Wiadomości i blog

By maja 15, 2020 0 Komentarz

Materac dla gości – jak wybrać materac do łóżka gościnnego?

Materac dla gości – jak wybrać materac do łóżka gościnnego?

Dużo uwagi przykładamy do wyboru materaca do własnego łóżka, dbamy by był wygodny, wysokiej jakości i służył nam przez lata. Jednak decydując się na zakup mebli do pokoju gościnnego, najczęściej wybór opieramy na niskiej cenie produktów lub jedynie na walorach estetycznych pomieszczenia. Dowiedz się, jak sprawić, żeby odwiedzający Cię najbliżsi, mogli wysypiać się przynajmniej tak dobrze jak u siebie!

Jakie łóżko wybrać dla gości?

Wybierając łóżko dla gości, musimy pamiętać, że korzystające z niego osoby mogą mocno się od siebie różnić - zarówno jeśli chodzi o uwarunkowania fizyczne, jak i preferowaną przestrzeń spania. Chcąc zapewnić jak najlepsze warunki wszystkim zostającym u nas na noc bliskim, warto jest wybrać łóżko i materac jak najbardziej uniwersalne.
Dbając o wygodę naszych gości, zainwestujmy przede wszystkim w materac wysokiej jakości. Samo łóżko powinno być stabilne i trwałe, bo wygląd nie będzie zbyt istotny - w końcu odwiedzający nie będą z niego korzystać na co dzień. Od tego, jakiej klasy meble dobierzemy, będzie zależało również to, jak często będziemy musieli je później wymieniać. Zakup takich z wyższej półki zagwarantuje nam ich długą trwałość i wysoki poziom komfortu gości na kolejne lata.

Jaką pościel wybrać do łóżka gościnnego?

Istotne jest nie tylko samo łóżko, ale również to, jaką pościel wybierzemy. Kołdrypoduszki dla gości powinny nie tylko być wygodne, ale również odporne, tak by nie niszczyły się przy częstym praniu. Uniwersalnym wyborem będą poduszki Visco Standard marki Hilding - są wykonane z  termoelastycznej pianki, która zapewni wygodne podparcie każdemu użytkownikowi, a jednocześnie są opakowane w łatwy w praniu impregnowany pokrowiec, naturalnie hamujący rozwój grzybów i roztoczy. Nawet goszcząc alergika możemy być pewni o jego komfort!
Grubość kołdry dostosujmy do panującej w naszym mieszkaniu temperatury. Świetnym rozwiązaniem będą kołdry dwuczęściowe, które w zależności od indywidualnych upodobań będzie można spiąć razem lub używać pojedynczo, aby zapewnić optymalny komfort termiczny danej osobie.

Jaki wymiar łóżka dla gości?

Wybierając rozmiar łóżka przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę przestrzeń, jaką dysponujemy w pokoju gościnnym. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, to nie wstawiajmy do niego na siłę wielkiego dwuosobowego łóża! Ciekawym rozwiązaniem może być pojedyncze łóżko z wysuwaną szufladą, w której ukryty jest drugi jednoosobowy materac dla gości. W ten sposób zyskamy dodatkowe miejsce noclegowe, nie ograniczając przestrzeni dostępnej w ciągu dnia.
Jeśli nasz pokój gościnny jest spory, to warto wybrać podwójne łóżko, ustawione tak, żeby było dostępne z obu stron. Optymalna będzie rama o wymiarach 140x200 cm. Jest to wystarczająca powierzchnia, aby wyspały się na niej komfortowo dwie osoby, jednocześnie zostawiając nam przestrzeń na dodanie szafek nocnych czy szafy na przechowywanie zapasowych kompletów pościeli.
W niewielkich mieszkaniach, w których nie mamy możliwości wydzielenia osobnego pokoju gościnnego, możemy rozważyć wstawienie półkotapczanu, czyli pełnowymiarowego łóżka z normalnym materacem, które na co dzień schowane jest w szafie. To rozwiązanie pozwala na wygodne przenocowanie gości, jednocześnie nie blokując na stałe przestrzeni, którą możemy wtedy dowolnie wykorzystać na biuro czy salon.

Jaki materac dla gości?

Najważniejszym elementem sypialni dla gości jest jednak wygodny materac - to od niego zależy komfort odwiedzających nas bliskich. Materace gościnne powinny być dobrane tak, aby były jak najbardziej uniwersalne. Nie jesteśmy w stanie kupić materaca, który będzie idealnie dopasowany do każdej osoby - dlatego najlepszym wyborem albo materac średniej twardości, albo taki wykonany z termoelastycznej pianki, która optymalnie dostosuje się do wagi i pozycji spania każdego gościa. Dobrym wyborem będzie materac Hilding Rumba, a wykończony impregnowanym pokrowcem Velur będzie dodatkowo cechował się odpornością na rozwój pleśni i roztocza.

Aspekt utrzymania w czystości jest bardzo istotny. W przypadku materacy dla gości na jednej powierzchni będzie spało wiele różnych osób. Dlatego wybierajmy materace, których pokrowce są łatwe w praniu i wykonane są z trwałych i wysokiej jakości materiałów, zapewniając każdemu kolejnemu gościowi wygodne i świeże miejsce snu.

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze materace dla gości były każdorazowo idealnie dopasowane do potrzeb kolejnych odwiedzających, to świetnym wyborem będzie materac z odpinanym topem. Materace te cechują się największą ilością możliwych kombinacji ułożenia warstw, co daje nam ogromne pole do popisu - zwłaszcza przy doborze twardości powierzchni spania. Popularnym wyborem w tej kategorii jest Hilding Electro, złożony z dwustronnego materaca podstawowego i topera, który także posiada dwie strony o różnych właściwościach. W ten sposób zyskujemy aż 6 możliwych kombinacji ułożenia go, co pozwala na pełną modyfikację twardości i dobranie jej do preferencji niemalże każdego gościa! Sam top możemy wykorzystać po odpięciu i położyć go na przykład na kanapie jako materac wierzchni, aby wyrównać powierzchnię spania. W ten sposób zyskamy dodatkowe łóżko dla naszych gości, bez konieczności przechowywania jeszcze jednego materaca nawierzchniowego w szafie.

Wybierając materac dla gości, przede wszystkim szukajmy dość uniwersalnych opcji, które będą odporne na pranie, a ich wysoka jakość sprawi, że wypoczęci goście będą chcieli wracać do nas jak najczęściej, bo nigdzie się tak nie wysypiają, jak wtedy, kiedy śpią w naszym domu!

Opracowanie: www.zdrowykregoslup.pl

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze