Wiadomości i blog

By marca 23, 2023 5 Komentarz

Jaki materac 160x200 jest najlepszy? Ranking 9 produktów

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Jaki materac 160x200 jest najlepszy? Ranking 9 produktów

Urządzając sypialnię, nie możemy zapomnieć o wygodnym i odpowiednio skomponowanym łóżku.  W jego skład wchodzi przede wszystkim wysokiej jakości materac 160x200, który wyróżnia się licznymi, unikalnymi właściwościami. Z uwagi na to, na współczesnym rynku znajdziemy wiele różnych modeli. Z tego artykułu dowiesz się nie tylko, jak wybrać dla siebie najlepszy materac 160x200, ale także zapoznasz się z rankingiem 9 naszym zdaniem najlepszych produktów!

________________________________________________________________________

Spis treści 

 1. Materace 160x200 - na czym polega wybór? 
 2. Materace 160x200 - ranking 9 najlepszych produktów
 3. Materace 160x200 - podsumowanie

________________________________________________________________________

Współczesny tryb życia przyczynia się do wymęczenia organizmu zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Właśnie dlatego warto już dziś zadbać o wysokiej jakości wypoczynek, czyli zdrowy sen. Można go rozpoznać po tym, że rano budzimy się pełni energii oraz wypoczęci. Jednak, jak o niego zadbać? Najlepiej poprzez zainwestowanie w materac 160x200, który jest odpowiednio dopasowany do naszych osobistych potrzeb preferencji! Poprzez uwzględnienie wieku, wagi czy stanu zdrowia użytkownika, jesteśmy w stanie zagadać o najwyższej jakości regenerację oraz spokojny sen. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego dla siebie produktu oraz prezentujemy 9 naszym zdaniem najlepszych produktów, w tym:

 • materac HILDING BOOGIE,
 • materac JANPOL LUNA,
 • materac SLEEPMED PREMIUM,
 • materac HILDING BORA,
 • materac JANPOL POLA,
 • materac Fit.4.Sleep H3/H4,
 • materac JANPOL JAN,
 • materac HILDING NEVADA,
 • materac SLEEPMED NATURA HYBRID PLUS.

Materac 160x200 - na czym polega wybór? 

Na komfortowy sen wpływa przede wszystkim dobry materac 140x200, który odpowiada za właściwe wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację całej sylwetki użytkownika. Jednak największy problem stanowi wybór odpowiedniego podłoża do spania, gdyż na współczesnym rynku znajduje się wiele różnych modeli. A co należy mieć na uwadze, szukając dla siebie najlepszego modelu? Istnieje kilka ważnych czynników takich jak wiek, stan zdrowia czy rozmiar. Jednak warto tutaj wspomnieć o dwóch najważniejszych kwestiach. Jakich? 

Czym jest twardość materaca? 

Twardość materaca definiuje się jako subiektywne dla każdego użytkownika odczucie, które wynika głównie z osobistych preferencji. Nie bez znaczenia jest tutaj waga użytkownika, gdyż zbyt miękki lub zbyt twardy materac nie jest w stanie właściwe wspierać kręgosłup. Twardość dzieli się na:

 • H1, jako materace miękkie, przeznaczone dla osób ważących mniej niż 60 kg, 
 • H2, jako materace średnio twarde, przeznaczone dla osób ważących 60-80 kg, 
 • H3, jako materace twarde, przeznaczone dla osób ważących 80-100 kg, 
 • H4, jako materace bardzo twarde, przeznaczone dla osób ważących powyżej 100 kg.

Odpowiednie dopasowanie twardości do osobistych potrzeb jest ważne, gdyż wpływa na komfort oraz właściwe wsparcie całej sylwetki - w tym kręgosłupa.

Rodzaj wypełnienia a komfort snu

Każdy człowiek ma inne preferencje odnośnie rodzaju odczuwanego komfortu - jedni wolą bardziej sprężyste podłoże, a inni przyjemnie otulające ciało. Z uwagi na to, rodzaje wypełnień dzieli się na: 

 • piankowe - lekkie i przyjemnie otulające ciało, 
 • sprężynowe - redukuje drgania, gwarantując jednocześnie wysoką elastyczność punktową, 
 • hybrydowe - połączenie pianki i sprężyny, wyróżniają się zebraniem najlepszych cech obu wypełnień. 

Producent może dowolnie łączyć kilka rodzajów pianek oraz sprężyn, tworząc unikalne modele. Dzięki temu każdy z nich wyróżnia się innymi właściwościami, co pozwala na idealne dopasowanie do osobistych preferencji. 

Materace 160x200 - ranking 9 najlepszych produktów

W teorii wiemy, co należy uwzględnić przy wyborze podłoża do spania, jednak jak tak naprawdę to wygląda? Otóż w pierwszej kolejności warto zapoznać się z ofertą danego sklepu oraz parametrami modelu, który zwrócił naszą uwagę. Następnie sprawdzamy, czy są one zgodne z naszymi. W poniższym rankingu znajdziesz 9 propozycji materaca 160x200 wraz z opisem!

Materac HILDING BOOGIE

Ranking rozpoczyna ciekawy, składający się w całości z pianek materac HILDING BOOGIE. Bazę stanowi wyprofilowana pianka wysokoelastyczna, gwarantująca optymalne podparcie każdego fragmentu ciała podczas snu. Przekłada się to na właściwą regenerację, a także minimalizuje ryzyko bólu pleców, szyi, barków bądź bioder w ciągu dnia. Wyposażono go w głębokie otwory, które ułatwiają wentylację. Ponadto znajdziesz tutaj chłodzącą piankę FloFom oraz antyalergiczną piankę lateksową. Co więcej, model ten odznacza się: 

 • twardością klasyfikowaną jako H3, 
 • siedmioma strefami twardości, 
 • możliwością użytkowania na stelażach z możliwością regulacji. 

Dodatkowo materac 160x200 został wyposażony w antyalergiczny pokrowiec, który został wykonany z nowoczesnych włókien wiskozowych. Pozwalają one na kontrolowanie poziomu wilgotności materaca, przez co zapobiegają rozwojowi bakterii. 

Produkt idealny dla par, singli i alergików. Mogą w niego zainwestować również osoby aktywne oraz zmagające się z bólem kręgosłupa.

Materac JANPOL LUNA

Model w całości składający się z miękkiej, przyjemnie otulające, a jednocześnie gwarantującej właściwe wsparcie sylwetki pianki. Materac JANPOL LUNA posiada trzy różne rodzaje pianek, które cechują się wysoką gęstością oraz elastycznością. Ich połączenie tworzy unikalny model, który gwarantuje zdrowy i spokojny sen, a do tego wpływa na dogłębną regenerację całego organizmu - zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Jest odporny na odkształcenia, niezwykle trwały i solidny. Do innych, ale równie ważnych cech zalicza się: 

 • posiadanie dwóch twardości klasyfikowanych jako H1 (materac miękki) i H2 (materac średniotwardy), 
 • siedem stref twardości, 
 • możliwość użytkowania na stelażach regulowanych. 

Oprócz tego wykorzystane tutaj materiały są bezpieczne dla zdrowia, gdyż materac 160x200 nie zawiera w sobie szkodliwych substancji oraz nie wywołuje alergii.

Produkt idealny dla par, singli oraz alergików. 

Materac SLEEPMED PREMIUM

Nie mogło zabraknąć tutaj produktu, który sprawdzi się zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych czy starszych. Jest to materac SLEEPMED PREMIUM, który został stworzony z wykorzystaniem innowacyjnych piankę. Dzięki temu model ten jest w stanie dopasować się do wagi, kształtu ciała, a nawet ulubionej pozycji użytkownika. Jednocześnie gwarantuje zdrowy i spokojny wypoczynek - wystarczy tylko dopasować go do swoich osobistych potrzeb i preferencji! Co więcej, odznacza się: 

 • możliwością użytkowania na stelażach regulowanych, 
 • 4 różnymi twardościami, 
 • siedmioma strefami twardości. 

Warto w niego zainwestować, gdyż jest to produkt ze statusem wyrobu medycznego w klasie I. Oznacza to, że posiada właściwości zdrowotne potwierdzone restrykcyjnymi testami i badaniami medycznymi. 

Produkt idealny dla singli, par oraz alergików. Z uwagi na możliwość regulacji twardości sprawdzi się również u osób dużych i ciężkich.

Materac HILDING BORA

Coraz więcej osób wybiera ekologiczne rozwiązania, a jednym z nich jest materac HILDING BORA! Bazuje on aż na trzech innowacyjnych piankach, z czego każda z nich nasączona naturalnym olejkiem. Zastępuje on sztuczne związki chemiczne, przez co produkt ten staje się w pełni bezpieczny dla zdrowia człowieka i to niezależnie od wieku! Model ten zapewnia stabilne podparcie dla całego ciała, co przekłada się na dogłębną regenerację mięśni. Dodatkowo odznacza się sprężystością, elastycznością oraz otwartokomórkowa strukturą, przez co ogranicza gromadzenie się wilgoci czy namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Nie można zapomnieć również o tym, że: 

 • jest to model twardy, klasyfikowany jako H3, 
 • posiada siedem stref twardości, 
 • właściwościami antyalergicznymi. 

