Loteria DPD

Wiadomości i blog

By sierpień 02, 2019 0 Komentarz

Jaka pościel na lato?

Jaka pościel na lato?

Latem nie tylko dni, ale także noce potrafią być naprawdę ciepłe. Wówczas staramy się robić wszystko, by w naszej sypialni panował przyjemny chłód. Jednym ze sposobów walki z upałem jest wybór odpowiedniej, przyjemnej kołdry oraz poszewek. Jaką pościel na lato wybrać, aby nie przegrzewać organizmu i cieszyć się zdrowym snem?

Pościel a dobry sen

Choć często nie zwracamy na nią szczególnej uwagi, wysokiej jakości kołdry i poduszki, decydują o wygodzie naszego snu, podobnie jak materac i inne elementy wyposażenia sypialni. W związku z tym powinniśmy wybierać wyłącznie te pokrycia kołder, które są odpowiednio dopasowane do indywidualnych preferencji każdej osoby. Ważne jest, aby pościele wyróżniały się odpowiednią grubością, zapobiegały przemarznięciu, a także przegrzewaniu ciała w czasie nocy, utrzymując najlepszy komfort termiczny wypoczynku - najlepiej  posiadać kilka modeli i zmieniać je w zależności od pory roku. Co równie istotne, przed zakupem pościeli trzeba przyjrzeć się użytemu do jej produkcji materiałowi, ponieważ antyalergiczne i przebadane przez profesjonalistów tkaniny są w stanie skutecznie zniwelować ryzyko gromadzenia się roztoczy i grzybów wewnątrz naszych kołder.    

Letnie kołdry

W sezonie letnim najczęściej narzekamy na zbyt wysokie temperatury, które nie pozwalają nam zasnąć i dobrze zregenerować się podczas snu. Aby ułatwić sobie proces zasypiania i nocnego wypoczynku, warto zrezygnować z grubych, puchowych kołder na rzecz antyalergicznych, przewiewnych modeli. Idealne, letnie kołdry odznaczają się doskonałą cyrkulacją powietrza, dzięki czemu świetnie odprowadzają nadmiar wilgoci, zawsze są suche i przyjemne w dotyku. Spośród dostępnych propozycji kołder na lato wyróżniają się między innymi antyalergiczne kołdry z wkładem syntetycznym (np. kołdra antyalergiczna Essmeeda). Poza tym, sporą popularnością cieszą się również niezwykle higieniczne kołdry antyroztoczowe (np. kołdra antyroztoczowa Piórex), pozwalające zapobiegać nawrotom letnich uczuleń.        

Jaką pościel na lato wybrać?

Przewiewną i łatwą do utrzymywania w czystości letnią kołdrę trzeba następnie, dla poprawienia komfortu snu okryć równie przyjemną dla ciała pościelą. Świetnym rozwiązaniem jest wybór eleganckich, a jednocześnie wygodnych w użytkowaniu pościeli wykonanych z satyny oraz wytrzymałej kory. Tkaniny te są bowiem bardzo delikatne, nie niszczą się przez długi czas, a co najważniejsze pozytywnie wpływają na stan skóry pozwalając jej swobodnie oddychać. Ponadto, latem doskonałą wygodę snu zapewnią pościele jedwabne oraz te zawierające w swoim składzie naturalny len. Oprócz letniej kołdry i pościeli każdemu z nas bez wątpienia przyda się także ergonomiczna i posiadająca świetną wentylację poduszka, wyposażona w pokrowiec, który można bez problemów regularnie prać w pralce.

W czasie wyczerpujących upałów warto zadbać o właściwe wyposażenie naszych sypialni. W tym celu najlepiej zdecydować się na zakup antyalergicznych pościeli oraz przewiewnych, letnich kołder. Podczas wyboru wymarzonych modeli zawsze warto sprawdzić dokładnie, z jakich materiałów zostały wykonane i czy posiadają honorowane certyfikaty jakości.

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze