Wiadomości i blog

By marca 01, 2018 3 Komentarz

Wady kręgosłupa a wybór odpowiedniego materaca

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Wady kręgosłupa a wybór odpowiedniego materaca

Schorzenia kręgosłupa i wady postawy pojawiają się w społeczeństwie coraz częściej - uskarżają się na nie już nie tylko dorośli, ale również dzieci. Winnym takiej sytuacji jest siedzący tryb życia, znaczna liczba godzin spędzanych przed ekranem komputera, a także niewielka aktywność fizyczna. Poznaj najpopularniejsze wady postawy oraz propozycje materacy, które nie tylko nie pogłębią istniejącego problemu, ale też przyniosą ulgę osobom zmagającym się z dolegliwościami w obrębie pleców.

Lordoza

Sylwetka przez lekarzy nazywana "plecami wklęsłymi" objawia się nadmiernym wygięciem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym ku przodowi. Najłatwiej rozpoznać ją kładąc się na podłodze i wkładając dłoń między podłoże a kręgosłup właśnie na tej wysokości. Jeżeli po wsunięciu ręki w miejscu tym pozostaje wolna przestrzeń, należy udać się do lekarza dla potwierdzenia obecności schorzenia. Jeżeli specjalista postawi zbieżną diagnozę, warto również przyjrzeć się swojemu materacowi, aby nieświadomie nie pogłębiać istniejącej wady. Podłoże pozwalające na dostateczne podparcie nadmiernych krzywizn kręgosłupa powinno wypełnić puste obszary tworzące się na linii pleców i tym samym zniwelować dokuczliwy ból w trakcie snu. W związku z tym szczególnie polecane jest wypełnienie z pianki termoelastycznej o średniej twardości, które doskonale dopasuje się do nienaturalnych krzywizn sylwetki i zapewni jej najlepsze podtrzymanie, bez ucisku dla kręgów lędźwiowych. Wybór tego rodzaju pianki pozwoli na komfortowy sen bez dokuczliwych dolegliwości, a Ty wstaniesz rano zdrowszy i wypoczęty.

Kifoza

Kifoza, w odróżnieniu od lordozy, określana jest mianem "pleców okrągłych" i charakteryzuje się nadmiernym wygięciem odcinka piersiowego i krzyżowego do tyłu. Początkowe stadium tej wady może wyglądać bardzo subtelnie, niemal niewidocznie, jednak w zaawansowanym etapie przeradza się w mocno widoczny garb. Schorzenie to niesie ze sobą nie tylko dolegliwości bólowe, ale także znaczny nacisk na narządy wewnętrzne znajdujące się w klatce piersiowej - wada wpływa negatywnie na płuca, tchawicę i serce, znacznie utrudniając ich pracę. W tym przypadku podłoże polecane do tego typu zniekształceń sylwetki powinno być twarde, oczywiście dobrane do wagi ciała oraz elastyczne, aby nie powodować dodatkowych ucisków. Dobrym wyborem są materace lateksowe, głównie ze względu na swoją sprężystość i długowieczność - zapewnią kręgosłupowi komfortowe i stabilne podparcie na wiele lat, nawet przy codziennym użytkowaniu.

Skolioza

Skolioza dla ułatwienia nazywana jest "skrzywieniem bocznym" i może dotyczyć odcinka piersiowego lub lędźwiowego. Zwykle występuje u dzieci lub na skutek złej postawy z czasów młodości u dorosłych. Na skutek tej wady często pojawiają się problemy z oddychaniem spowodowane uciskiem narządów wchodzących w skład dróg oddechowych. Wybór odpowiedniego materaca w tym przypadku ma fundamentalne znaczenie. Odpowiednio dopasowane podłoże pozwoli na swobodne dotlenianie mózgu podczas snu, co znacznie poprawi jakość nocnego odpoczynku i pomoże centralnemu ośrodkowi nerwowemu w prawidłowej regeneracji. Wypełnieniem, które powinno sprostać temu zadaniu najlepiej, jest pianka wysokoelastyczna, która zapewni stabilne podparcie i jednocześnie nie wpłynie negatywnie na czynność oddychania.

Skolioza, lordoza i kifoza to najczęstsze schorzenia kręgosłupa, do których powstania niestety bardzo często przyczyniamy się sami - ze względu na nieodpowiedni tryb życia i złą postawę. Jeżeli bolą Cię plecy i podejrzewasz u siebie którąś z wad, koniecznie udaj się do specjalisty, który pomoże Ci w diagnozie schorzenia oraz podpowie rozwiązania sprzyjające Twojemu kręgosłupowi, w tym między innymi wybór odpowiedniego materaca. 

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Kuba W

   Zmiana materaca bardzo pomogła mi w walce z bólem kręgosłupa. Dalej chodzę na masaże jednak teraz nie odczuwam tak mocno bólu z rana

  • Urszula I

   Jestem w trakcie poszukiwań materaca do spania , dziękuję za ciekawy artykuł

  • Maciek P

   polecam pianki wysokoelastyczne do spania!! moje życie się dosłownie zmieniło od kiedy śpię na niej

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze