Wiadomości i blog

By grudzień 13, 2017 0 Komentarz

Jakie właściwości może posiadać pokrowiec na materac?

Jakie właściwości może posiadać pokrowiec na materac?

Jeśli zamierzasz kupić nowy materac, koniecznie zwróć uwagę na pokrowiec, który otrzymasz w komplecie z wybranym modelem. Aktualnie ich właściwości są wysoce zróżnicowane, warto więc, byś wybrał taki, który w największym stopniu będzie odpowiadał Twoim potrzebom, zwiększając jednocześnie komfort użytkowania materaca. Poniżej prezentujemy kilka najbardziej istotnych rozwiązań stosowanych w pokrowcach, których zadaniem jest poprawa jakości i komfortu Twojego snu.

Dodatkowy komfort

Pokrowiec musi być przede wszystkim komfortowy - najlepiej by był wykonany z wysokiej jakości tworzyw, które sprawią, że będzie miękki i przyjemny w dotyku. Pokrowiec powinien być też elastyczny, czyli móc idealnie dopasować się do materaca, tak aby nie tworzyły się na nim fałdy, a ponadto by mógł wzmacniać walory jego rdzenia, na przykład zwiększać odczuwalność stref twardości. Jeśli ktoś oczekuje nieco wyższego komfortu, warto zwrócić uwagę na pokrowce, które dodatkowo są wyposażone w wypustki zapewniające przyjemne uczucie masażu lub na takie, które posiadają warstwę pianki termoelastycznej reagującej na ciepło i dopasowującej się do naturalnych krzywizn ciała użytkownika. Nowością są pokrowce posiadające w swoim wnętrzu kapsułki zapachowe, dające użytkownikowi przyjemne uczucie świeżości.

Właściwości antyalergiczne

Jeśli ktoś jest alergikiem, wobec materaca powinien mieć szczególnie wysokie wymagania - nie tylko pod kątem antyalergicznego wkładu, ale również pokrowca. Najlepsze w tym przypadku okażą się te pokrowce, które dzięki specjalnej strukturze nie wywołują podrażnień skóry i nie uczulają. Dodatkowym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo w przypadku alergii są specjalne kapsułki z naturalnymi, bardzo korzystnymi dla ludzkiego organizmu probiotykami, które jednocześnie skutecznie zwalczają wszelkie alergeny znajdujące się na powierzchni pokrowca. 

Gwarancja higieny

Gwarancją zdrowego i spokojnego snu jest odpowiednia higiena, a zapewnia ją między innymi materac z oddychającym pokrowcem. Co to oznacza? Musi wykazywać stałą cyrkulację powietrza i dzięki temu zapobiegać osadzaniu się drobnoustrojów i rozwojowi bakterii. Przy zakupie dobrze jest także zwrócić uwagę na to, czy pokrowiec został wyposażony w zamek błyskawiczny, umożliwiający szybkie i wygodne zdjęcie pokrowca z materaca i wypranie go w pralce.

Przyjazny dla dzieci

Producenci materacy nie pominęli w tym temacie dzieci - pokrowce, które powstają specjalnie z myślą o najmłodszych, przede wszystkim powinny być wolne od wybielaczy optycznych i posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty gwarantujące pełnię bezpieczeństwa, w tym najważniejszy - pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Pokrowce dla dzieci są zazwyczaj bardzo delikatne i miłe w dotyku, a dodatkowym walorem mogą być urocze dziecięce perforacje, np. na kształt misia. 

Pokrowiec to element, którego z całą pewnością nie powinno się pomijać podczas zakupu materaca - źle dobrany może skutecznie zmniejszyć satysfakcję z użytkowania nowego podłoża do snu. Dlatego właśnie dobrze jest wybrać taki rodzaj pokrowca, który będzie w pełni odpowiadał potrzebom konkretnego użytkownika.