Wiadomości i blog

By września 23, 2016 3 Komentarz

Przytulna i komfortowa sypialnia na jesień

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Przytulna i komfortowa sypialnia na jesień

Każda kolejna pora roku motywuje nas do wprowadzania w swoich domach pewnych zmian - nie inaczej jest w przypadku kolorowej jesieni. W zmianach tych nie zapominajmy o sypialni, którą również warto odpowiednio na ten czas przygotować - nie tylko wzbogacając ją o jesienne akcenty.

By nie przemarznąć

Wprowadzanie jesiennych zmian do sypialni najlepiej zacząć od upewnienia się, że deszcze ani niska temperatura nie będą zakłócały spokoju domowników. Trzeba sprawdzić szczelność okien, a także działanie ogrzewania. Jeśli w sypialni jest kominek i chce się z niego korzystać w chłodne wieczory, nie można zapomnieć o nagromadzeniu odpowiedniej ilości opału. Gdy już wiadomo, że w sypialni będzie ciepło, warto zadbać, by nie stało się wręcz gorąco. Powinno się dążyć do utrzymania temperatury w zakresie 18-21°C, a ponadto nie rezygnować z codziennego wietrzenia pokoju przynajmniej przez 10 minut. Tylko w ten sposób można zapewnić sobie optymalne warunki do zdrowego snu.

Łóżko jesienną porą

Skoro już mowa o spaniu, na jesień powinno być gotowe również łóżko. To dobry moment, by wyprać pokrowiec, a także skontrolować stan samego materaca. Może być konieczne na przykład odwrócenie go lub nawet zakup nowego, jeśli jego stan techniczny budzi zastrzeżenia. W czasie chłodniejszych pór roku doskonale sprawdzają się materace termoelastyczne, które absorbują wilgoć i reagują na temperaturę ludzkiego ciała, dzięki czemu lepiej się do niego dopasowują, dając efekt przyjemnego "otulenia". Nie można zapomnieć również o zmianie pościeli. W chłodne noce niezastąpione są ciepłe, a przy tym przewiewne i bardzo miłe w dotyku kołdry oraz poduszki wypełnione puchem kaczym, kurzym lub syntetycznym. Jeżeli chodzi o powleczenie, najlepiej, by było wykonane z flaneli, lnu, włókna bambusowego lub wełny.

Przytulne gniazdko

Oprócz wszystkich przygotowań, dzięki którym przebywanie w sypialni jesienią będzie zdrowe, przyjemne i wygodne, warto także postarać się o wprowadzenie do niej przytulnego klimatu. Każdą wolną powierzchnię można pokryć miękkimi kocami i pledami w ciepłych barwach. Na półki niech trafią ulubione książki, które będzie można czytać w czasie długich, jesienno-zimowych wieczorów. Nie powinno tam zabraknąć również świeczek. Będą one nie tyko wprowadzały klimatyczny nastrój, ale też staną się niezbędne, jeśli burza lub wichura spowoduje przerwę w dostawie prądu. Ponadto kolorowe liście, kasztany, żołędzie czy gałązki jarzębiny aż się proszą, by zrobić z nich jakąś ciekawą kompozycję artystyczną. Będą wspaniałą ozdobą pokoju aż do nadejścia zimy!

Dni robią się coraz krótsze, więc coraz chętniej wieczory spędzamy w sypialni. Aby były one przyjemne, wystarczy odpowiednio przygotować jej wnętrze do aktualnej pory roku. Wówczas długie jesienne dni i chłodne noce nie będą przeszkodą w relaksie i odpoczynku.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Ireneusz N

   Łóżko jesienią jest najprzyjemniejszym miejscem na świecie; z żonką sobie robimy maratony filmowe pod kołderką. Świetna sprawa.

  • Julka P

   uwielbiam jesien! świeczki zapachowe to konieczność, a jak pada za oknem to kocyk, kakałko i dobry serial :) najlepiej w wygodnym i przytulnym łóżku, no raj na ziemi

  • Mateusz F

   Nie rozumiem fenomenu jesieni... to tylko brzydka i szara pora roku...

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze