Wiadomości i blog

By grudnia 27, 2021 2 Komentarz

Sypialnia zimą – jak przetrwać chłodne noce?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Sypialnia zimą – jak przetrwać chłodne noce?

Zimą spędzamy w sypialni zdecydowanie najwięcej czasu, dlatego też warto zadbać o odpowiedni klimat panujący w tym pomieszczeniu. Nie ma wątpliwości, że najważniejsze jest łóżko zapewniające wygodny sen oraz optymalny komfort termiczny każdej nocy, jednak warto także zainwestować w inne dodatki sprawiające, że sypialnia stanie się stylowa i przytulna. 

Zimowa sypialnia - jak ją zaaranżować?

Zimą samopoczucie większości ludzi spada, dlatego też warto stworzyć sprzyjające i komfortowe warunki do wypoczynku. Pomieszczeniem, w którym spędzamy najwięcej czasu o tej porze roku jest zdecydowanie sypialnia. Aby ją przearanżować nie trzeba wcale wkładać wiele wysiłku, by osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Które zatem elementy są kluczowe?

 • Masywne łóżko tapicerowane, stanowiące centralny punkt każdej sypialni, umożliwi wyeliminowanie nadmiaru pustej przestrzeni oraz nada pomieszczeniu przytulnego klimatu, dlatego też dokonując zakupu należy przemyśleć rodzaj wybranej tkaniny, a także kolorystykę. Najlepiej sprawdzą się miękkie w dotyku materiały w ciepłych, pastelowych odcieniach. 
 • Materac oraz akcesoria sypialniane, będące podstawowymi elementami, umożliwiającymi wygodny i komfortowy sen każdej nocy. Wybierając podłoże do snu do swojej sypialni, należy je jak najlepiej dopasować do potrzeb i oczekiwań użytkownika - ważny jest nie tylko rozmiar, ale również twardość czy indywidualne właściwości. Nie bez znaczenia są także artykuły sypialniane, takie jak poduszki, kołdry czy prześcieradła, ponieważ to od nich w dużej mierze zależy komfort termiczny. 
 • Stylowe dodatki, mające za zadanie nadać sypialni nieco bardziej przytulnego charakteru. Ich dobór zależy przede wszystkim od wielkości oraz stylu pomieszczenia - warto zainwestować między innymi w wygodny fotel, miękkie poduszki ozdobne, ciepłe koce czy miły w dotyku, gruby dywan. Planując aranżację warto mieć jednak na uwadze, czy któryś z użytkowników nie cierpi na alergie na kurz czy roztocza, bowiem tego typu elementy mogą jedynie nasilać uciążliwe dolegliwości. 

Jak dbać o zdrowy sen zimą? 

Zima to okres, w którym zdecydowanie najwięcej czasu spędzamy w łóżku, nie mając ochoty na dodatkowe zajęcia czy aktywności po pracy. Niestety może to prowadzić do powstania bezsenności lub obniżenia jakości codziennego wypoczynku. Jak zatem zadbać o zdrowy sen o tej porze roku? Przede wszystkim warto skupić się na odpowiedniej diecie, dostarczającej naszemu organizmowi niezbędnych witamin oraz składników mineralnych. Nie powinno się także objadać tuż przed położeniem się do łóżka, ponieważ układ trawienny pobudza do pracy cały organizm, przez co trudniej będzie nam zasnąć. Kluczowym aspektem jest także odpowiednia ilość aktywności fizycznej w ciągu dnia - pogoda nie sprzyja do ćwiczeń na świeżym powietrzu, dlatego też dobrze skorzystać z siłowni czy też wykonać trening w domu. Przy dobrej jakości powietrza oraz niezbyt niskiej temperaturze można także udać się na długi spacer najpóźniej 3 godziny przed snem. Chcąc uniknąć problemów z zasypianiem, warto również stosować się do podstawowych zasad higieny snu. Przede wszystkim należy regularnie wietrzyć sypialnię oraz zadbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu - w nocy nie powinna być wyższa niż 20,5 stopnia Celsjusza. Bardzo ważne jest też natężenie światła - nie może być zbyt mocne, by nie powodować zbędnych wybudzeń w nocy.

