Materace - Chełmek - małopolskie

Nad Przemszą w województwie małopolskim położone jest miasto Chełmek. Aż do XIX wieku funkcjonowała tam wieś rolnicza, a w jej pobliżu znajdował się znany kamieniołom. Miejscowość znana jest jako stolica przemysłu obuwniczego. Z czego jeszcze słynie Chełmek? Uznaje się, że to stąd pochodzi pierwsza Polska gazeta. “Echo Chełmka” powstało w 1934 roku. Jakie punkty na mapie miasta reprezentują wartość historyczną i warto je zobaczyć odwiedzając Chełmek? Przede wszystkim relief w przestrzeni fabrycznej. Jest to kompozycja pochodząca z 1972 roku. Aktualnie znajduje się on na terenie biurowca dawnej fabryki obuwia. Z tym miejscem związana jest też obuwnicza mozaika. W 2022 roku została poddana renowacji i obecnie można podziwiać ją w zlokalizowanej w Chełmku Hali Widowiskowo-Sportowej. Spacerując po mieście warto udać się pod budynek dawnej szkoły przy ulicy Krakowskiej. Na jej budynku znajduje się przepiękny Relief, który został wykuty przez żyjących tam niegdyś uczniów szkoły obuwniczej. Okolice miasteczka sprzyjają z kolei aktywnej rekreacji. W okolicznym krajobrazie wyróżnia się wzgórze Skała. Po zdobyciu tego szczytu można podziwiać Karpaty, Kotlinę Oświęcimską, a także Wyżynę Śląsko-Krakowską. Zdecydowanie warto przyjść tu na spacer, aby odpocząć na łonie natury. Miłośnicy historii powinni wybrać się na plenerową ekspozycję niemieckich budowli militarnych, a także przespacerować się do tablicy, która upamiętnia polskich żołnierzy.

Materace Chełmek

Urząd Miasta Chełmek
Krakowska 11, 32-660 Chełmek


Telefon: 33 844 90 00

Godziny otwarcia:
poniedziałek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 15:30
środa 7:30 - 15:30
czwartek 7:30 - 16:00
piątek 7:30 - 15:00
sobota - ZAMKNIĘTE
niedziela - ZAMKNIĘTE

Jeśli będziesz przejazdem w Chełmku, koniecznie przespaceruj się po tej Polskiej stolicy obuwnictwa. Skorzystaj też z okolicznej zieleni i obejrzyj miejskie reliefy. Mieszkańcy Chełmka chętnie korzystają z bliskości przyrody oraz doceniają historię przemysłu obuwniczego związaną z ich miejscem zamieszkania. Warto pamiętać o tym, że aby móc w pełni cieszyć się urokliwymi zakątkami Chełmka, koniecznie należy zadbać o regenerację. Z tego powodu w każdej sypialni w mieście powinien znaleźć się wygodny materac oraz akcesoria sypialniane wysokiej jakości. W końcu sen to podstawa dobrego samopoczucia i nie można go lekceważyć!

Materace w Chełmek do nabycia także w internecie

Materace do spania w mieście Chełmek stanowią podstawę wyposażenia każdej sypialni. Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnorodnych modeli - tak szeroki wybór staje się często przyczyną wielu wątpliwości. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zamówienie materaca online. W sklepach internetowych znajdują się bowiem precyzyjnie skonstruowane opisy, a dzięki dostępowi do szczegółowej specyfikacji produktu, można z łatwością dobrać egzemplarz idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Chełmek

Sypialnia to serce każdego domu. To w tym pomieszczeniu spędzamy aż ⅓ domu! Szczególne znaczenie ma ten pokój w mieszkaniach par. To właśnie tam partnerzy śpią, a także odpoczywają wspólnie po długich dniach, pełnych wyzwań. Najlepsze do sypialni małżeńskich będą materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe 160x200 i 140x200, charakteryzujące się wysokim stopniem elastyczności punktowej. Polecane wypełnienia to w szczególności pianka termoelastyczna oraz sprężyny kieszeniowe.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Chełmek

Materace piankowe, sprężynowe, hybrydowe 90x200 i 80x200 to najbardziej uniwersalne modele do kawalerek, sypialni dziecięcych lub pokojów dla seniorów. Są to optymalne wymiary - gwarantują wystarczającą ilość swobody, a dodatkowo zmieszczą się nawet w wyjątkowo niewielkim pomieszczeniu. Warto bowiem pamiętać o tym, że wymiary powinny być dobrane nie tylko do upodobań użytkownika, ale również do metrażu sypialni. Zbyt duże łóżko sprawi, że wystrój pokoju przestanie być estetyczny

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Chełmek

Osoby dysponujące dużą sypialnią mogą zdecydować się na zakup materacy piankowych, sprężynowych i hybrydowych 100x200 lub 120x200. Jest to opcja, która każdemu zagwarantuje wyjątkowy, niezastąpiony komfort - oczywiście pod warunkiem, że zostanie dobrana odpowiednia twardość. Szerokie materace pojedyncze powinny wybierać m.in. osoby, które często zmieniają pozycję podczas snu. Wąski materac mógłby ograniczać ich ruchy i negatywnie wpływać na głębokość snu.

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Chełmek

Inne elementy, które stanowią kluczowy element wyposażenia sypialni to kołdry, poduszki i poszwy. Najważniejsze są oczywiście poduszki. Ich zadanie jest bowiem podobne do tego, któremu musi podołać materac. A mianowicie, mają one podpierać część szyjną kręgosłupa. Ważne jest także to, z jakiego materiału wykonano akcesoria sypialniane. Na ten aspekt powinni zwrócić uwagę przede wszystkim alergicy. Tkaniny powinny być przewiewne i jak najbardziej naturalne. Jeśli będą wywoływał pocenie lub sprzyjały przegrzewaniu się ciała, sen nawet na najlepszym materacu nie będzie komfortowy.

Materace Chełmek - sklep stacjonarny

Popularność zakupów internetowych nieustannie rośnie. Nadal jednak wiele osób rezygnuje z zamawiania produktów o dużych gabarytach. Jeśli nie masz czasu na odwiedzanie sklepów stacjonarnych, zamów materac w naszym sklepie internetowym! Konsultanci dostępni na czacie rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości, a kurier bezpiecznie dostarczy Twój nowy materac pod same drzwi!

Wybrani najlepsi producenci materacy