Warto tutaj również zwrócić uwagę na pokrowiec, który został wykonany z naturalnych włókien lnu. W połączeniu z przędzą wiskozową i poliestrową są w stanie absorbować wilgoć oraz zapewnić optymalny komfort termiczny.

Produkt idealny dla par, singli oraz alergików. Ponadto mogą w niego zainwestować osoby duże i ciężkie, a także prowadzące na co dzień aktywny styl życia.

Materac JANPOL POLA

Kolejnym produktem w naszym rankingu jest materac JANPOL POLA, który w całości składa się z zaawansowanych technologicznie poranek. Został on wyposażony w warstwę żelową, odpowiadająca za właściwy przepływ powietrza oraz właściwości termoregulacyjne. W środkowej części umieszczono piankę termoelastyczną, która sprawia, że podłoże jest w stanie przystosować się do kształtu ciała użytkownika. W dolnej części umieszczono piankę hybrydową, przyczyniająca się do prawidłowego podtrzymania sylwetki. Sam materac: 

 • charakteryzuje się średnią twardością (H2), 
 • posiada siedem stref twardości, 
 • ma przeznaczone dwie strony do użytkowania. 

Sam wkład posiada specjalne profilowania i nacięcia, które przekładają się na optymalną wentylację. Zapobiega to rozwijaniu się szkodliwych bakterii oraz gromadzeniu wilgoci, co wpływa na higieniczne warunki do wypoczywania. 

Produkt idealny dla par i singli. 

Materac Fit.4.Sleep H3/H4

Materac Fit.4.Sleep H3/H4 to wyjątkowe materac gwarantujący zdrowy i komfortowy sen. Wpływają na to dwie warstwy pianek wysokoelastycznych, a każda z nich odznacza się inną twardością. Jedna z nich klasyfikowana jest jako twarda (H3), a druga jako bardzo twarda (H4). Pozwala to na łatwe rysowanie produkty do swoich aktualnych potrzeb i preferencji. Sam materac 160x200 pozwala na rozluźnienie mięśni i ich dogłębną regenerację. Oprócz tego produkt ten: 

 • zapewnia 4 zróżnicowane pod względem twardości i odczuwalnego komfortu powierzchnie do snu,
 • siedem stref twardości, 
 • jest przystosowany do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji.

Produkt ten został wyposażony w pokrowiec EasyRefresh, który wyróżnia się właściwościami termoregulacyjnymi. Biała część uniemożliwia rozwój pleśni i nie dopuszcza do przegrzania organizmu. Natomiast szara część cechuje się wysoką elastycznością oraz zdolnością do zatrzymywania ciepła w czasie chłodniejszych dni.

Produkt idealny dla singli, par oraz alergików. Sprawdzą się również w sypialni osób dużych i ciężkich. 

Materac JANPOL JAN

Materac JANPOL JAN to model gwarantujący zdrowy wypoczynek w komfortowych warunkach. W jego wnętrzu znajdziesz malutkie sprężyny Multipocket, które są w stanie reagować na nacisk wywierany podczas użytkowania. Przekłada się to na wysoką elastyczność punktową oraz redukcję drgań. Są one otoczone przez piankę termoelastyczną i żelową, które przyjemnie otulają ciało oraz pozwalają na dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała. Przekłada się to na dogłębną regenerację mięśni i nie tylko. Nie można również zapomnieć o tym, że jest to produkt: 

 • klasyfikowany jako H2, czyli o średniej twardości, 
 • posiadający siedem stref twardości, 
 • wyróżniający się specjalnymi profilowaniami i nacięciami wpływający na optymalną wentylację. 

Materac JANPOL JAN może być wyposażony w dwa pokrowce. Pierwszy z nich to Biaxial, czyli trwały i gwarantujący delikatny masaż ciała produkt. Drugim natomiast jest Microtencel, odznaczający się wytrzymałością i hamowaniem rozwoju bakterii. 

Produkt idealny dla par i singli. 

Materac HILDING NEVADA

W dzisiejszych czasach zdecydowanie stawia się na jakość nabywanych przez siebie produktów. Z uwagi na to, warto rozważyć materac HILDING NEVADA, który to został stworzony z myślą o środowisku. Wykorzystuje on surowce naturalne, takie jak len, bawełna organiczna czy lateks organiczny. Co więcej - sztuczne związki chemiczne zastąpione zostały olejami! Sama baza tego modelu składa się ze sprężyn kieszeniowych, które gwarantują sprężystość oraz elastyczność punktowa. Co więcej, nie powodują drgań oraz odpowiadają za właściwe wsparcie kręgosłupa. Znajduje się tutaj również pianka wysokoelastyczna oraz lateks naturalny. Oprócz tego model ten: 

 • posiada dwie różne twardości - H2 i H3, 
 • wyróżnia się siedmioma strefami twardości, 
 • odznacza się właściwościami antyalergicznymi. 

Dodatkowo na komfort snu wpływa wyjątkowy pokrowiec stworzony z naturalnych włókien lnu. Absorbują wilgoć oraz zapewniają optymalny komfort termiczny przez całą noc. Przekłada się to na zdrowy i spokojny sen. 

Produkt idealny dla par, singli oraz alergików. Ponadto świetnie sprawdzi się u osób starszych oraz zmagających się z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa. 

Materac SLEEPMED NATURA HYBRID PLUS

Połączenie ekologicznych materiałów wraz z nowoczesnymi technologiami pozwala na stworzenie unikalnego podłoża do spania, jakim jest materac SLEEPMED NATURA HYBRID PLUS! W jego wnętrzu znajdują się sprężyny kieszeniowe, odpowiadające za sprężystość i redukcję drgań. Dodatkowo zastosowaniu tutaj warstwę pianki Naturalis oraz HR BIO. Ich obecność zwiększa komfort użytkowania. Dodatkowo znajduje się tutaj odpinany top z pianki termoelastycznej Visco Bio o działaniu prozdrowotnym, relaksującym i odprężającym. Całość jest w stanie zagwarantować najlepsze dopasowanie do anatomicznych kształtów ciała użytkownika, co przekłada się na zdrowy i spokojny sen. Oprócz tego: 

 • tworzy 6 twardości, 
 • posiada właściwości antyalergiczne, 
 • odznacza się siedmioma strefami twardości. 

Warto w niego zainwestować, gdyż jest to produkt ze statusem wyrobu medycznego w klasie I. Oznacza to, że posiada właściwości zdrowotne potwierdzone restrykcyjnymi testami i badaniami medycznymi. 

Produkt idealny dla par, singli i alergików. Świetnie sprawdzi się również u osób dużych i ciężkich. 

Materac 160x200 - podsumowanie

Podsumowując - nie ma jednego, uniwersalnego podłoża do spania. Musisz dokładnie zastanowić się nad tym, jakie są Twoje osobiste potrzeby oraz preferencje odnośnie materaca 160x200. A przy wyborze być może pomoże Ci przygotowany przez nas ranking!

Dobry materac 160x200 to gwarancja zdrowego i spokojnego wypoczynku. Zatem nie zwlekaj i już dziś zastanów się, czego tak naprawdę oczekujesz od podłoża do spania, a następnie zapoznaj się z ofertą sklepów stacjonarnych i internetowych. 

_____________________________________________________________________________________________________________
SleepMed Natura Hybrid Plus i  SleepMed Premium to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Tomek B

   Autorzy artykułu skupiają się na różnych aspektach materacy, takich jak jakość, wygoda, trwałość czy cena. Dzięki temu można dokonać przemyślanego wyboru i znaleźć materac, który spełni nasze oczekiwania.

  • Pauina P

   Cieszę się, że autorzy artykułu skupili się na różnych typach materacy, takich jak lateksowe, piankowe czy sprężynowe. To pozwala na dokonanie porównania i wybranie produktu, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

  • Julia O

   Podoba mi się, że artykuł zawiera informacje na temat producentów materacy. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu można poznać marki, które oferują najlepsze produkty i wybrać materac od sprawdzonego i renomowanego producenta.

  • Marta Z

   Fajnie, że autorzy artykułu zwrócili uwagę na fakt, że każda osoba ma inne preferencje dotyczące materaca. Dlatego przedstawili różne modele, które odpowiadają różnym potrzebom i preferencjom.

  • Gosia M

   Artykuł zawiera dokładny opis każdego z produktów w rankingu, co pozwala na poznanie szczegółów każdego materaca. Jest to bardzo przydatne przy wyborze.

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze