Wiadomości i blog

By marca 18, 2022 0 Komentarz

Materace naturalne - czym się wyróżniają oraz dla kogo są polecane?

Materace naturalne - czym się wyróżniają oraz dla kogo są polecane?

Żyjesz w myśl zasad eko i starasz się wybierać produkty przyjazne środowisku? Bez wątpienia strzałem w dziesiątkę będą dla Ciebie opracowane z troską o najmniejsze szczegóły materace naturalne! Przekonaj się, że będzie to prawdziwa rewolucja, która wniesie Twój komfort snu na wyższy poziom.

__________________
Przeczytaj również: Jak źle dobrany materac może wpłynąć na samopoczucie?
Zobacz: Czy wybór drewnianego łóżka do sypialni jest dobrym pomysłem? Gdzie kupić dobre łóżko z drewna?
Odwiedź: Jak prawidłowo dobrać materac do wagi?
__________________

Właściwości materacy naturalnych

Zastanawiasz się, dlaczego warto jest postawić na materace naturalne? Ich liczne właściwości są w stanie zapewnić nam zdrowy i komfortowy sen. A to wszystko chociażby za sprawą starannie opracowanych, naturalnych pianek, które stanowią oczywiście podstawę modeli piankowych, lecz również wzbogacają wyroby hybrydowe. Wymienić możemy tutaj chociażby wysokoelastyczną NATURALIS®, która obiecuje świetną sprężystość, dzięki czemu gwarantuje świetne podparcie całego ciała, minimalizując efekt zapadania się (dlatego nada się chociażby dla osób cięższych). Jednocześnie, zamiast różnych związków chemicznych, znajdziemy tutaj olejek rycynowy, który wykazuje działanie nawilżające, lecz również antybakteryjne, przeciwbólowe i rozluźniające! Docenia się go również za to, że posiada neutralny zapach i jest bezpieczny dla alergików, a także odznacza się wysoką żywotnością, dlatego posiada go również pianka termoelastyczna Visco Bio! Inna, wysokoelastyczna pianka HR BIO, posiada dodatkowo olej sojowy. Dlaczego warto jest mu się bliżej? Pozyskuje się go bez szkody dla środowiska, ponieważ jest on “wynikiem ubocznym” produkcji soi, a dodatkowo pochodzi z upraw, gdzie nie stosuje się sztuczne środki do hodowli roślin. Dzięki niemu można cieszyć się dodatkowymi właściwościami hipoalergicznymi.

Materace naturalne - rodzaje

Materace naturalne znajdziemy w dwóch wariantach. Dostępne są zarówno modele pianowe, gdzie wskazane surowce, łączone są w taki sposób, aby zapewnić jednocześnie prawidłowe podparcie całego ciała, lecz zarazem przyjemne otulenie, które uzyskujemy chociażby za sprawą wykorzystania pianki termoelastycznej, która reaguje na temperaturę naszego ciała, dostosowuje się do jego krzywizn i przyjemnie otula. Drugim rodzajem są wyroby hybrydowe, gdzie są wysokiej jakości sprężyny kieszeniowe typu multipocket. Znajdziemy tutaj malutką ilość sprężyn, które nie dotykają się bezpośrednio ze sobą, ponieważ umieszczone zostały w osobnych kieszeniach, dzięki czemu elementy wypełnienia nie dotykają się bezpośrednio ze sobą i gwarantują silnie indywidualne podparcie. Świetnym przykładem będzie tutaj SleepMed Hybrid Natura Plus. Wskazane wypełnienie zostało wzbogacone za sprawą starannie opracowanych pianek, a mianowicie na myśli mamy tutaj między innymi wymienione już dzisiaj piankę Visco Bio, która została wyprofilowana w aż siedem stref twardości, przez każda partia ciała otrzymuje indywidualne podparcie czy też pianki wysokoelastyczne. Dzięki wykorzystaniu starannie wyselekcjonowanych materiałów możemy cieszyć się chociażby przyjemnym uczuciem masażu, świetną wentylacja czy tez licznymi własciwościami ortopedycznymi. Dodajmy, że za sprawą odpinanego topu, mamy szansę korzystania z aż 4 twardości.

Dla kogo materace naturalne to dobry wybór?

Materace naturalne to świetny wybór dla naprawdę szerokiego grona odbiorców. Jak już zostało wspomniane, będzie to idealna opcja dla osób, które cenią produkty, które tworzone są z materiałów przyjaznych środowisku i zarazem pochodzenia naturalnego. Jednak nie tylko dla nich! Wspaniale sprawdzą się chociażby dla tych, którzy muszą walczyć z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi: w okolicach pleców, karku. Także gwarantują lepsze dotlenienie tkanek które często są w stanie skutecznie utrudnić przespanie całej nocy. Co ważne, nadadzą się one do regulowanych stelaży - wybierać możemy je bez obaw o uszkodzenie wypełnienia. Warto też wspomnieć, że dostępne są materace naturalne o właściwościach przeciwodleżynowych, co oznacza, że będzie to naprawdę dobra opcja dla osób, które wiele czasu muszą spędzać w łóżku. Do tego też, koniecznie powinniśmy dodać, że będzie to strzał w dziesiątkę w przypadku alergików - gwarantuje nam to struktura wypełnienia czy też wspomniane już dzisiaj oleje. Warto też napisać kilka słów o pokrowcu z naturalnych włókien lnu. Materiał jest bardzo miękki, przyjemny w dotyku, lecz też pomaga nam zachować wysoka higienę w łóżku.

Jak dobrać materac ekologiczny do swoich potrzeb?

Czym kierować, kiedy wybieramy materac ekologiczny? Oczywiście ważne jest, aby odpowiedzieć sobie, czy wolimy model hybrydowy czy piankowy. Tutaj trzeba chociażby wziąć pod uwagę to czy śpimy samotnie, czy z drugą połówka oraz jaka różnica wagowa jest pomiędzy nami. Jeśli pojawia się duża dysproporcja, warto jest postawić na produkt ze sprężynami, ponieważ minimalizują one odczuwanie drgań czy też efekt zapadania się lżejszej osoby. Bardzo istotną rolę odgrywa także twardość - tutaj jednak nie jest to problem, ponieważ wyroby ekologiczne posiadają po kilka twardości, dzięki czemu z łatwością jesteśmy w stanie dopasować siłę podparcia do naszych indywidualnych wymagań. Znajdziemy zarówno bardzo miękką powierzchnię, w sam raz dla osób lżejszych, lecz również twardą, stabilną, która polecana jest w przypadku osób cięższych, co zapobiega pojawianiu się dolegliwości bólowych, a w dłuższej perspektywie wykształcaniu się chorób i wad postawy.

Materac naturalny do sypialni - wybierz najlepszy model!

Jaki materac naturalny do sypialni w takim razie sprawdzi się najlepiej? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wspominaliśmy już więcej na temat wyrobów hybrydowych, w przypadku których podstawą są sprężyny kieszeniowe, dlatego teraz skupmy się na modelach piankowych. Materac SleepMed Natura Plus to warstwa pianki Visco o wysokości 6 centymetrów oraz pianek wysokoelastycznych HR Bio i Naturalist, które zostały dodatkowo wyposażone w technologie AirForce, gwarantująca świetna wentylację wypełnienia. Warto dodać, że możemy cieszyć się również właściwościami, które płyną z dodatku bawełny organicznej wewnętrzu wyrobu, co również wspomaga przepływ powietrza ,lecz również sprawia chociażby, że nasza skóra się nie poci, co przekłada się również na nasz komfort. Oczywiście, za sprawą odpinanego topu wskazany produkt daje nam możliwość dostosowania siły podparcia do naszych bieżących potrzeb.

Materace naturalne to naprawdę wspaniałe rozwiązanie dla szerokiego grona odbiorców. Zastosowanie materiałów przyjaznych środowisku sprawia połączone z wysoką dbałością o kwestie, które mają przekładać się na nasz komfort snu sprawia, że bez wątpienia idealnie nadadzą się w naszych sypialniach.

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze