Wiadomości i blog

By marca 28, 2023 5 Komentarz

W jaki materac 180x200 zainwestować? Oto ranking 9 produktów

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

W jaki materac 180x200 zainwestować? Oto ranking 9 produktów

Szukasz komfortowego podłoża do spania? Trafiłeś/aś na artykuł przygotowany specjalnie dla Ciebie! Przygotowaliśmy ranking najlepszych naszym zdaniem produktów, w skład których wchodzą materace 180x200. Znajdziesz tutaj modele dla par, singli, alergików czy też osób cierpiących na dolegliwości ze strony kręgosłupa. A czym jeszcze się odznaczają? 

________________________________________________________________________

Spis treści 

 1. Materace 180x200 - na czym polega wybór? 
 2. Materace 180x200 - ranking 9 najlepszych produktów
 3. Materace 180x200 - podsumowanie

________________________________________________________________________

Coraz więcej osób zauważa znaczące spadki energii w ciągu dnia, przez co nie ma siły na wykonywanie obowiązków związanych zarówno z życiem prywatnym, jak i zawodowym. Właśnie dlatego warto postawić na zdrowy sen w komfortowych warunkach, jakie oferuje dobry materac 180x200. Dzięki temu Twoje ciało może się zregenerować i odpocząć po ciężkim dniu. Niestety, często jest problem z wyborem odpowiedniego dla siebie modelu - dlaczego? Jak się okazuje, uwzględnia się tutaj wiele czynników, o których niekoniecznie wiesz. W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze komfortowego materaca 180x200 oraz zaprezentujemy 9 naszym zdaniem najlepszych produktów, które spełniają różne wymagania, takie jak: 

 • materac JANPOL PALMA,
 • materac HILDING FANDANGO,
 • materac SLEEPMED COMFORT PLUS,
 • materac Fit.4.Sleep H2/H3,
 • materac HILDING FEN,
 • materac SLEEPMED HYBRID SUPREME,
 • materac JANPOL CORA,
 • materac HILDING TANGO,
 • materac Fit.4.Sleep Cool Breeze.

Materac 180x200 - na czym polega wybór? 

Wybór materaca 180x200 to dla niejednej osoby twardy orzech do zgryzienia. A jak wybrać odpowiedni dla siebie model? Wszystko zaczyna się od stwierdzenia, czego tak naprawdę oczekujesz od podłoża do spania - jakimi właściwościami ma się wyróżniać. Można to określić na podstawie osobistych czynników, w skład których wchodzi stan zdrowia, wiek oraz rozmiar. Jednak do najbardziej problematycznych zalicza się stopień twardości. Wynika to z faktu, iż jest to subiektywne dla każdego odczucie, bazujące na osobistych preferencjach oraz wadze użytkownika. Określa się je odznaczeniami od H1 do H4, gdzie H1 to materac bardzo miękki (dla osób ważących mniej niż 60 kg), a H4 - bardzo twardy (dla osób ważących ponad 100 kg). Prezentowane w naszym rankingu materace 180x200 mogą, ale nie muszą mieć jednej, określonej twardości. Znajdziesz tutaj materace o 2, 4 lub 6 twardościach, które wynikają z budowy oraz wykorzystanego wypełnienia. Ono również jest ważne, gdyż odpowiada za wiele unikalnych cech wybranego przez Ciebie modelu. Dzieli ono materace na modele: 

 • piankowe, wykorzystujące jedną lub kilka połączonych ze sobą pianek, 
 • sprężynowe, wykorzystujące sprężyny kieszeniowe o większych lub mniejszych średnicach, 
 • hybrydowe, łączące w sobie piankę i sprężyny. 
 • Materace 180x200 - ranking 9 najlepszych produktów

Chcąc znaleźć najlepsze dla siebie podłoże do spania, warto spojrzeć na ranking materacy 180x200. Zawiera on różnego rodzaju produkty, które różnią się między sobą budową, rodzajem wypełnienia czy twardością. Sprawdź, na które modele warto zwrócić uwagę!

Materac JANPOL PALMA

Nasz ranking rozpoczyna wyjątkowy materac JANPOL PALMA, który jest modelem piankowym. Został stworzony z bezpiecznych dla zdrowia oraz niezwykle wytrzymałych komponentów. Pierwszym z nich jest innowacyjna pianka wysokoelastyczna, która odpowiada za utrzymanie poszczególnych partii kręgosłupa w prawidłowej pozycji. Jest wyjątkowo sprężysta oraz umożliwia dogłębną regenerację mięśni. Znajdziesz tutaj także nowoczesną piankę hybrydową. Dzięki jej zwiększonej gęstości zapobiega odkształceniom spowodowanym regularnym użytkowaniu. Co więcej, model ten: 

 • posiada właściwości antyalergiczne, 
 • klasyfikowany jest jako H3, czyli materac twardy, 
 • może być użytkowany na stelażach z możliwością regulacji. 

