Wiadomości i blog

By kwietnia 28, 2017 2 Komentarz

Zakup materaca przez internet - kilka ważnych wskazówek

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Zakup materaca przez internet - kilka ważnych wskazówek

Choć dokonywanie zakupów przez internet jest już dość powszechnym zjawiskiem, istnieje jeszcze spore grono osób, które nie są przekonane co do zalet tej metody, zwłaszcza jeśli nie znają danego produktu. Taką niepewność może wywoływać wirtualne nabycie materaca, które powinien być przede wszystkim wygodny, a ten aspekt trudno przetestować w sieci - czy aby na pewno?

Pozytywne badanie zadowolenia

Jeden z portali internetowych postanowił sprawdzić zadowolenie konsumentów kupujących materace stacjonarnie i wirtualnie. Wyniki zaskoczyły samych uczonych, bo wykazały niewielką, wynoszącą do 3%, różnicę w poziomie zadowolenia użytkowników nabywających produkty stacjonarnie. Z czego wynika tak mała rozbieżność?

Dostęp do wiedzy

Zdarza się, że osoby wybierające stacjonarny zakup produktu zdają się na to, co powie im sprzedawca, a nierzadko również na własne odczuwanie komfortu. Jest ono sprawdzane poprzez krótkotrwałe wypróbowanie produktu, które ma niewiele wspólnego ze spędzaniem wielu godzin na materacu. Ponadto dostarczana przez obsługę sklepów wiedza jest nie zawsze wyczerpująca czy jasna dla osób pozyskujących informacje.

Zupełnie przeciwnie jest w przypadku sklepów internetowych z materacami. Dla przykładu w naszym sklepie zadbano o to, by każdy z produktów został szczegółowo opisany. Dzięki temu potencjalni nabywcy mogą dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji na temat interesującego ich materaca, które nie są zawężane wyłącznie do opisania jego rodzaju czy wymiarów, ale uwzględniają każdą, nawet tę najdrobniejszą cechę stanowiącą o wysokiej jakości oferowanych produktów. Gdyby jednak okazało się, że ich opisy nie są wyczerpujące, można skorzystać z wyświetlającego się na stronie czatu, zadzwonić na infolinię czy wypełnić formularz kontaktowy, na który z chęcią odpowie któryś z naszych przeszkolonych pracowników.

Różnice w użytkowaniu

Kolejnym aspektem wartym uwagi jest ten, że niektóre właściwości materacy zaczynają być odczuwalne dopiero po dłuższym czasie użytkowania go. Jest to poniekąd powiązane z kwestią, o której wspomniano wyżej, czyli krótkotrwałym testem produktu. Dla przykładu główną zaletą materaca termoelastycznego jest to, że doskonale dostosowuje się do naturalnych krzywizn użytkownika. Materiał musi jednak poczuć temperaturę ciała, a na to potrzeba trochę czasu. Może się więc okazać, że kilkusekundowy test materaca nie odda jego kluczowych udogodnień, a przez to produkt zostanie odrzucony przez konsumenta. Może on bowiem nie prosić o konsultację ze sprzedawcą, który z pewnością wspomniałby o tej zalecie w pierwszej kolejności i polegać na własnym poczuciu komfortu - w tym przypadku nie oddającym w pełni rzeczywistości.

Jak kupować przez internet?

Jeśli więc powyższe argumenty przekonały kogoś do tego, że kupno materaca przez internet to dobry pomysł, warto zapoznać się z aspektami, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przed zamówieniem produktu. Pierwszym z nich jest oczywiście wymiar, który należy dostosować do stelaża czy ramy łóżka. Ponadto każdy z użytkowników ma z pewnością własne preferencje dotyczące poziomu twardości, które również powinno się uwzględnić przeglądając produkty. Nie bez znaczenia są także materiały wykorzystane do stworzenia danego materaca, jego marka, a także wyjątkowe właściwości, do których można zaliczyć występowanie sprężyn kieszeniowych, maty kokosowej, pianki termoelastycznej czy ekologicznej pianki zawierającej naturalne oleje roślinne.

Kupując przez internet można zaoszczędzić wiele cennego czasu, zaczerpnąć informacji na temat danego produktu i nie martwić się o jego przetransportowanie, gdyż zostanie on dostarczony wprost do domu. Jeśli jednak istnieje ktoś, kto nadal nie jest przekonany do wirtualnego zakupu, zachęcamy do odwiedzenia naszego stacjonarnego sklepu, w którym istnieje możliwość wypróbowania dowolnego modelu i zdobycia istotnych informacji na jego temat dzięki fachowej obsłudze :)

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Beata C

      ja sie kiedyś bałam zamawiać przez internet aż w koncu sie zdecydowałam i jestem bardzo zadowolona z wyboru i jakości obsługi klienta

    • Natalia E

      Trudno wybrać materac przez internet, jak sie na niego nie polozy, chyba ze ktoś wie mniej wiecej jakie to odczucie spac na H2 a jakie na H3

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze