Wiadomości i blog

By marca 06, 2020 2 Komentarz

Jaki wybrać materac dla reumatyka?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Jaki wybrać materac dla reumatyka?

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Reumatyzm jest schorzeniem, które nie pozwala cieszyć się idealnym odpoczynkiem i regeneracją podczas snu. Każda pozycja wydaje się niewygodna i może przysparzać sporo bólu. Podczas szukania przyczyn problemów ze snem, warto przyjrzeć się materacowi, z którego korzystamy. Jest to rzecz, która ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem, która wpływa na jego ułożenie oraz podtrzymanie, co jest istotnym warunkiem czerpania przyjemności z odpoczynku. Czy to on nie pozwala na tak potrzebny relaks? Być może problemem jest jego twardość, niedopasowanie do ciała, złe tworzywo, z którego jest wykonany. A to wszystko może wpływać na niemożność wybrania idealnej pozycji, która zapewni zdrowy i spokojny sen.

Co jest najważniejsze w materacu dla reumatyka

Reumatyzm - czyli reumatoidalne zapalenie stawów - kojarzone jest z silnym bólem, który często nie pozwala na odpowiedni odpoczynek i zdrowy sen. Reumatyzmem określa się choroby związane nie tylko ze stawami, ale również niewłaściwości całego układu ruchowego. Za ból odpowiedzialne są stany zapalne wywołane przez prostaglandyny lub histaminy. Reumatyzm może mieć swoje podłoże w genetyce, szkodliwych czynników wynikających ze środowiska zewnętrznego lub także może być skutkiem przyjmowania określonych leków. W Polsce z tym problemem zmaga się około 5 miliona osób i najczęściej, bo aż w 70% przypadków, dotyczy kobiet. Towarzyszące problemy ze snem wynikają z przyjęcia niewłaściwej pozycji oraz nieodpowiedniego podparcia kręgosłupa i nadmiernego obciążania niektórych stawów podczas wypoczynku. Przede wszystkim ważne jest to, na czym tak naprawdę śpimy - czyli nasz materac. Musi zapewniać on odpowiednie podparcie kręgosłupa i równomiernie rozkładać ciężar ciała podczas snu nawet podczas zmiany pozycji. Ze względu na złe tworzywo, zbyt mocno uciskające sprężyny, czy po prostu wieloletnią eksploatację, materac może wzmagać reumatyczne problemy. Ponadto należy pamiętać, że materac powinien - a w przypadku osób cierpiących na reumatyczne bóle nawet musi - być dobrany pod względem wagi, wzrostu oraz wieku użytkownika. Dobrym pomysłem dla takich osób jest przyjrzenie się ofercie materacy medycznych, które mają specjalne przeznaczenie do użytkowników zmagających się z różnego rodzaju schorzeniami.

Materace medyczne

Medyczne materace są to produkty specjalnego przeznaczenia i o specjalnych funkcjach. Ich głównym celem jest zapewnienie użytkownikowi odpowiedniej regeneracji mięśni całego ciała podczas snu bez względu na uraz czy schorzenie. Dodatkowo mają funkcję leczniczą i zapobiegają pogłębianiu się problemu, a nawet w jakimś stopniu go niwelują i sprawiają, że nie występują inne dolegliwości. Mają za zadanie przeciwdziałać powstawaniu odleżyn, służą wspomaganiem procesu rehabilitacji przy wadach postawy różnego pochodzenia, a także są idealnym rozwiązaniem wprowadzającym profilaktykę zapobiegającą powstawaniu i pogłębianiu wad rozwojowych całego układu mięśniowo - kostnego. Ich zalety wpływają na jakość snu i sprawiają, że można zupełnie zapomnieć o bólu oraz całkowicie się zrelaksować oraz naprawdę wypocząć. Należy tylko wybrać materac odpowiedni do potrzeb użytkownika, a także charakteryzujący się wyjątkowymi funkcjami materiały i tworzyw, z których został skonstruowany.

Polecane materace dla reumatyków

Najlepszym rozwiązaniem dla reumatyków spośród wszystkich materacy są te, które posiadają medyczny atest. Takim materacem jest materac kieszeniowy, sprężynowy MATERASSO KOMODOR BIO EX, który przeznaczony jest nie tylko dla par i osób w wieku nastoletnim, ale polecany jest także dla najbardziej wymagających użytkowników. Materac ten skutecznie pochłania wilgoć z powodu zastosowania mikrokapsułek z alg, a także posiada piankę termoelastyczną o niesamowitych właściwościach reagowania nawet na najmniejszy nacisk poprzez odzwierciedlenie krzywizn ciała i naturalne dopasowanie się do nich. Dzięki temu organizm ma zapewnione odpowiednie podtrzymanie, co jest niezwykłą ulgą dla obciążonych po całym dniu stawów i mięśni.

Kolejną propozycją wartą rozważenia jest materac multipocket, sprężynowy SLEEPMED HYBRID SUPREME. Dzięki zastosowaniu sprężyn multipocket o siedmiu strefach nacisku pozwala on na idealne dopasowanie się do ciała śpiącej osoby. Zastosowanie pianki termoelastycznej sprawia, że materac jest miękki, a użytkownik odczuwa  redukcję napięcia mięśni ciała w okolicach karku i pleców. Ponadto materiał materaca wpływa usprawniająco na przepływ krwi. Materac cechuje się ergonomią, higieną oraz trwałością a potwierdzeniem tego jest nadany mu certyfikat “Znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH”.

Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami materacy sprężynowych, to mamy do wyboru również materace piankowe. Dla osób cierpiących na reumatyzm polecany jest HILDING BOOGIE. Jest to nowoczesne rozwiązanie nie tylko dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, ale także dla tych, którzy cierpią z powodu bólu mięśni i stawów. Jego wkład skonstruowany jest w taki sposób, aby wspierał organizm w odpowiedni sposób nie naciskając zbyt mocno na żadną partię ciała. Zastosowanie pianki wysokoelastycznej o delikatnie chłodzących właściwościach zapewnia zminimalizowanie ryzyka przegrzania się organizmu w trakcie snu. Pianka posiada otwartokomórkową strukturę, co sprawia, że jest ona przewiewna i odpowiednio wentylowana wpływając tym samym na podwyższenie higieny podczas odpoczynku oraz redukcję rozwoju mikroorganizmów. Dołączony pokrowiec jest antyalergiczny, a zatem ma właściwości zapobiegające zbieraniu się na nim kurzu.

Życie z chorobą reumatyczną nie należy do najłatwiejszych. Samo funkcjonowanie w ciągu codziennych spraw przysparza wielu kłopotów, dlatego też tak istotna jest odpowiednia regeneracja i odpoczynek. Materace medyczne skonstruowane w taki sposób, aby ułatwić ludziom zmagającym się z urazami i chorobami układu ruchowego, są sposobem na zapewnienie sobie dobrego i zdrowego snu pozbawionego bólu.

 

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Urszula F

      Bardzo współczuję wszystkim, którzy mają reumatyzm. Mój działek miał, kiedy jeszcze żył... dbajcie o siebie :-)

    • Rafał G

      Polecam kupić materac medyczny, nam bardzo pomógł

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze