Materace - Piwniczna-Zdrój - małopolskie

Pierwotna nazwa osady Piwniczna Szyja, która według dokumentu lokacyjnego istniała jeszcze przed powstaniem miasta, odnosiła się do „wąskiego przesmyku, gardziela”, czyli charakterystycznego zwężenia rzeki Poprad w okolicach dzisiejszego Międzybrodzia. Królewskie Wolne Miasto Piwniczna zostało założone w Dolinie Popradu na tzw. surowym korzeniu na mocy dekretu króla Kazimierza III Wielkiego w 1348 roku, w ramach polityki obronności kraju zakładającej lokowanie osad wzdłuż ówczesnych granic Polski. Piwniczna, z racji swego położenia, miała także wspomagać dochody królewskiego skarbca. Zasadźcą miasta na prawie magdeburskim był Hanko, mieszczanin pochodzący z Nowego Sącza. Położenie przy ruchliwym trakcie handlowym na Węgry, liczne przywileje królewskie, spowodowały szybki i dynamiczny rozwój miasta. Obecnie warto tutaj zobaczyć zabytkową cysternę - studnię, która zaopatrywała mieszczan w wodę do użytku codziennego, a później była zbiornikiem przeciwpożarowym. Oprócz tego zobaczymy tutaj kościół parafialny pw. Narodzenia NMP, wybudowany w latach 1881–1886. Do głównych atrakcji, poza narciarstwem, zalicza się wieżę widokową na szczycie Eliaszówka czy też spływ łodziami doliną Popradu. Występują tu także naturalne lecznicze wody mineralne, znane jako „kwaśne wody”. Są to wody wodorowęglanowo-magnezowo-wapniowo-żelaziste. Z uwagi na to znajdziemy tutaj uzdrowiska, a także Park Zdrojowy. Co więcej, to właśnie stąd pochodzi polska aktorka filmowa i teatralna - Danuta Szaflarska, a także Janina Woynarowska czy też Andrzej Glapiński.

Materace Piwniczna-Zdrój

Urząd Miasta i Gminy
Rynek 20, 33-350 Piwniczna-Zdrój


tel.: 18 446 40 19

Godziny otwarcia:
poniedziałek 07:00–15:30
wtorek 07:00–15:30
środa 07:00–15:30
czwartek 07:00–15:30
piątek 07:00–15:30
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

Udając się do miejscowości Piwniczna-Zdrój z pewnością spotkamy się z pięknie wyglądającym miastem, w którym można odpocząć. Warto mieć jednak energię na tego typu wycieczki. A skąd ją pozyskać? Otóż najlepiej poprzez zdrowy sen, czyli taki, który charakteryzuje się wysoką jakością, właściwą głębokością oraz dopasowaną do wieku długością. Kwestia ta jest o tyle ważna, iż przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia zarówno pod kątem fizycznym, jak i umysłowy. Co więcej, wpływa korzystnie na stan zdrowia, gdyż poprawia pracę wielu układów, w tym układu nerwowego, odpornościowego czy pokarmowego. A jak zadbać o zdrowy sen? Główną rolę odgrywa tutaj odpowiednia dieta oraz zwiększony poziom aktywności fizycznej. Oprócz tego warto wyposażyć swoje łóżko w materace Piwniczna-Zdrój, które są w stanie zagwarantować najlepsze wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację całej sylwetki.

Materace w Piwniczna-Zdrój do nabycia także w internecie

Sklepy stacjonarne kojarzą nam się z wysokiej jakości produktami, jednak w dzisiejszych czasach materace Piwniczna-Zdrój znajdziemy również w sklepach internetowych. Jak się okazuje, zakupy online stają się coraz popularniejsze, gdyż na stronie znajdziemy rzetelny opis, podane parametry do danego modelu oraz mamy możliwość zapoznania się z całym asortymentem. Produkty, które są tutaj dostępne, praktycznie niczym nie różnią się od tych samych dostępnych w sklepie.

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Piwniczna-Zdrój

W sypialni małżeńskiej bez dwóch znać powinny znaleźć się materace Piwniczna-Zdrój, które jednocześnie są podstawowym elementem każdego łóżka. Są one w stanie sprostać osobistym potrzebom i preferencjom nie jednej, a dwóch osób. Na współczesnym rynku znajdziemy materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe - ważne, aby wyróżniały się dodatkowo wysoką elastycznością punktową oraz możliwością redukcji drgań.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Piwniczna-Zdrój

Przy wyborze rozmiaru łóżka, pod uwagę należy wziąć zarówno metraż sypialni, jak i to, kto będzie na nim wypoczywał. Najczęściej łóżka pojedyncze sprawdzają się u nastolatków, singli oraz seniorów. Możemy wyposażyć je w materace Piwniczna-Zdrój, które gwarantują zdrowy sen. Aby było to możliwe, to warto wyposażyć je w modele dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji, w tym materace piankowe, sprężynowe czy hybrydowe.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Piwniczna-Zdrój

Chcąc zadbać o komfort w czasie snu, należy postawić na wygodne materace Piwniczna-Zdrój. Każdy z nich wyróżnia się unikalnym wypełnieniem, które może bazować na nowoczesny wypełnieniu, przez co wyróżniamy materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe. Dzięki temu są w stanie zagwarantować każdemu użytkownikowi komfortowy i zdrowy wypoczynek. Oczywiście pod warunkiem, że przy ich wyborze uwzględnimy osobiste potrzeby i preferencje!

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Piwniczna-Zdrój

Nie da się zaprzeczyć, że łóżko, to nie tylko wysokiej jakości materace Piwniczna-Zdrój, ale także inne akcesoria sypialniane. Do najważniejszych zalicza się poduszka, która umożliwia właściwą stabilizację kręgosłupa w odcinku szyjnym, głowy oraz barków. Równie ważnym elementem wyposażenia łóżka jest kołdra. Pozwala ona na przyjemne otulenie ciała użytkownika, a także odpowiada za komfort termiczny w chłodne oraz upalne noce. Dla zwiększenia wygody oraz uzyskania higienicznych warunków do wypoczynku zaleca się wybieranie poszwy, które zostały wykonane z naturalnych materiałów.

Materace Piwniczna-Zdrój sklep stacjonarny

U nas zostaniesz obsłużony na najwyższym poziomie! Nasi profesjonalni pracownicy pomogą Ci dobrać materac według Twoich osobistych potrzeb. Nie wahaj się i napisz od nas na czacie!

Wybrani najlepsi producenci materacy