Materace - Kęty - małopolskie

Kęty to ciekawa miejscowość leżąca w Kotlinie Oświęcimskiej, w dolinie rzeki Soły. Przynależy do województwa małopolskiego i powiatu oświęcimskiego. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Kęty. Posiada ponad 18 tysięcy mieszkańców. Co ciekawe, miasto istnieje już od XIII wieku – otrzymało lokację miejską w 1237 roku i stało się później miastem królewskim starostwa oświęcimskiego. Uważa się, że nazwa miasta wywodzi się od słowa “kąt”, które odnosi się do jej lokalizacji. Herb za to wiąże się z legendą o orlicy znalezionej przez założycieli miejscowości. W Kętach mieszkało wielu rzemieślników czy handlarzy, dzięki czemu miasto prężnie się rozwijało. Pod koniec XVII wieku rozpoczęto tu budowę klasztoru Franciszkanów Reformatów. Po II Wojnie Światowej, w 1953 roku utworzono Zakład Metali Lekkich “Kęty”, który okazał się istotnym przedsiębiorstwem dla miasta. Obecnie firma funkcjonuje jako Grupa Kęty. Miejscowość stała się istotnym ośrodkiem przemysłowym i gospodarczym dla tego terenu. Największą rolę odgrywa tu przemysł metali nieżelaznych, ale oprócz tego działa też przemysł spożywczy czy maszynowy. W Kętach mamy trzy szkoły podstawowe oraz cztery szkoły średnie. Układ urbanistyczny miasta został uznany za zabytek z racji swojego średniowiecznego rynku, kamienic pochodzących z XIX wieku czy charakterystycznego układu ulic.

Materace Kęty

Urząd Gminy
Rynek 7, 32-650 Kęty


tel.: 33 844 76 00

Godziny otwarcia:
poniedziałek 07:30–15:30
wtorek 07:30–17:00
środa 07:30–15:30
czwartek 07:30–15:30
piątek 07:30–14:00
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

Nie ma wątpliwości, że przejście się po Starówce w Kętach to obowiązkowy punkt wycieczki. Dzięki temu będziemy mogli podziwiać dawne budowle i ich ciekawe ułożenie. Aby mieć Stare Miasto na wyciągnięcie ręki, zarezerwujmy sobie pobyt w hotelu, który mieści się w tej okolicy. W ten sposób będziemy mogli sobie swobodnie spacerować, bo będziemy wiedzieć, że wrócimy do komfortowego, przytulnego hotelu. Wszyscy wiemy, jak ważne jest posiadanie miejsca, w którym możemy się zrelaksować. Równie istotne jest to, aby znalazł się tam wygodny materac, na którym będziemy mogli się położyć. To dzięki niemu odprężymy mięśnie i w pełni wypoczniemy. Widzimy, że to niezbędny element zarówno w hotelowej, jak i naszej własnej sypialni!

Materace Kęty do nabycia także w internecie

Nie można ukryć, że materac to ważny wydatek. Z tego względu może towarzyszyć nam pewien stres podczas jego zakupu – chcemy mieć pewność, że wybierzemy idealny model, który w stu procentach spełni nasze oczekiwania. Na szczęście dzięki temu, że teraz materace Kęty dostępne są również w internecie, nie mamy czego się obawiać. Z łatwością znajdziemy tam dopasowany do nas materac, który będzie wyróżniał się wspaniałą jakością. Nie musimy nigdzie iść, aby go odebrać, ponieważ pod nasz próg dostarczy nam go kurier!

Materace dla par, 160x200, 140x200 do kupienia w Kęty

Kiedy dzielimy sypialnię z partnerem, od czasu do czasu może się zdarzyć, że zakłóci on nasz sen. Niektórzy głośno chrapią, inni nie umieją znaleźć wygodnej pozycji snu… Powody mogą być różne. Jednemu z nich możemy jednak zapobiec – wystarczy zainwestować w materace Kęty, które są dopasowane do łóżek dwuosobowych. Dzięki temu powierzchnia snu nie będzie wzbudzać w żadnej ze stron dyskomfortu, a nasze ciało będzie mogło się w pełni odprężyć. Umożliwią to materace piankowe, sprężynowe, jak i hybrydowe w rozmiarze 160x200 oraz 140x200.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Kęty

Wszyscy wiemy, że koszmary to nic przyjemnego. Niestety, czasem dzieje się tak, że nieprzyjemne sny szczególnie się nasilają. Wtedy trudno nam w nocy zmrużyć oczy i odprężyć ciało. Na skutek tego możemy czuć się zmęczeni i osłabieni. Zanim nasze samopoczucie jeszcze bardziej się pogorszy, zaopatrzmy się w jeden z materacy piankowych, sprężynowych lub hybrydowych. Ich właściwości sprawiają, że momentalnie się rozluźniamy, a spokojny, komfortowy sen przychodzi z łatwością. Śpiąc na takim podłożu, bez wątpienia szybko poradzimy sobie z nieprzyjemnymi snami.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Kęty

Najlepszy sposób na stres? Wypoczynek! Nawet jeśli wydaje nam się, że nie damy radę się odprężyć, dajmy sobie chwilę relaksu. Zrezygnujmy z ciągłego gonienia czy pracowania i zatrzymajmy się na chwilę. Najlepiej wypoczniemy na dopasowanej powierzchni snu, którą zapewni materac sprężynowy, hybrydowy oraz piankowy. Jeśli czujemy, że potrzebujemy dodatkowego komfortu, wybierzmy modele w rozmiarze 100x200 lub 120x200, które gwarantują pełną swobodę ruchów. Kiedy położymy się na takim podłożu, nasze mięśnie od razu się rozluźnią, co zdecydowanie pomoże nam się odstresować.

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Kęty

Higiena snu to niezwykle istotny element, który w ogromnym stopniu oddziałuje na jakość naszego wypoczynku. Nikt nie lubi spać w brudnej, nieświeżej pościeli. Nie dość, że prezentuje się to nieelegancko, to jeszcze wzbudza w nas silny dyskomfort. Dopilnujmy, aby materiały, w której śpimy, były najwyższej jakości. Kołdra i pościel posiadające dobrą cyrkulację powietrza to podstawa. Nie może zabraknąć też poduszki, która również powinna cechować się wysoką higieną snu, jako że ma bezpośredni kontakt z naszą skórą.

Materace Kęty sklep stacjonarny

Czy to możliwe, aby korzystać z zalet sklepu stacjonarnego bez konieczności wychodzenia z domu i dojeżdżania do salonu? Tak! To właśnie gwarantuje nam sklep internetowy materace Kęty. Tam również możemy zaznajomić się z bogatym asortymentem, a do tego poprosić o radę pracownika sklepu. Nawet nie zauważymy różnicy między stacjonarną a internetową formą zakupów! Spróbuj!

Wybrani najlepsi producenci materacy