Materac 180x200, jakim jest JANPOL PALMA ma dwie strony przystosowane do użytkowania. Jest to praktyczne, gdyż regularna zmiana stron oraz obracanie materaca o 180° zapewnia odpowiednią wentylację i znacząco zwiększa jego trwałość.

Produkt idealny dla par i singli. Z uwagi na stopień twardości, sprawdzi się u osób dużych i ciężkich. 

Materac HILDING FANDANGO

Poszukujesz mocnego wsparcia oraz najwyższego komfortu wypoczynku? Przed Tobą idealne rozwiązanie, jakim jest materac HILDING FANDANGO! Bazę stanowią sprężyny kieszeniowe, odpowiadające za wysoką elastyczność punktową oraz właściwe dopasowanie się podłoża do sylwetki użytkownika. Dla wygody użytkownika uwzględniono tutaj piankę FlexiFoam, a w celu utwardzenia powierzchni oraz zwiększenia higieniczności wypoczynku postawiono na filc i matę kokosową! Całość tworzy materac 180x200, który idealnie wspiera kręgosłup oraz gwarantuje pełną regenerację mięśni. Co więcej, odznacza się: 

 • dwiema twardościami, klasyfikowanymi jako H3 i H4, 
 • siedmioma strefami twardości, 
 • certyfikatem jakości AEH. 

Należy również zaznaczyć, że model ten posiada status wyrobu medycznego w klasie I. Oznacza to, że wyróżnia się właściwościami zdrowotnymi, które zostały potwierdzone restrykcyjnymi testami i badaniami medycznymi. 

Produkt idealny dla par, singli oraz alergików. Z uwagi na twardość, zaleca się je przede wszystkim osobom dużym i ciężkim. 

Materac SLEEPMED COMFORT PLUS

Nowoczesny i ekskluzywny materac 180x200? Jesteś we właściwym miejscu, gdyż materac SLEEPMED COMFORT PLUS został stworzony z myślą o klientach oczekujących najwyższej wygodny w czasie snu - i to każdego dnia! W całości składa się z innowacyjnych pianek, które pozwalają na doskonałą regenerację mięśni oraz są w stanie odciążyć poszczególne partie kręgosłupa. Co  więcej, wykazuje się właściwościami antyalergicznymi wynikających z wykorzystanych wewnątrz materiałów oraz właściwej wentylacji wypełnienia. Ponadto: 

 • posiada odpinany top, 
 • oferuje stworzenie 6 zróżnicowanych pod względem komfortu i twardości rozwiązań, 
 • może być użytkowany na stelażach z możliwością regulacji. 

Należy również zaznaczyć, że model ten posiada status wyrobu medycznego w klasie I. Oznacza to, że wyróżnia się właściwościami zdrowotnymi, które zostały potwierdzone restrykcyjnymi testami i badaniami medycznymi. 

Produkt idealny dla par, singli oraz alergików. Sprawdzi się również w sypialni osób dużych i ciężkich, a także cierpiących na dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa.

Materac Fit.4.Sleep H2/H3

W naszym rankingu znajdziesz również materac Fit.4.Sleep H2/H3, który jest modelem posiadającym nowoczesne sprężyny kieszeniowe oraz dwie innowacyjne pianki. A co z tego wynika? Przede wszystkim cechuje się elastycznością punktową, przez co ciężar ciała nie jest przenoszony w inne miejsca wyrobu. Co więcej, podłoże to jest w stanie dopasować się do anatomicznych kształtów Twojego ciała, przez co gwarantuje najlepsze wsparcie. Przekłada się to na zdrowy i efektywny wypoczynek. Oprócz tego materac 180x200 odznacza się:

 • dwiema twardościami sklasyfikowanymi jako H2 i H3, 
 • siedmioma strefami twardości, 
 • certyfikatem AEH. 

Warto również zaznaczyć, że przy produkcji tego materaca użyto materiałów bezpiecznych dla zdrowia. Oznacza to, że nie zawierają szkodliwych substancji oraz nie wywołują alergii. Jeśli tylko odpowiada Twoim osobistym preferencjom, to warto w niego zainwestować - w końcu przyszedł czas, abyś obudził się wypoczęty i pełen energii! 

Produkt idealny dla par, singli oraz alergików. Sprawdzi się również w sypialni osób dużych i ciężkich. 

Materac HILDING FEN

Na pewno cenisz sobie najwyższy komfort wypoczynku - w końcu przekłada się to na zdrowy sen! Szukając unikalnego oraz ekologicznego rozwiązania, warto postawić na materac HILDING FEN. Idealnie sprawdza się u osób, które chcą podnieść jakość swojego snu, niekoniecznie inwestując w nowy, pełnowymiarowe podłoże do spania! Jest to model nawierzchniowy, czyli cienki, bo ośmiocentymetrowy materac składający się jedynie z pianki lateksowej. Dzięki niej odznacza się wysoką sprężystością, wytrzymałością oraz właściwościami antyalergicznymi. Co więcej, gwarantuje: 

 • optymalne wsparcie całej sylwetki, 
 • higieniczne warunki do wypoczywania, 
 • ochronę materaca głównego. 

Czasem nie można pozwolić sobie na zupełnie nowy materac 180x200, dlatego w naszym rankingu nie mogło zabraknąć innego rozwiązania! Materac HILDING FEN podniesie komfort oraz korzystnie wpłynie na jakość wypoczynku. 

Produkt idealny dla par, singli oraz alergików. Zaleca się go także osobom zmagającym się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa oraz seniorom. 

Materac SLEEPMED HYBRID SUPREME

SleepMed w swojej ofercie ma nie tylko modele piankowe, ale również hybrydowe. Właśnie dlatego w naszym rankingu nie mogło zabraknąć takiego produktu, jak materac SLEEPMED HYBRID SUPREME. Wykorzystuje on najwyższej jakości wypełnienie, którego bazą są sprężyny kieszeniowe. Odpowiadają one za redukcję drgań, sprężystość podłoża oraz wysoką elastyczność punktową. Wewnątrz znajdziesz również kilka unikalnych pianek, których obecność gwarantuje przyjemne otulenie ciała oraz właściwe wsparcie kręgosłupa. Są miękkie i plastyczne, przez co redukują napięcie mięśni, jednocześnie gwarantując maksymalną regenerację. Nie można również zapomnieć o tym, że: 

 • pozwala uzyskać 4 zróżnicowanej twardości, 
 • posiada siedem stref twardości, 
 • wyróżnia się właściwościami antyalergicznymi. 

Należy również zaznaczyć, że model ten posiada status wyrobu medycznego w klasie I. Oznacza to, że wyróżnia się właściwościami zdrowotnymi, które zostały potwierdzone restrykcyjnymi testami i badaniami medycznymi. 

Produkt idealny dla par, singli oraz alergików.  Z uwagi na możliwość regulacji twardości, świetnie sprawdzi się u osób dużych i ciężkich. 

Materac JANPOL CORA

Uwagę wielu osób przyciąga także wysokiej klasy materac JANPOL CORA, który zapewnia komfortowy sen nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Bazą są tutaj sprężyny kieszeniowe, które gwarantują efektywny wsparcie sylwetki. Niwelują one uczucie falowania powierzchni wkładu, co jest szczególnie istotne w przypadku użytkowania go przez pary. Na komfort snu wpływają także pianki gwarantujące solidną strukturę, która jest odporna na odkształcenia. Oprócz tego materac 180x200 wykazuje sprężystość oraz wykazuje właściwości antyalergiczne. Nie można również zapomnieć o: 

 • twardości, gdyż model ten jest klasyfikowany jako średniotwardy, czyli H2, 
 • siedmiu strefach twardości, 
 • właściwym wsparcie pleców. 

Materac JANPOL CORA to produkt, który uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I. Oznacza to, że posiada właściwości zdrowotne potwierdzone restrykcyjnymi testami i badaniami medycznymi.

Produkt idealny dla par, singli oraz alergików.  Z uwagi na status wyrobu medycznego, mogą w niego zainwestować także osoby zmagające się z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa. 

Materac HILDING TANGO

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć klasycznego rozwiązania, jakim jest materac HILDING TANGO. W całości bazuje on na nowoczesnej sprężynie kieszeniowej, która stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań wykorzystywanych obecnie w produktach do spania. Wyróżnia się tym, że każda sprężyna jest osadzona w osobnym woreczki z flizeliny, czyli kieszonce. Dla Ciebie oznacza to nie przenoszenie się drgań oraz wysoką elastyczność punktową. Co więcej, przekłada się to na niemalże idealne dopasowanie do anatomicznych kształtów ciała użytkownika! Inwestując w materac 180x200, jakim jest HILDING TANGO nie można również zapomnieć o tym, że:

 • posiada siedem stref twardości, 
 • jest to produkt klasyfikowany pod względem twardości jako średnio twardy (H2) i twardy (H3), 
 • wyróżnia się właściwościami antyalergicznymi. 

Wykorzystano tutaj również dwie unikalne pianki - FlexiFoam oraz wysokoelastyczną, dzięki czemu materac jest bardziej wytrzymały, nie ulega odkształceniom oraz odznacza się wyjątkową plastycznością. 

Produkt idealny dla par, singli i seniorów. Świetnie sprawdzi się również w sypialni osób starszych oraz zmagających się dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa. 

Materac Fit.4.Sleep Cool Breeze

Nasz ranking kończy unikalna propozycja, która sprawdzi się świetnie w naszym łóżko zarówno latem, jak i zimą, a jest nim materac Fit.4.Sleep Cool Breeze. Posiada on doskonałe właściwości termoregulacyjne, gdyż każda ze stron zapewnia inny komfort oraz optymalne warunki dopasowane do pory roku. Model ten został zbudowany na bazie trzech nowoczesnych pianek wskazujących różne właściwości. Uwzględnia się tutaj:

 • piankę wysokoelastyczną, odznaczającą się wysoką sprężystością, wytrzymałością i odpornością na odkształcenia, 
 • piankę termoelastyczną, odznaczająca się idealnym dopasowaniem do indywidualnego kształtu ciała i pozycji snu, 
 • piankę NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze, odznaczająca się izolacją termiczną. 

Nie można zapomnieć o tym, że materac 180x200 klasyfikowany jest jako model twardy, czyli H3, Oprócz tego możesz go użytkować na stelażach z możliwością regulacji. 

Produkt idealny dla par, singli oraz alergików. Z uwagi na stopień twardości, sprawdzi się idealnie u osób dużych i ciężkich. 

Materac 180x200 - podsumowanie

Podsumowując, na rynku i w naszym sklepie znajdziesz wiele różnych produktów do spania. Materace 180x200 dostępne są w licznych wersjach m.in. pod kątem wypełnienia czy twardości, dzięki czemu jesteś w stanie wybrać idealny model dla siebie. Pamiętaj, że nie ma jednego, uniwersalnego modelu, dlatego należy wziąć pod uwagę osobiste preferencje. 

Dobry materac 180x200 to nie tylko przystępna cena czy ładny wygląd. Liczy się tutaj właściwe dopasowanie do potrzeb i preferencji użytkownika, gdyż tylko wtedy jesteś w stanie porządnie się wyspać. Wysokiej jakości modele w różnych wariantach znajdziesz na naszej stronie.

____________________________________________________________________________________________________________
SleepMed Hybrid Supreme i SleepMed Comfort Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.
Hilding Fandango to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: Hilding. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: Embe Poznań Sp. z o.o.
Janpol Cora to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: Janpol. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: Embe Poznań Sp. z o.o.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Zdzisław E

   Ten artykuł był dla mnie niezwykle pomocny w wyborze idealnego materaca. Zawarte w nim porównania i opinie innych użytkowników pomogły mi dokonać przemyślanego wyboru i znaleźć produkt, który spełni moje oczekiwania.

  • Monika G

   Cieszę się, że artykuł przedstawia modele materacy w różnych przedziałach cenowych. Dzięki temu każdy może znaleźć produkt, który odpowiada jego budżetowi, bez rezygnacji z jakości.

  • Oliwia W

   Artykuł jest bardzo wyczerpujący i zawiera wiele informacji na temat różnych marek i modeli materacy. Jest to świetne źródło informacji dla każdej osoby, która szuka odpowiedniego produktu i chce dowiedzieć się więcej na jego temat.

  • Sara D

   Podoba mi się, że autorzy artykułu skupili się nie tylko na wygodzie, ale też na zdrowiu użytkownika. Opisy i porównania dotyczące właściwości ortopedycznych i antyalergicznych materacy są bardzo pomocne dla osób z problemami zdrowotnymi.

  • Edward F

   W artykule znalazłem dokładne informacje dotyczące rozmiaru i specyfikacji każdego z produktów. Dzięki temu mogłem łatwo porównać modele i wybrać ten, który najlepiej odpowiada moim potrzebom.

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze