Wiadomości i blog

Poduszki - jakie wypełnienie jest najlepsze?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Poduszki - jakie wypełnienie jest najlepsze?

Choć największą uwagę zwracamy na wybór odpowiedniego materaca do snu, należy pamiętać jeszcze o poduszce, która również odgrywa ważną rolę w utrzymaniu solidnego podparcia kręgosłupa. Może ona mieć różne wypełnienia – jakie jest najlepsze? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Rodzaje wypełnienia do poduszek

Obecnie na rynku można dostać trzy rodzaje wypełnień do poduszek. Pierwszym rodzajem jest naturalne, stworzone z puchu i pierza. To wypełnienie jest trwałe, bardzo dobrze odprowadza wilgoć i dzięki swoim właściwościom jest wygodne – bardzo miękkie, sprawia wrażenie snu na chmurce. Dodatkowo ma zdolność termoregulacji, dlatego sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą, nie powodując problemów ze zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturą. Zarówno puch, jak i pierze doskonale wpływa na układ nerwowy. Jednak wkład naturalny jest silnie uczulający i nie można go prać, dlatego nie sprawdzi się u alergików. Dodatkowo to jedno z najdroższych wypełnień do poduszek.

Drugim rodzajem jest wkład syntetyczny. Ten natomiast dla alergików jest zbawieniem, ponieważ można go prać, a materiał, z którego jest poduszka, nie uczula. Zazwyczaj do uzyskania takiego wypełnienia wykorzystuje się włókno, granulat, włókno silikonowe lub poliestrowe, a także piankę oraz lateks. Jego zaletą jest także to, że poduszki z tego materiału są tanie, dodatkowo dobrze trzymają kark oraz głowę, ale latem mogą się szybko nagrzewać.

Ostatnią kategorią są wypełnienia terapeutyczne. Wykorzystuje się do nich piankę termoelastyczną oraz lateksową, czyli komponenty najwyższej jakości. Nie odkształcają się w trakcie spania, są idealne dla osób po rehabilitacji lub ortopedii, ponieważ wspomagają proces regeneracji mięśni. Wypełnienia termoelastyczne w poduszkach niwelują bóle pleców, kręgosłupa oraz ramion, a także redukują napięcie zmęczonych po całym dniu mięśni. Ich minusem jest jednak wysoka cena – waha się od 400 zł do nawet 1000 zł.

Jakie wypełnienie jest najlepsze?

Wybór odpowiedniego wypełnienia poduszki zależy przede wszystkim od osobistych preferencji oraz przyzwyczajeń – każdemu może być wygodnie na czym innym. Najlepsze będą zdecydowanie poduszki z wkładem termoelastycznym, ponieważ mają niezastąpione właściwości i zazwyczaj odznaczają się statusem produktów medycznych, co świadczy o ich wysokiej jakości. Będą wspomagać zdrowie pleców, tworząc stabilne podparcie dla karku i idealnie dopasowując się do ciała. Jeśli jesteś alergikiem, powinieneś zrezygnować z wkładu naturalnego, ponieważ może nasilić uczulenie – dodatkowo wpływa na higienę, ponieważ nie można ich prać. Tańszym zamiennikiem dla poduszek termoelastycznych będą syntetyczne – miękkie i trwałe, dlatego sprawdzą się w każdej sypialni.

W przypadku poduszki wybór idealnego wypełnienia wygląda podobnie jak podczas poszukiwania odpowiedniego materaca – zależy przede wszystkim od naszych preferencji i upodobań. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czego właściwie oczekuję od mojej nowej poduszki – a decyzja stanie się o wiele łatwiejsza do podjęcia.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Martyna G

   nie miałam o tym pojęcia chyba sobie będę musiała poszukać jakieś ortopedycznej poduszki w takim razie

  • Beata N

   Szukam jakieś poduszki dla siostry bo jej stare jej synek zalał sokiem i nie da się ich doprać dziękuje za ciekawy artykuł

  • Maciej Z

   bardzo polecam spanie na poduszce puchowej z naturalnego pierza, najwygodniejszy sposób zdecydowanie

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze