Wiadomości i blog

By sierpnia 13, 2019 2 Komentarz

Jaki materac dla nastolatka?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Jaki materac dla nastolatka?

Jeśli Twoje dziecko staje się powoli dojrzewającym młodym dorosłym, a Ty chcesz zadbać o jego efektywny sen i prawidłowy rozwój sylwetki, prawdopodobnie zastanawiasz się, jaki materac będzie dla niego odpowiedni. W tym artykule udzielimy Ci kilku porad dotyczących wyboru najlepszego materaca dla nastolatka.

Materac dla nastolatka - co wziąć pod uwagę, żeby wybrać dobrze?

Przede wszystkim czynniki, które mają wpływ na jego rozwój. Otóż ilość czasu spędzanego w ławce w szkole czy przy komputerze w domu wpływa na plecy dziecka, jego samopoczucie i ewentualne zmęczenie. To właśnie materac powinien być dla nastolatka tym, co sprawi, że na koniec dnia poczuje ogromny komfort niezależnie od przyjętej pozycji podczas odpoczynku i zapewni mu efektywną regenerację. Najważniejszą funkcją materaca młodzieżowego jest z pewnością jego zdolność do właściwego podpierania rozwijającego się kręgosłupa - źle dobrane podłoże do snu może bowiem nie tylko powodować bóle pleców, ale też pogłębiać wady postawy, a nawet przyczyniać się do ich powstawania! Na uwadze należy mieć również to, że Twoje dziecko wraz z wiekiem będzie zmieniało zarówno masę ciała, jak i wzrost - z tego względu materac młodzieżowy powinien być na tyle wytrzymały, by być inwestycją na lata. 

Materac piankowy dla nastolatka

Materac piankowy będzie jednym z najlepszych podłoży dla nastolatków. Dopasowuje się on do ciała użytkownika w zależności od tego, jak się na nim ułoży. Daje to ogromny komfort użytkowania i możliwość wygodnego snu. Jeśli miejsce, w którym śpisz, pozwala Ci zapomnieć negatywne emocje z całego dnia, to znaczy, że jesteś w dobrym miejscu. Taką zasadą trzeba się kierować, szukając odpowiedniego materaca młodzieżowego. Biorąc pod uwagę fizjonomię nastolatka i zmieniającą się masę ciała, materac piankowy pozwoli mu na komfort niezależnie od wagi. Rekomendowanym materacem piankowym dla nastolatków jest Hilding Breakdance. Jego atutem jest to, że jest nie tylko jest wygodny i komfortowy, ale również atrakcyjny wizualnie przez młodzieżowy design pokrowca. Inną propozycją będzie materac Janpol Libera lub Janpol Gemini.

Wspomniane wyżej materace mają jedną najważniejszą właściwość - wspierają kręgosłup w możliwie najbardziej skuteczny sposób. Ten pierwszy, Hilding Breakdance, posiada 7 zróżnicowanych stref twardości, które umożliwiają dopasowanie się do budowy ciała nastolatka, zapewniając spersonalizowane podparcie poszczególnym partiom jego ciała. Jednocześnie wszystkie wskazane modele mają dwie twardości - oznacza to, że materace są dwustronne, a po obu ich stronach zastosowano materiały o różnych właściwościach. Dzięki temu nastolatek może wybrać powierzchnię do snu według własnego uznania.

Czy da się utrzymać w czystości materac nastolatka?

To pytanie, które zadaje sobie każdy rodzic dziecka w takim wieku. Odpowiedź na nie brzmi: oczywiście. Wystarczy możliwość zdjęcia i wyprania dołączonego do materaca pokrowca - na to również należy więc zwracać uwagę podczas zakupu materaca młodzieżowego. Dla przykładu każdy z wymienionych wyżej modeli dostępny jest w dwóch pokrowcach do wyboru - łatwych w zdjęciu i przystosowanych do prania w temperaturze nawet 60oC. Hilding Breakdance posiada pokrowiec Tencel, który umożliwia szybkie odprowadzanie wilgoci oraz Velvet, który ma mikrokapsułki, które pękają i redukują alergeny powodujące alergię na kurz i astmę.

Janpol Libera i Janpol Gemini z kolei posiadają do wyboru pokrowiec Gandalf o ciekawym designie łączącym w sobie dwa kolory: biały, szary oraz dodatkowo czerwony zamek. Zapobiega on powstawaniu plam i nieprzyjemnych zapachów. Drugi to Grey - nie wywołuje podrażnień skóry, a jego pikowana powierzchnia jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale gwarantuje miękkość i puszystość. 

Sen jest istotnym elementem życia każdego nastolatka. Właśnie dlatego wybór materaca dla młodzieży sprawia takie trudności - musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Rosnące ciało potrzebuje komfortu, a szalejące hormony ujścia w postaci wygodnego miejsca, w którym nastolatek będzie mógł zostawiać je każdego wieczoru. Wybierz dobrze i spraw, by Twój materac młodzieżowy był od teraz ulubionym dla Twojego dziecka.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Irena L

      wlasnie szukam materaca dla mojego syna ktory w tym roku konczy 13 lat takze bedzie mial swietny prezent w postaci nowego materaca

    • Franciszek Z

      Kiedy nastolatek jest wybredny ciężko cokolwiek wybrać.........

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze