mi się wybrać idealny produkt dla mnie. Polecam!

  • Emil K

   Świetnie napisany artykuł, który zawiera wiele przydatnych informacji na temat materacy. Jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru i mogę śmiało polecić każdemu zainteresowanemu.

  • Iga M

   Uwielbiam tę stronę! Artykuły są bardzo interesujące i widać, że autorzy znają się na rzeczy. Ten ranking materacy 90x200 jest świetny, dzięki niemu znalazłam coś dla siebie.

  • Roksana Z

   Wow, jaki świetny artykuł!

  • Tamara W

   Bardzo dokładny ranking i wiele cennych wskazówek dotyczących wyboru materaca. Naprawdę warto przeczytać i skorzystać z tej wiedzy.

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze