Wiadomości i blog

By marzec 16, 2021 0 Komentarz

Zaaranżuj sypialnię według zasad Feng Shui!

Zaaranżuj sypialnię według zasad Feng Shui!

Feng shui: niektórzy wskazane zasady aranżacji sypialni określają mianem “czarów i zabobonów”, jednak specjaliści już dawno stwierdzili, że warunki, w jakich żyjemy mają bezpośrednie przełożenie na nasze samopoczucie. Jak w takim razie zaaranżować sypialnię, aby znajdowała się w niej tylko dobra energia? Dowiedz się z naszego artykułu!

Feng shui w Twojej sypialni

Feng Shui jest niezwykle starą metodą planowania przestrzeni: odnosi się ona zarówno do kwestii związanych z ustawieniem mebli, wyborem kolorów do danego pomieszczenia, zachowania w nim czystości czy też nawet dopasowaniem dodatków. Osoby, które według  tych wspomnianych zasad żyją twierdzą, że to, w jaki sposób dane mieszkanie, biuro czy nawet pokój będą zagospodarowane może przekładać się na praktycznie każdą sferę naszego życia. Na myśli mamy tutaj zdrowie, harmonię, bogactwo, spokój ducha, miłość, relacje z innymi osobami czy też nawet powodzenie w karierze zawodowej. Co ważne, jedną z podstawowych zasad feng shui jest to, żeby nie poprawiać tego, co działa dobrze: co oznacza, że jeśli nasze życie jest zadowalające na każdej płaszczyźnie nie powinniśmy nic zmieniać. Oczywiście nie wszyscy przywiązują do tego aż tak dużą wagę. Wybierają feng shui przede wszystkim mając na uwadze praktyczność zastosowanej metody zagospodarowania przestrzeni, a także fakt, że sypialnia urządzona zgodnie ze wskazanym stylem świetnie się prezentuje! Część reguł związanych z feng shui wdrożyć możemy w całym mieszkaniu i to bez konieczności przemeblowywania go. Tutaj warto wskazać chociażby schowanie wszelkiego rodzaju ostrych przedmiotów, pozbycie się zasuszonych kwiatów, naprawę wszystkich rodzaju cieknących kranów czy zaworów, przez które uciekać ma bogactwo czy też wyrzucenie wszystkich starych i niepotrzebnych przedmiotów. Ważne też jest, aby utrzymywać w czystości okna, dlatego dbajmy o nie, nie tylko od święta!

Aranżacja sypialni w stylu feng shui

Aranżacja sypialni, niezależnie od tego, w jakim stylu ma się odbyć powinna rozpocząć się od wyboru koloru ścian. W przypadku, gdy decydujemy się na urządzenie jej według zasad feng shui warto jest stawiać na jasne barwny, lecz jednocześnie lekko przytłumione i spokojne. Kolory wyraziste pobudzają nasz mózg do działania, co przydatne jest w ciągu dnia, niestety może w skuteczny sposób utrudniać nam spokojne zaśnięcie i komfortową regenerację. Jeśli chodzi o meble: zamiast otwartych regałów lepiej zaopatrzyć się w zamknięte szafki, gdzie schowamy wszelkie rzeczy, które nie muszą pojawiać się “”na widoku”. W wypoczynku i zbudowaniu przytulnego klimatu zdecydowanie pomoże nam wykładzina dywanowa, ważna kwestią są również zasłony, które pomogą nam regulować poziom światła w sypialni, lecz także zadbają o sprzyjającą temperaturą - więcej na ten temat możecie przeczytać w jednym z naszych artykułów. Rzeczą, którą podkreślają wszyscy specjaliści zajmujący się feng shui są lustra, których w sypialni nie powinno być lub też dobrze jest je po prostu zakryć kawałkiem materiału przed położeniem się do łóżka.

Łóżko: najważniejszy element sypialni

Wszyscy wiemy, że najważniejszym elementem każdej sypialni jest łóżko. Zgodnie z zasadami feng shui najlepiej jest wybierać drewniane ramy z zagłówkiem, który należy przysunąć do ściany. Zrezygnować powinniśmy z metalowych stelaży czy też z łóżek wodnych, które ze względu na wydzielaną przez nie wilgoć na wysokim poziomie mogą prowadzić do stagnacji. Feng shui nie zapomina także o kwestiach związanych z materacem. To szczególnie istotne będzie dla par, które urządzają swoje “wspólne gniazdko”. W takim wypadku materac należy kupić nowy, ponieważ uznaje się, że przedmioty mają zatrzymywać energię właściciela na określony czas. Na szczęście szeroką gamę materacy dwuosobowych znajdziecie w naszym sklepie! Szczególnie warto jest zwrócić uwagę na modele kieszeniowe o wysokiej elastyczności punktowej, które są w stanie sprostać indywidualnym potrzebom każdego użytkownika, jak chociażby CUBE - materac sprężynowy, kieszeniowy. Posiada on podział na aż siedem stref twardości, dzięki czemu mamy pewność, że każda z partii naszego ciała zostanie podparta w sposób prawidłowy, a my rano wstaniemy wypoczęci i pełni energii do działania. Cały układ sprężynowy świetnie amortyzuje warstwa filcu, a wyprodukowany z przyjemnej w dotyku pokrowiec możemy z łatwością wyprać.

Feng shui: czy to działa?

Czy feng shui jest skuteczne? Trudno odpowiedzieć nam na pytanie o to, czy rzeczywiście oddziałuje ono na wszystkie wcześniej wspomniane obszary naszego życia, jednak jesteśmy przekonani, że osoby, których sypialnia zostanie urządzona zgodnie z wspomnianymi zasadami bez wątpienia docenią fakt, że w ich wnętrzu panuje ład, porządek i harmonia. W takim pomieszczeniu znacznie łatwiej jest się skupić, odpocząć czy też w pełni zregenerować! Warto dodać, że na rynku znajdziemy wielu specjalistów, którzy urządzaniem sypialni w myśl zasad feng shui zajmują się zawodowo, dlatego jeśli nie wiemy od czego zacząć warto jest skontaktować się właśnie z kimś takim!

Sypialnia według zasad feng shui bez wątpienia przyniesie nam wiele korzyści, dlatego warto jest właśnie na nią postawić. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób wpłyniemy na nasz komfort życia. Pamiętajmy, że każda zmiana musi zacząć się od pierwszego kroku.