Materac i pokrowiec idealny na chłodne noce

Wybierając materac do zimowej sypialni, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów, które pozwolą nie tylko na uzyskanie najwyższego poziomu wygody, ale także umożliwią utrzymanie odpowiedniego komfortu termicznego. W związku z tym o tej porze roku najlepiej sprawdzą się praktycznie wszystkie materace piankowe, jednakże przed zakupem dobrze jest dokładnie przeanalizować właściwości wybranego podłoża, by nie powodował przegrzewania latem. Doskonałą opcją będą materace dwustronne z pokrowcem lato/zima, który posiada właściwości termoregulacyjne. 

Modele zasługującym na szczególną uwagę jest piankowy Fit.4.Sleep H3/H4, będący materacem dwustronnym, wyróżniającym się rożnymi twardościami po każdej ze stron. Dodatkowo, dzięki specjalnym nacięciom pianek na jego powierzchni utworzono siedmiostrefowy fizjosystem, umożliwiający dokładne dopasowanie się podłoża do każdej partii ciała użytkownika, dając przyjemne uczucie otulenia bez zapadania się ciała w głąb materaca. Co więcej, charakteryzuje się on optymalną wentylacją wewnątrz wkładu oraz doskonałymi właściwościami termoregulacyjnymi. 

Oczywiście przed dokonaniem zakupu należy dobrać rozmiar materaca do swoich potrzeb. W związku z tym do łóżek jednoosobowych najczęściej stosuje się materace 80x200 oraz materace 90x200. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku par, ponieważ przyjmuje się zasadę, że każda z osób śpiących powinna dysponować powierzchnią o minimalnej szerokości 70 cm - umożliwi to swobodną zmianę pozycji. Kierując się tą zasadą, do łóżek dwuosobowych wybiera się zazwyczaj materace 140x200 lub też materace 160x200.

Artykuły sypialniane również mają znaczenie! 

Tak jak już wspominaliśmy, kluczowe dla odpowiedniego komfortu termicznego podczas wypoczynku są także artykuły sypialniane. Przede wszystkim warto zainwestować w wysokiej jakości kołdrę zimową - modelem zasługującym na szczególną uwagę jest Kołdra puchowa zimowa PIÓREX linia ekskluzywna. Została ona obszyta 100% bawełną, a jej wypełnienie wykonano w 90% z puchu gęsiego, dzięki czemu jest nie tylko miękka, ale i sprężysta. Ze względu na zwiększoną grubość oraz wagę będzie doskonałą opcją na chłodna noce. Dobierając rozmiar kołdry do swojego łóżka, warto mieć na uwadze by był on minimum 20 cm szerszy niż wymiary materaca. Kluczowe znaczenie ma także poduszka, dlatego też warto postawić na model z wypełnieniem naturalnym lub piankowym, dzięki czemu wysoka sprężystość wkładu, a także optymalna wentylacja zapewnią najwyższy komfort wypoczynku nawet zimą. Duży wpływ na wygodę snu ma również prześcieradło z gumką, które powinno być nie tylko przyjemne i miękkie w dotyku, ale również odpowiednio dopasowane do materaca, by nie zsuwało się podczas zmian pozycji. 

Sypialnia zimą powinna być nie tylko urządzona w przytulnym charakterze, ale również musi zapewniać użytkownikowi optymalny komfort termiczny przez całą noc. W tym celu warto zainwestować w wysokiej jakości łóżko, materac, a także sprawdzone artykuły sypialniane, podnoszące dodatkowo wygodę wypoczynku. 

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Rafał P

   Ja zawsze gorzej śpię zimą... ale przyznam się, może to mało męskie ale pod ciepłą kołdrą jest dużo przytulniej

  • Marzena A

   moja stara kanapa się zepsuła akurat zimą i kupiłam w waszym sklepie materac i od tamtej pory śpi mi się super także jak ktoś szuka sposobu na lepszy sen to chyba najlepszy to wygodny materac

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze