Wiadomości i blog

By luty 23, 2018 1 Komentarz

Certyfikat jakości AEH dla materacy SleepMed

Certyfikat jakości AEH dla materacy SleepMed

Możemy z dumą pochwalić się tym, że oferowana przez nas marka materacy SleepMed po przejściu specjalistycznych testów w szwajcarskim laboratorium SleepLab została wyróżniona prestiżowym certyfikatem SleepLab!

Czym jest SleepLab?

Laboratorium SleepLab powstało dzięki połączeniu sił światowego producenta Hilding oraz renomowanego Szwajcarskiego Instytutu AEH - dzięki tej współpracy od podstaw zaprojektowano procedury, a także zakres testów, którym poddawane są materace. Ideą laboratorium jest rygorystyczne sprawdzenie każdego produktu, aby upewnić się, że jest wykonany z należytą starannością oraz czy jest w stanie sprostać wszystkim indywidualnym oczekiwaniom każdego przyszłego użytkownika. 

Na czym polegają testy?

Każdy z materacy, który zostanie zgłoszony do SleepLab, poddawany jest testom pod względem czterech kluczowych parametrów. Co istotne, tylko nieliczne z nich spełniają wszystkie wymagania i uzyskują prestiżowy certyfikat. Pierwszą z cech, która podlegała kontroli jest ergonomia - materac powinien idealnie dopasowywać się do kształtu ciała, niezależnie od tego, w jakiej pozycji będzie spał użytkownik. Badane jest także, czy produkt zapewnia komfort i odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Kolejnym niezwykle istotnym aspektem jest higiena, która jest szczególnie ważna dla alergików. W laboratorium SleepLab testuje się odpowiednie kryteria, aby sprawdzić czystość i świeżość. Sprawdza się również właściwości termiczne, czyli odpowiedni poziom wentylacji oraz skuteczność w odprowadzaniu wilgoci. Dobrze wykonany materac powinien być również trwały i wytrzymać nawet do 10 lat przy różnorodnych utrudnieniach: wilgoci, ciągłym nacisku czy zmianach w temperaturze. Testy SleepLab mają potwierdzić niezawodność i bezpieczeństwo produktu.

Jak w testach wypadły materace SleepMed?

Badania przeprowadzone w szwajcarskim laboratorium na materacach marki SleepMed jednoznacznie potwierdziły wysoką jakość wszystkich 3 produktów marki SleepMed, a więc modelu Comfort, Premium i Supreme. Wynik w kategorii “"Ergonomia" to komfort i odprężenie, co oznacza, że materace dobrze dopasowują się do ciała i pozwalają użytkownikowi na relaks. Z kolei test na higienę dał wynik czystość i świeżość, co jest bardzo dobrą wiadomością szczególnie dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. W badaniu klimatu okazało się, że materace SleepMed zapewniają suchy i przyjemny klimat, ponieważ bardzo dobrze odprowadzają wilgoć i regulują temperaturę. I ostatni, ale równie ważny test - na trwałość - potwierdził niezawodność produktów i pokazał, że wieloletnia gwarancja jest poparta wysoką jakością.

Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy zdecydowali się na zakup materacy SleepMed w naszym sklepie. Zadowolenie Klientów jest dla nas priorytetem, dlatego cieszymy się, że jakość oferowanych przez nas produktów została doceniona prestiżowym certyfikatem SleepLab.

Komentarz do artykułu

    • Karol P

      wow ale dobrze ze materace mają taki certyfikat ja ufam tylko przebadanym produktom

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze