Wiadomości i blog

By maja 04, 2020 2 Komentarz

Materac z odpinanym topem – poznaj zalety tego rozwiązania

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Materac z odpinanym topem – poznaj zalety tego rozwiązania

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Jeśli szukasz nowego materaca, to prawdopodobnie przynajmniej raz natknąłeś się na coraz popularniejszą opcję, czyli materac z odpinanym topem. Jest to bardzo uniwersalny produkt, który daje nam możliwość idealnego dopasowania go do indywidualnych potrzeb użytkownika. Nie możesz zdecydować się na określoną twardość materaca czy materiał, z którego jest wykonany? Może się okazać, że nowoczesna opcja odpinanego topu jest dokładnie tym, czego najbardziej potrzebujesz!

Czym są materace z odpinanym topem?

Materace z odpinanym topem to współczesna odpowiedź na potrzeby użytkowników. W najprostszych słowach: są to takie materace, których pokrowiec jest dwuczęściowy, a wierzchnia warstwa materaca może być swobodnie odczepiana. Warstwa ta może być zarówno stosunkowo cienka i zapewniać przede wszystkim funkcję ochronną, jak i również może przyjmować formę dodatkowego materaca, który dopięty na wierzchu zwiększa komfort snu i modyfikuje właściwości oryginalnego podłoża. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przy zakupie jednego produktu nie musimy decydować się na jedną określoną twardość, ani na jeden materiał wierzchni. Odpinanie topera jest niezwykle proste, co daje możliwość łatwej modyfikacji naszego materaca i dostosowywania go na bieżąco do naszych potrzeb.

Odpinany top materaca – zalety i wady

Bezsprzecznie największą zaletą materaca z odpinanym topem jest możliwość dostosowania go do swoich aktualnych potrzeb, bez konieczności wymiany na inny. Wybierając taki produkt, otrzymujemy możliwość praktycznie dowolnej kombinacji ułożenia warstw. Podczas, gdy klasyczny materac ma tylko dwie strony, którymi możemy go ułożyć, dodatkowy materac odpinany zapewnia nam możliwość większej personalizacji poprzez dodanie warstwy z innego tworzywa lub o innej specyfikacji. Dodatkową zaletą odpinanego topu jest łatwiejsze utrzymanie materaca w czystości – zamiast męczyć się, zdejmując pokrowiec z całego materaca, wystarczy, że odepniemy top. Następnie, w zależności od jego rodzaju, albo wrzucimy go w całości do prania, albo wypierzemy sam pokrowiec. Jest to również świetny produkt dla osób, które nie potrafią się wyspać w nowych miejscach. Wystarczy, że zabiorą ze sobą w podróż sam odpinany top materaca, który zapewni komfort spania jak we własnym łóżku nawet w najdalszych zakątkach świata! Niestety, ze względu na złożoną budowę i mnogość wykorzystanych surowców, materace z odpinanym topem są droższe od tych standardowych. Co więcej, ze względu na oryginalność tych modeli, może nam być trudniej znaleźć salon, który będzie je miał w swojej ofercie. Jednak zdecydowanie warto zainwestować w materac tego typu, jeśli zależy nam na produkcie wysokiej jakości, który zostanie z nami przez wiele lat.

materac z topem odpinanymRodzaje materacy z odpinanym topem

Odpinany top może być elementem praktycznie każdego rodzaju materaca. Stosowany jest zarówno w materacach hybrydowych, jak i piankowych. Istotne jest to, że występują różne warianty samych toperów. Podstawowym podziałem będzie wyróżnienie topów jednostronnych oraz dwustronnych.

Jednostronny top z pianki termoelastycznej zastosowano w materacach SleepMed w całej kolekcji Plus. W zależności od modelu, top ma od 3,5 do 7 cm grubości. Dzięki swoim właściwościom, pianka reagując na ciepło i ciężar ciała dopasowuje się do użytkownika, zapewniając wysoki komfort snu oraz odpowiednie podparcie ciała. Top może być stosowany jako materac wierzchni, ale również może zostać przepięty na drugą stronę materaca. Można też zrezygnować ze stosowania topera. Dzięki całemu wachlarzowi opcji, możemy uzyskać aż 6 zróżnicowanych opcji twardości naszego materaca.

Materacem, który wyróżnia wykorzystanie dwustronnego topera, jest Hilding Electro. Odpinany top składa się z dwóch warstw – pianki lateksowej oraz pianki Visco. Obie warstwy posiadają unikalne właściwości i w zależności od strony, na której go położymy, uzyskamy materac o nowych, unikalnych cechach. Pianka lateksowa idealnie sprawdzi się dla alergików, gdyż dzięki swojej strukturze ogranicza rozwój roztoczy czy zbieranie kurzu. Natomiast pianka Visco jest materiałem o wysokim poziomie dopasowania się ciała użytkownika, zapewnia optymalne podparcie. Top ułożony tą stroną do góry, sprawdzi się idealnie jako materac ortopedyczny, również dla osób mających problemy z kręgosłupem. Zaletą wszystkich toperów, będących dodatkową warstwą materaca jest to, że mogą być używane niezależnie jako na przykład warstwa wierzchnia ułożona na kanapie. Ze względu na objętość mniejszą od tradycyjnych materacy, transport toperów jest ułatwiony, co pozwala nam na zabranie go ze sobą na wakacje, odwiedziny u znajomych na drugim końcu kraju czy wyjazd służbowy. Dzięki temu możemy zapewnić sobie maksymalny komfort snu nawet poza domem.

Odpinany top – czy warto?

Materace z odpinanym topem są opcją dość uniwersalną. Ilość możliwych kombinacji ułożenia warstw gwarantuje idealne dopasowanie twardości i właściwości warstwy wierzchniej. Dzięki temu zapewniamy sobie idealne warunki wypoczynku, gwarantując wysoki komfort fizyczny w trakcie snu. Kupując materac z odpinanym topem, otrzymujemy możliwość dostosowania go do całej gamy obecnych oraz przyszłych potrzeb, inwestując w swój własny komfort na kolejne lata.

Opracowanie: https://www.zdrowykregoslup.pl/

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Ireneusz D

      Nawet nie wiedziałam ze istnieje jaka opcja, dobrze wiedzec!

    • Matylda A

      Mąż nalegał na materac z odpinanym topem, ja byłam sceptyczna, ale w końcu mnie namówił. Bardzo dobrze się nam sprawdza, więc mogę polecić ;)

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze